Kakao, budete se zbavit deprese a dát pozitivní energii

Zdřímnout si a máte náladu pod psa? Pomozte kakaa, která má také jiné přínosy pro zdraví.

Kvalitní kakao je pro lidské tělo prospěšné. O tom svědčí mnohé vědecké studie. To může být použit v různých sladkosti a nápoje, jen aby maškŕt od fikce ve světě.

To není jeden, po kterém kakao siahnete

Komerčně dostupné kakao má často s real cacao málo společného. To je plný cukru a přidaných látek. Pokud chcete z kakaových čerpat maximální výhody, jet celou cestu po tom, který byl vytvořen lisováním kakaových bobů za studena. Když kakao je tedy důležité nejen zastoupení a kvalitě kakaových bobů, ale také na způsob zpracování. Léčba při vysokých teplotách vede ke ztrátě živin.

Pokud jste se rozhodli pro hořké čokolády, přečtěte etiketu a vybrat si ten, v němž je zastoupení kakaa, nejméně 80 procent. Stejně jako odborník na výživu upozorňuje, že kvalita kakaa: "Je to velmi důležité použít kvalitní čokoládu z vysoce kvalitních kakaových bobů."

Doporučujeme: Alnatura odstředěné kakao, BIO, 125 g, je vyroben z pečlivě vybraných kakaových bobů, které pocházejí z ekologického zemědělství. Kakao používáme k přípravě nápojů, ale také na pečení na koláče a koláčky. Nákup v síti dm drogerie markt.

dm kakao

Co v kakau, vidíš?

V high-kvalitní kakao najdete vysoký podíl hořčíku, ale i draslíku, vápníku, železa, rozpustné vlákniny a nerozpustné vlákniny. Kakao je známý jako vysoký obsah antioxidantů. Z nich jsou pozoruhodné, zejména polyfenoly, které, podle American Heart Association na zlepšení a to zejména na zdraví srdce.

Kakao také obsahuje látky, které zlepšují náladu. Je známo, například, aminokyseliny tryptofan a fenyletylamin, které působí jako mírné antidepresivum. Malá množství jsou zastoupeny také stimulační látky teobromín a kofein. Tam jsou také vitamíny skupiny B či vitamin E. kakaové bôboch jsou ve větším množství zastoupeny také tuky, zejména kyseliny palmitové, stearové a olejové.

Výhody kakaa je více

Mnohé vědecké studie potvrdily, že kakao má na lidský organismus a psychiku mnoho pozitivních účinků. Podle odborníků z University of The West Indies v St. Augustine, Trinidad kakaa, například, podporuje zdraví kardiovaskulárního systému, snižuje hladinu cholesterolu, má antidepresívne a stimulační účinky a zpomaluje proces stárnutí.

Kakao dodává energii. Kdy po něm sáhnout?

Stává se vám občas, že během dne nemáte čas na plnohodnotné jídlo? V tomto případě, můžete si dovolit sáhnout po kakao. "Kakao je zdrojem energie, například v situacích, kdy člověk nemá čas správně jíst. Pak můžete toto jídlo být použit jako dostatečný zdroj energie. Poznámka, nicméně, že když je dostatečný přísun energie z jiných zdrojů v průběhu dne, kakaa by měla být přijata v optimálním množství k udržení stabilní příjem energie," radí Ing. Libor Javro.

Zdroje: https://sta.uwi.edu/cru/Healthbenefits.asp http://circ.ahajournals.org/content/119/10/1433.full Zdroj foto: flickr.com

Pracoval ve spolupráci s výživovým poradcem Ing. Liborom Javrom z www.vyzivovestudio.sk

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Kakaové cookies trošku netradičneKakaové cukroví trochu netradičně

Cookies nejsou nejzdravější dobroty.

Kávovo-kakaová quinouKávovo-kakaový quinoa

Tento kávovo-kakaový quinoa bude určitě poslední možnost pro zlepšení, a kromě toho, že je dokončena během 15 minut.

Kešu raw kakaoKešu oříšky RAW kakaa

Máte chuť na něco dobrého? Co na to říct kakaový nápoj s kešu ořechy?

Anketa Proč cvičíte pravidelně?

Chci se zbavit přebytečných kilogramů. Mám vyformovanú charakter. Sport mi pomáhá ventilovat. Chci volný čas trávit užitečně.

Celkem hlasů: 295

Napsat komentář