Je svalovica po spuštění zdravé?

Pro některé běžce je svalovica jakýmsi měřítkem kvalitní trénink. Svalovice je není třeba se obávat. Až vaše bolest je přijatelné, to znamená, že na školení napredujete.

Teorie o tom, svalová horečka v posledních několika letech změnit. Odborníci, kteří se jí zabývají, tvrdí, že kyselina mléčná se svalové horečky nesouvisí. Někteří jsou toho názoru, že svalovicu způsobil pretŕhanie svalové mikrovlákna, které neunesú napětí ve fyzickém stresu. Zda tomu tak je nebo ne, ti, kteří svalovicu zkušenosti po spuštění tréninku, nebo běží na dedikované jako aktivní sportovci, vědí, že někdy to není nic příjemného.

Doporučujeme vám, abyste přečtěte si: Jak uvolnit svaly po náročném tréninku? Je svalovica nebezpečné?

Neexistuje žádné pravidlo, že svalovica objevují pouze v běžec, který vypadl z tréninku a snaží se dostat do formy. "Svalovica může nastat pro každý běžec, který trénuje například, běží do kopce, retro cvičení nebo trénink rychlosti. V případě, že běžec se vrací po delší době aktivní trénink je vyšší pravděpodobnost, že po skončení se bude cítit svalovicu," říká sportovní ředitel Marcel Matanin agentury, Být v Pohodě. Svalovici a bolesti při ní zkušenosti, je možné, aby se zabránilo vhodné zvýšit tréninkové dávky. Marcel Matanin dodává: "Pokud svalovica, které nejsou považovány za použitelné po dlouhou dobu, a svaly tak mají dostatek času na regeneraci, takže by neměl ohrozit vaše zdraví."

Doporučujeme vám přečíst si: Když je to stále svalovica v pořádku a kdy přestat s cvičením? Svalová horečka

"Nejlepší věc je dostat svalovicu z těla cvičení, ale je nutné věnovat pozornost, aby vzdělávání skutečně regenerační účinek. Je důležité, aby se zabránilo, že znovu nenahromadila mléčné ve svalech, ale že je stále svalů a tím rychleji to jde," vysvětluje Marcel Matanin. Pokud máte za sebou dlouhou túru, maraton, nebo náročný běžecký pás cvičení, svalovicu může být doprovázena horečkou. Proto, kromě běžných projevů svalovice, jako jsou ztuhlé, oteklé a na dotek bolavé svaly vás trápí zvýšená teplota. Bolest může odznievať 3 až 7 dní. Během regenerace je zapotřebí odpočinku.

Když svalovicu očekávat?

Bolest svalů, můžete očekávat, že vždy, pokud máte delší dobu nebehali a vaše tělo začne napětí. Svalovica se může objevit, i pokud si chcete vyzkoušet novou sérii cvičení, nový sport, nebo změnit styl plavání, ať už jeho délka. A to je také pravda, když je spuštěna, a v případech, když budete pohybovat vaše hranice a v současné době výcviku, zda jeho intenzita se bude zvyšovat. To je dobré, pokud vaše hranice vám bude překonat pozorně a s úctou.

Napsat komentář