„Jsem Vdaná Za Sexuální Narkoman!“

Nikdy jsem nebyl vztah holka, tak jsem byl šokován, když, ve věku 20 let, byl jsem smeten moje nohy tím, že chytrý, špičaté vlasy, hudebník, chlapče. Jsme se zasnoubili během několika týdnů a oženil se, když mi bylo 22 a byl 21. Na povrchu, všechno se zdálo být perfektní: byli Jsme mladí, byli jsme v lásce, a měli jsme skvělou chemii.

Nicméně, neznamená to, že to bylo jednoduché. Jeho sbírku porna mi to nepříjemné, ale já to odbyl jako chlap. Rok po svatbě, jsem zjistila, že bych byla účast v sexuálně-nabitý on-line chat s cizími lidmi. Slíbil, že se to nikdy nestane, a po hodně hádat, já mu věřil.

Pak, o čtyři roky později, všechno rozbité. Byl jsem na rodinné oslavě u rodičů, když jsem potřeboval zavolat. Spíše než hon na můj telefon, jsem popadl můj manžel — když se text z mého nejlepšího přítele blýskl na obrazovce. To bylo okamžitě jasné, že oni měli poměr.

Běžel jsem po ulici, křičet a vyhrožovat, že si něco sám. Jeho rodina nevěděla, co dělat. A když jsem se konečně uklidnila, jsem se dozvěděl, že tento poměr nejmenší. Můj manžel měl sex s muži, ženy, prostitutky a lidi, které potkal na cestách. To bylo jasně závislost.

Věděl, že má problém, a on to chtěl napravit, tak vstoupil 90-ti denní hospitalizaci program. Nebyl si ani jistý, jestli chce zůstat ženatý — a ani já ne. Jsme odříznout veškerou komunikaci. Byl jsem stále v lásce, ale byla jsem zničená a strach z toho, co se děje a jak se naše životy se točil mimo kontrolu. Hluboko dole,jsem byl schopen pochopit jeho chování, jako je nutkání a znamení něco větší — ne, že by nebyl do mě zamilovaný. Ale to neznamená, že by to mohlo fungovat.

Nikomu jsem neřekl, co bylo reallygoing na našem manželství. Místo toho jsem tvrdil, že jsme byli s čtvrt-krize života, opustil své zaměstnání, inkasoval z mé 401(k), a se stěhoval po celé zemi ve snaze zjistit, co dělat se zbytkem svého života. Modlil jsem se, šel jsem na jógu, jsem četl knihy o závislosti, a já jsem začal chodit k terapeutovi. Měl jsem hodně z mé vlastní zavazadla — neuspořádané jíst, problémy s nezávislostí, a nevyřešené trauma — to jsem neřekla, že můj manžel. Jako výsledek, jsem taky řekl a udělal věci, které byly nefunkční a zraňující. Já jsem v žádném případě říct, že moje problémy přispěly k jeho chování, ale věděla jsem, že být zdravý, celý člověk — zda nebo ne on a já jsme zůstali spolu — musel jsem na sobě pracovat. Chtěla jsem, aby moje manželství fungovalo? Ano, ale v té době jsem si nebyl jistý, jak by to mohlo.

Když se můj manžel vrátil z léčení, rozhodli jsme se, chtěli jsme to zkusit a zachránit náš vztah. Tak jsme se rozhodli nastěhovat zpátky dohromady — ale bylo to pod nějaký divný pravidla. Budeme předstírat, že jsme spolu bydleli, což znamená, spí v oddělených místnostech, zachování samostatné plány, a ne mít sex — to bychom si nemohli dát ani pusu. Nakonec jsme neměli sex za sedm měsíců. Naše rozhovory se točí kolem filmů, TELEVIZE a aktuální dění, není situace, kterou jsme se zabývali. Nebyli jsme v popření — to bylo jen, že jsme byli oba tak křehké a měl tolik emocí rozmotat, že to bylo příliš těžké je vychovávat. Pro prvních pár týdnů, jsem byl posedlý, kam šel a s kým mluvil. Vzala jsem si na starost kreditní karty a zkontrolovat svůj telefon kdykoli budu mít příležitost. Ale čím více jsem to dělal, tím víc jsem si uvědomil, že to bolí mě. Nemohl jsem ho ovládat, a nechtěl jsem být neustále podezíravá, špionáž, a nervózní z toho, co jsem mohl najít. Kdyby chtěl mít sex s cizími lidmi, nic, co bych mohl udělat, by ho zastavit.

A to se nestalo. On upadl. Za dva roky, on upadl čtyřikrát. Pokaždé, když jsme chtěli oddělit, a tak jsme si nebyli jisti, zda nebo ne, že se vrátíme spolu. Když se vrátil z léčebny pro čtvrtý čas, věděli jsme, že něco posunul.

