Jako má vliv jídla na naši náladu?

Krátký požitek z nezdravé jídlo vede rychle k nervozita, úzkost nebo pocit viny. Naopak, po jídle zdravé jídlo je člověk plný energie a optimismu.

Proč jsou někteří lidé depresívni, nervózní, negativní postoje, ospalý a nevědí si poradit se stresem? Příčiny těchto podmínek je neúrekom. Jedním z nich je konzumace nezdravé stravy, který nejen že nedokáže pokrýt příjem potřebných živin, ale navíc často způsobuje i pocity frustrace a je spojena s pocity osobního selhání.

Jídlo a nálada

Jídlo má významný dopad na to, co naši náladu. Pokud budete pravidelně "máte co do činění s" osobní či pracovní problémy, nezdravé stravování a maškrtami, vede k rychlému kolísání hladiny cukru v krvi. To má za následek kolísání energie, ale i náladu. Jakmile bylo spotřebováno potravin také vliv na produkci chemických látek v mozku. Vliv na vnitřní náladu má, samozřejmě, také kvalitní požité stravy. Pokud neobsahuje dostatek živin, bude automaticky projeví i na duševní zdraví. Významnou roli v tomto směru hraje a příjem potravin s vysokým obsahem cukru a konzervačních látek, barviv nebo dochucovadiel.

Poslední, ale ne nejméně, když kávu, dort nebo dobré jídlo setkáváme se s lidmi. Sedí s přítelkyní v voňavej káva má na náladě rozhodně pozitivní dopad. Co si myslíte o vlivu stravy na náladu nutriční poradce Libor Javro? "Jídlo funguje na vysoké úrovni, s mentální schopnosti lidí. To je způsobeno několika faktory. To jsou biologické, které přímo ovlivňují. března mozku: ať už jsme nasycení, nebo ne, zda přijímáme dostatečné množství potřebných látek v průběhu dne, pokud budeme mít správné výživy. Od toho závisí, zda osoba je nervózní, agresivní, nekoncentrovaný, hlad nebo právě naopak. Pak tam jsou sociální faktory. Jde o to, že lidský mozek si zvykne na různé využití půdy režimy spojeny s dietou nebo jídlo. Odměna je sladká, večeři s blízkými, nebo posezení s přáteli na pivo rozhodne o tom, zda jedinec spokojený (spokojen), nebo nešťastný. Jen dát jednoduchý příklad: Jak se cítí člověk, který je zvyklý dát si s přáteli na pivo a nedostane, nebo dostane pivo to není dobrý vkus? Automaticky se jeho nálada změní na negativní."

Tipy na potraviny, které zlepšují náladu

Které potraviny mají pozitivní vliv na náladu, a kromě toho, že jsou celkově prospěšné pro zdraví? Pokud potřebujete maškrtiť, tak pak se rozhodne jíst zdravě. Kvalitní hořká čokoláda s obsahem kakaa (alespoň 70%) je pro zdraví a psychické výhody zdraví. Kakaové boby jsou jedním z nejznámějších přírodní antidepresiva. V rozumném množství si můžete dovolit i každý den. Další skvělé jídlo jsou banány. Obsahují aminokyseliny tryptofan, který stimuluje produkci serotoninu, tedy hormonu dobré nálady. Pozitivní vliv na nervový systém mají také vitamíny skupiny B a hořčík, které jsou v této tropické ovoce našel v poměrně velkém množství. Náladu, také zlepšit ananas, ořechy, byly, panenských olejů s vysokým obsahem nenasycených tuků, a mnoho dalších.

Doporučujeme vám přečíst si: Proč jsme po těžkém obědě spát? Pracoval ve spolupráci s výživovým poradcem Ing. Liborom Javrom z www.vyzivovestudio.sk

Napsat komentář