Na kole po Gemer. Co cyklistika může nabídnout?

Vysadnite na kolo a objevte krásy regionu Gemer s cyklotrasami, které jsme pro vás připravili.

Bohaté Gemer

Region Gemer je region bohatý na přírodní jevy, jako jsou rokle, propasti, jeskyně a skalní útvary, které se většinou nacházejí v Národním parku np muránska planina. Návštěvníky bude určitě přitahovat výskytem vzácných druhů rostlin, endemitov a množství hra.

Teplý Vrch a daniele

Pokud se rozhodnete jet na výlet právě tento 24 km dlouhou a nenáročnou trasu, být vědomi toho, že budete mít na cestě, co obdivovat: renesanční zámek ve Velkých Blhu, stáda), ale také krásná gemerskú přírody.

Mapa trasy

Teplé Horní začínáme Padarovce, z místa, kde cesta začíná pomalu stoupat lesem. Na vrchol kopce dojdeme na křižovatku, kde odbočíme vlevo k Dražice. Z kopce jsme bude přibližně 1,5 km sestoupit z kopce, dokud nebude vynechán do Dražíc. V obci odbočíme před zemědělského družstva právo na Veľký Blh. Postupně se nám pod kola vlevo je vyměnili za výlet. Ve Velké Blhu odbočit vlevo a pokračovat ve směru na Teplý Vrch. Asi po více než půl kilometru odbočte doprava, kde se budeme šplhat do kopce. Dovezieme do danielej zvernice, ve které můžete získat po dohodě s majiteli. Přes zvernicu vede naučná stezka s několika zastávkami, s odlesky z webu a život). Na pozorování oceánů tam si můžete chytit celý stádo). Po dobrodružství s danielmi jsme se vrátit zpět na start – up obce Teplý Vrch.

Teplý Vrch ve směru Rovně

Nádrž Teplý vrch byla postavena na řece Blh. Mezi nejžhavější nádrže na Slovensku, a kromě koupání a dovolenkovania, zde je povoleno a rybaření. Milovníci přírody mohou jít na chráněné místo, Malý Park, který přiléhá k pobřeží Teplé hill. Rostou zde vzácné nepůvodních druhů, hickory stromy. Trasa střední obtížnosti je dlouhá 36 km.

Mapa trasy

Cesta začala v obci Teplý Vrch. Za obcí odbočit vpravo na Driečany a Ostrany. Vyšliapeme mírný kopeček a pak se nechat vést jednou nahoru a jednou dolů na silnici. V pravé ruce můžeme vidět pěkný výhled na Teplý Vrch, Driečany a panorama země. Asi po 4 km odbočte vpravo v Hrušově a následuje asi kilometr a půl dlouhou jízdu z kopce. Jsme chůze přes Hrušov a odtud pokračovat přímo Rovně. V Bytě se můžete těšit na přestávku a vrátit se do Teplé Kopce po stejné trase. Před Teplé Vrcholu, nicméně, můžete odbočit vlevo na Driečany, které byly horizont Pavol Dobšinský. Podívat se můžete také kostel se základy z 13. století, ve kterém Dobšinský podává.

Zádielska soutěska – Gombasecká jeskyně

Gombasecká jeskyně patří mezi nejvýznamnější jeskyně Národního parku slovenský kras a je na seznamu světového přírodního dědictví unesco. To je známé díky výskytu kapalné trubicových stalaktitových oddělení. Trasa je dlouhá 32 km s náročné obtížnosti.

Mapa trasy

Začneme v obci Zádielská rokle u křižovatky pod chatami. Cyklomagistrálou slovenského krasu pak budeme pokračovat údolím podél potoka Čermošná do Bôrky, Kováčovej, Štěstí a Drnavy. Tady, cyklisté znovu a teď se chystáme na modré značení, které nás povede k Lipovník, Krásnohorskú louce a Budějovicemi, než Rožňavu. Po krátkém úseku na hlavní silnici se dostáváme k Brzotína a my se přesouváme do vesnice Kružná. Odtud budeme pokračovat polní cestou kromě rybník znovu Brzotína. Opět na krátký úsek se ocitáme na hlavní silnici, která nás zavede podél staré cesty přes Slavec až do oblasti Gombasecká jeskyně. Zde si můžete kola dolů a jít se podívat do jeskyně. Pak, jako ty obhliadnete jeskyně a vysadnete na jízdní kola, si vzal stejnou cestou vrátit na začátek, nebo opět ji uvolněte po cyklomagistrále slovenského krasu, která nás zavede do lesa, cesta do vesnice z Vidová, Plešivec a Gemerská Hôrka, než sídlo cykloklubu slovenského krasu.

Zdroj foto: unsplash.com, ) Krivec

Na bicykli po ponitrí. skvelé tipy na výletyNa kole po Ponitrí. Skvělé tipy na výlety.

I když je Ponitrie méně populárních oblastech, jako je region nebo Orava, nenechte se odradit.

Na bicykli po liptove. tipy na skvelé trasyNa kole po regionu Liptov. Tipy pro velké cesty

vezměte si nezapomenutelný výlet plný nových zážitků. Sedět na kole a prejazdite Liptov s našimi cyklotrasami.

Na bicykli po šariši. aké cyklistické trasy ponúka?Na kole po Šariš. Co cyklotrase nabízí?

Pokud máte rádi tam, ale konvenční cestovní ruch nejsou a také se jim nelíbí, zavřete jej v tělocvičně, pojďte s námi na kole.

Anketa Proč cvičíte pravidelně?

Chci se zbavit přebytečných kilogramů. Mám vyformovanú charakter. Sport mi pomáhá ventilovat. Chci volný čas trávit užitečně.

Celkem hlasů: 295

Napsat komentář