Poslední rehabilitace se hodně zaměřoval na codependency a trauma, a jak oni hráli v náš vztah. Poprvé jsem šel do terapie se svým manželem, a společně jsme se naučili dovednosti pro manipulaci s hrboly na silnici, že si byli jisti, že přijít v našem vztahu. Zotavuje ze závislosti na sexu není jen o odvykání nezdravé sexuální chování — odvykání je důležité, ale jednou závislý, je střízlivý, on potřebuje pochopit základní otázky. Jinak, je to ekvivalent toho, že jsou suché opilý. Kvůli tomu, jak moc práce, můj manžel a já jsem udělal na sebe, jsme byli schopni se opravdu soustředit naši pozornost na codependency problém, který se zdál být jedním z hlavních spouštěčů, které by mohly sabotovat naše spojení. Jsem, že můj manžel musel být „moje všechno“, „moje všechno“, „moje druhá půlka.“ To klade obrovské množství tlaku a nerealistická očekávání na vztah. Takže teď, místo toho, aby očekával, že můj manžel dokončit mě, jsem pracovat, aby ujistěte se, že můj život je plný a že když jsem se podílet na tomto vztahu, to je volba, nikoli nutnost. Když mám chuť na pozornost, můj manžel někdy splňuje moje potřeby, ale pokud je ve špatné náladě nebo má špatný den, místo toho, hořkou a rozmrzelý, jsem cvičit self-péče, se obrátit na své přátele, a dělat svou vlastní věc.

Jsme teď v žertu říkají, že jsme v našem druhém manželství, ale tam je hodně pravdy na tvrzení. Naše první manželství byl mrtvý ve vodě hned, jak jsem zvedl telefon a zjistil, že tyto texty. Let zpět-a-dále rehabilitační byly mezi stát, když oba z nás se snaží přijít na to, kdo jsme byli a jak jsme se pohnout kupředu, protože jedna věc, kterou jsme se naučili v léčbě, bylo to, že závislost na sexu by být vždy součástí našich životů. To se nikdy jít pryč, a to bude vždy v pozadí. Konečně jsme se dostali do bodu, ve kterém jsme dobře věděli, že je to součástí naší společné historie.

Na počest našeho druhého manželství, koupili jsme novou postel, která byla neuvěřitelně symbolický pro nás oba. Měl sex s tak mnoho lidí ve starých jedné, že tam byl žádný způsob, jak jsem chtěl v mém domě.

Je to už pět let od jeho posledního relapsu, a my jsme šťastnější, než jsme kdy byli. Ale můj manžel je stále závislý na sexu. On to ví, já to vím, a já mu nevěřím na 100%. Nikdy jsem se.

Ale pro mě to není špatná věc. Myslím, že je to nereálné věřit anyonecompletely — dokonce i váš manžel. Všichni jsme lidské, a my všichni děláme chyby. Toto přesvědčení dělá naše manželství jinak, než mnoho, stejně jako s naší vlastní ložnice a strávit týden od sebe každý měsíc. Nejsme romanticky zapletený s ostatními lidmi, ale to nám dává šanci zaměřit se na naše individuální potřeby v naší vlastní prostor. Pak, když jsme se znovu, máme pocit, že děláme volby, aby se navzájem.

Pobyt s závislák na sexu není pro každého. Když můj manžel a já odděleny, upřímně jsem si nebyl jistý, jestli jsme se viděli znovu. Ale hluboko uvnitř jsem cítil, že se naše manželství přežít. Nebyl jsem si jistý jak, nebo kdy, a já věděl, že to bude těžký boj, ale můj instinkt mi říkal, že bychom mohli udělat to, pokud oba skutečně chtěli. Nakonec, myslím, že to, co udělal, to bylo rozhodnutí mého manžela, aby šel na léčení sám za sebe a pro sebe sama. V mé zkušenosti a výzkum, zjistil jsem, že muži, kteří jdou na léčbu pro jejich partnery nebo zachránit vztah obecně nedopadne stejně.

Jedna věc, kterou mohu říci s jistotou? Jak jsme oba bojovali závislost na sexu, jsme se naučili spoustu o sobě. Možná nejsem závislák, ale mluvit o mém vztahu s manželem přinesla své vlastní problémy. Poznat sama sebe tak dobře, byla neuvěřitelně bolestivé.

A jsem schopen si sex znovu. Nejdelší dobu vše, co jsem mohl myslet, když jsme byli v posteli, kde byl jeho penis byl. Snažil jsem se odpustit a zapomenout, ale vše, co jsem mohl myslet, byly jeho dalšími partnery, a to dělal to pro mě nemožné, aby si sex. Ale ten pocit nemá jít pryč.

Nechtěl jsem, závislost na sexu na někoho, a my jsme prošli pár let pekla, ale bylo tam světlo na konci tunelu, a udělali jsme to spolu.

„B“ blogy anonymně o životě po sexuální závislost, stejně jako nabízí odkazy na zdroje pro ženy, které se potýkají se závislostí na sexu, na thesexaddicts.wordpress.com.

Napsat komentář