Jako běhat v pohodlí vašeho domova. Tip na tréninkový plán

Pokud chcete běhat i za nepříznivého počasí, to je váš běžecký pás velmi dobrá volba. To vám umožní provádět pravidelné vytrvalostní trénink doma.

Hlavní výhody bežeckého pásu Běžecký pás poskytuje mnoho výhod:

  • zlepšení dýchání a kardiovaskulárního systému
  • hubnutí
  • fitness trénink
  • rehabilitační cvičení
  • je vhodný pro začátečníky a také pro pokročilé cvičencov

Jak cvičit na běžeckém pásu

Pokud jste začátečník, použijte běžecký pás pro pěší nebo výklus. Rychlost lze snadno nastavit. Kdykoli budete najít cvičení snadno, zvýšit rychlost, při které vám cvičení sťažíte. Téměř jakýkoliv běžecký pás můžete cvičit i na šikmé plochy, což představuje i vyšší fyzické nároky.

Zdroj video: www.youtube.com

Tréninkový plán První úroveň

Pokud jste již dlouhou dobu nebyla aktivní a nyní se opět snaží dát do života více fyzické aktivity, určitě byste měli začít pomalu. Zkuste cvičení na běžeckém pásu po dobu 30 minut – aby to pomalý běh nebo rychlá chůze alespoň 3 krát týdně, aby se dostal do formy. Pokud nevládzete běžet, na tom nezáleží. Zvolte rychlou chůzi: je důležité, že jste neprestávali pohybovat a to ještě nevzdal.

Druhá úroveň

Délka a frekvence cvičení by měla zůstat stejná, ale zkuste nahradit jeden z cvičení v týdnu chůzi do kopce. Pěšky na vrchol je, samozřejmě, více obtížné, ale vy neznižujte intenzity. Rychlost a tempo by mělo zůstat stejné!

Třetí úroveň

Jednou týdně, dvakrát délku vašeho tréninku, který trval alespoň hodinu. Je samozřejmé, že během prodloužené cvičení nebudete schopni udržet stejnou rychlost, protože to by bylo příliš únavné. Vyberte si tedy tempo, které pracuje pro vás, a pokusit se vydržet a nevzdávat se.

Čtvrtá úroveň

Teď je ten správný čas pro intervalový trénink. Tento druh cvičení byste měli zahrnout do svého cvičebního plánu alespoň jednou týdně. Moderní běžecké pásy nabízejí možnost predprogramovaného intervalový trénink, jiní vám umožní ručně nastavit intenzitu cvičení.

Nejprve je důležité se důkladně zahřát, což trvá asi 10 minut. Zvýšit rychlost a jet tak rychle, jak můžete po dobu alespoň 30 až 60 sekund, pak zpomalit tempo do 60 až 90 sekund. Opakujte v intervalech, zatímco na začátku by měl interval trvat asi 10 minut, ale v průběhu času to predlžujte. Přestaňte alespoň 10 minut chlazení svaly s pomalý běh a konečně dát tělu odpočinek.

Pokud máte běžecký pás doma, všechno bude jednodušší. Můžete pracovat kdykoliv a nedostatek času jako výmluvu jistě neudržitelná.

Rozhodli jste se získat běžecký pás doma? Máme pro vás skvělý tip. Vynikající volbou je inSPORTline inCondi, které si můžete koupit v e-shopu inSPORTline.en.

bežecký pásZdroj foto: insportline.cs

Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Fitnes tréning, ktorý zvládnete aj domaKondiční trénink, který může zvládnout i doma

Připravili jsme pro vás kondiční trénink, na který budete potřebovat jen posilňovaciu lavice a činky.

Spevnite si celé telo tréningom na gymnastickej lopteSpevnite celé vaše tělo cvičení na gymnastickej míč

Cvičení s gymnastickými ohně pomáhá posílit svaly a naučit se správné pohybové návyky. Je vhodný pro každého.

Ako na pevný chrbát? stavte na extenzie chrbticeJako pevný zpět? Vsadit o prodloužení páteře

Prodloužení páteře představují izolované cvičení pro vzpriamovače páteře, což je velmi dobrý doplněk pro každou cvičiaceho, proto, pro pokročilé a začátečníky.

Napsat komentář