Jak začít běhat (1. díl): Proč si vybrat správný kurz?

Slunce se pomalu prediera do našich interiérů. Snažili jsme se připomenout, že to byl ten správný čas na to, takže můžeme udělat něco pro své zdraví a kondici. No a běh je jedním z nejsilnějších a nejlehčích způsobů, jak pomoci zmľandravenému, dietu jsem pribratému těla po dlouhé zimě.

Usnul jsi v zimě při provádění pohybových aktivit? Děsí vás každé ráno vlastní obraz v zrcadle? Jste celý den zavřené v interiéru a touží po pohybu na čerstvém vzduchu, které zlepší vaši náladu a pomůže vám zhubnout? Pak je běh to nejlepší, co můžete vybrat.

Víte, výhody běží?

Běh je nejjednodušší způsob, jak získat základní úroveň fitness. Do pohybu jsou zapojeny všechny základní svalové skupiny, jako je například nevztahuje na kole, fotbal, tenis nebo hokej. A to je ještě bezpečnější než plavání. Proč? "Po aktivním pobytu v bazénu je člověk "vláčny", klouby jsou uvolněné, a tím i vyšší riziko zranění při nevinnom uklouznutí. Takže pokud potřebujete získat základní úroveň fitness, běh je to nejlepší možné řešení. A kromě toho, po běhu jsou svaly "na pozoru", že riziko úrazu je nižší," říká trenér Marcel Matanin Být v Pohodě.

adidas beh romana

Kromě toho patří mezi aerobní fyzické aktivity, to znamená, že vlaky lidského srdce, což je také jediný sval. Běží se také podílí na zlepšení činnosti krevního oběhu a pomáhá zbavit organismus nahromaděných toxických látek. Nelze zapomenout na psychickou pohodu, protože vytrvalostních disciplín prochází endorfiny, zázračné hormony štěstí, přináší pocit uspokojení. Možná to výhoda, není to hned na začátku, protože v prvních několika týdnech člověk trochu strach, ale v delším horizontu jedním školení dostane plný.

Doporučené čtení: Běh nebo chůzi?

adidas beh romana ii

Běh je fenomén

Počet lidí, kteří milují běh, se neustále zvyšuje. Ptáte se, proč je to? "Jedním z hlavních důvodů je právě to, že běh je pro lidi ve formě psychohygieny. Zapomeňte na starosti a problémy každodenního života. Kromě toho, setkat se s ostatními športujúcimi, postupně může být uveden do společenství běžců," dodává Matanin. Kromě toho, běh je levný a snadno dostupný aeróbnou aktivity opravdu pro všechny. Začiatočníkovi dost kvalitní běžecké boty a pohodlné oblečení.

Takže stačí spustit a začít. Jak na to? Praktické rady přímo od trenéra, budete mít k dispozici v příštím článku.

Foto: adidas

Napsat komentář