Konzultován s bolestí se zády fyzioterapeuta? Pomocí Pilates!

Slyšel z úst téměř pravidelně: "Au, to mě bolí záda!" Pak jistě budete souhlasit s tvrzením, že bolest snižuje kvalitu života. Dnes vám nabízíme silnou zbraní proti bolesti zad – Pilates!

Pilates jako revoluční metoda cvičení, není nutné se představovat. Hlavním cílem Pilatesu je posílení oblasti "jádra", které pomáhá páteře a usnadnění pohybu. Z tohoto důvodu, Pilatesu oběti se mohou obrátit lidé, kteří se nemohou vyrovnat s neznesiteľnými bolesti v oblasti pohybového aparátu. Pilates přitahuje své stoupence, aby skvělé výsledky, které může být pravidelné cvičení dosáhnout. Dojíždění ke zlepšení celkového držení těla, rovnováhy, pohyblivosti a svalového tonu, omezení bolesti a eliminace rizika zranění.

Bolesti zad a její důsledky

Bolesti zad patří k nejčastěji se vyskytujících problémů pohybového aparátu. Nepříjemné problémy jsou způsobeny vedením špatný životní styl, tedy nedostatek pohybu, nadváha a obezita. Primární příčiny patří i špatné držení těla, sedavé zaměstnání, stres a kouření.

Bolesti páteře, snížení celkové kvality života. Mít dopad na téměř všechny aspekty rodinného, pracovního nebo společenského života. Bohužel, ve většině případů se začal problém na starší fázi, což značně léčbě komplikované. K tomu, že léčebný proces efektivní, musí být komplexní. V praxi to znamená, že celková změna životního stylu. Odměna vědecké studie zdůrazňuje, že nejlepší zbraní proti bolesti zad je pohyb. Ideální metodou prevence a léčby bolestí zad je Pilates.

Pilates je skvělé řešení pro bolesti zad!

Jak jsme se zmínili v úvodu, Pilates se zaměřuje především na posílení "core", nebo oblasti břicha, pánevního dna a zádových svalů. Lidé, kteří trpí bolestí v oblasti páteře, oslabené břišní svaly, pánevní dno, nebo zádových svalů. Každá z těchto položek nese odpovědnost za poskytování pomoci k páteři nést každodenní zátěž. Pokud i jen jeden z "pomocné složky" oslabena, tak nefunguje na sto procent, tím větší zátěž musí nést sám páteře. Přirozeně, páteř reaguje na přetížení s bolestí.

Pilates představuje jedinečný a komplexní způsob cvičení, který je ideální pro lidi, kteří trpí chronickou bolestí zad. Pokud jste unaveni z návštěvy fyzioterapeutů, nechte se okouzlit Pilatesom.

Pilates je flexibilní program, který zkušený profesionál se přizpůsobí jednotlivých kritérií a zdravotní stav účastníka. Pilates Medical obsahuje přímo speciální programy, které se zaměřují na odstranění bolesti páteře. Skvělé je, že několik desítek let zkušeností zaručuje dlouhodobý efekt na zlepšení. Motivací může být celá odměna z dalších pozitivních aspektů, Pilatesu – formování postavy, zlepšení kondice, získání sexy břicho, odstranění stresu a dosažení vnitřní harmonie.

Poznámka na závěr

Pilates je účinná metoda, která vyžaduje správné provádění cvičení. Záruka pro zbavení bolesti je nejen osobní iniciativy, ale také profesionální přístup zkušeného odborníka. Nesprávně provedená cvičení může bolest a stav páteře zhoršit! Pokud trpíte vážnejšími problémy, projednat svůj záměr cvičit Pilates s lékařem.

Napsat komentář