Máte rádi výzvy? Dát svůj HIIT trénink po schodech

HIIT schodiště je velká pomoc při spalování tuků, budování kondice a formování svalů lýtek, stehen a hýždí.

V běžném tréninku, zaměřené na spalování tuků, cvičit asi 45 minut při 60-70% maximální pulzovej frekvence. Pravda je taková, že takové cvičení nás začne po čase nudit, a my nejsme vždy spokojeni s výsledky. Proto, je stále populárnější HIIT (vysoce intenzivní intervalový trénink), ve které se pravidelně střídají fáze s maximální a s lehkým zatížením. V takovém systému, trénink vede k efektivnímu spalování tukových zásob, a budování vytrvalosti. Kromě toho, že šetří čas, protože jeho zvládnutí jen 20 minut. HIIT může být použita v rámci různých sportovních aktivit, jako je běh, plavání, skákání na švihadle a skvělé je používat také při tréninku na schodech.

HIIT trénink schodech

Před tréninkem dopřát důkladné warm-up, například v podobě rozklusania a dynamický strečink.

Rozcvičiť můžete také sledovat naše videa:

Pak můžete pustit do cvičení. Jak to bude vypadat? 30 sekund se po schodech nahoru ze všech sil, a pak si jít zpomalit tempo dolů v trvání 60-90 sekund. Čas oddychového interval závisí na vaší fyzické zdatnosti. Tímto způsobem se trénuje maximálně 15-20 minut dvakrát týdně.

Pro koho je tento typ tréninku je vhodný? Ještě nedávno byl HIIT obecně se doporučuje především pro pokročilejší, v současné době mnoho trenérů jsou ve vašem tréninkového plánu pro začátečníky, lidi s nadváhou a ty dříve narozené. Samozřejmě, s ohledem na jejich zdravotní stav a stupeň zdatnosti. Naopak, HIIT schody nejsou vhodné pro lidi, kteří mají problémy s klouby. Takže pokud si nejste jisti, zda je HIIT schody pro vás to pravé, poraďte se s odborníkem.

Výhody HIIT schodech

Mezi hlavní výhody HIIT trénink zahrnovat budování vytrvalosti, posílení svalů, spalování tuků i několik hodin po dokončení výcviku a úspora času. Při vysoce intenzivní intervalovom školení, ve srovnání s v rovině, jsou činnosti více zapojit svaly na nohou, hýždí, horních končetin a dokonce i aktivuje svaly trupu. Tak, HIIT schodech ocení například ženy, které potřebují zpevnit a vyformovať problematické části, spodní část těla.

Pro tento typ tréninku vám bude stačit schody a stopky. Výhodou je, že prostředí může změnit, tak vlak uvnitř a venku. Pokud máte možnost a dovolí to počasí, cvičení raději venku na čerstvém vzduchu.

Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Beh do kopca ako súčasť hiit tréninguBěh do kopce jako součást HIIT cvičení

Nemáte na běh času? Zkuste vysoce intenzivní intervalový trénink do kopců.

Bežci, pozor! zabúdať na silový tréning sa nevyplácaBěžci, pozor! Zapomeňte na silový trénink není zaplaceno

Běh a adekvátní posílení se vzájemně nevylučují. Naopak.

Ako behať viac a rýchlejšie? tipy pre začiatočníkovJak spustit více a rychleji? Tipy pro začátečníky

Pokud už jste venku a asi na nějakou dobu, je nutné, aby délka run, prodloužit, nebo urychlit.

Anketa Použití HIIT v rámci vzdělávání?

Ano. Ne. Zatím ne, ale chystám se.

Celkem hlasovalo: 22

Napsat komentář