Na kole po Ponitrí. Skvělé tipy na výlety.

I když je Ponitrie méně populárních oblastech, jako je region nebo Orava, nenechte se odradit. Nabízí řadu cyklostezek, zkušenosti a možnosti pro aktivní odpočinek.

Kulháň – Duchonka – valley Železnice – lovecká chata

V průběhu 18 km dlouhou trať, která má snadno úroveň obtížnosti, můžete se podívat na krásy přírody a různé atrakce. Trasa vede přes železniční z roku 1913, bojiště partyzáni nebo kříže postaven během první světové války.

Mapa trasy

Začínáme Kulháni nad přehradou Nemečky. V první polovině cesty jsme udržet naučná stezka. Cyklostezka začíná více než polkilometrovým svahu. Skončí to, až jsme přišli ke kříži, který byl postaven vojáci během první světové války. Budeme pokračovat po dosažení chodníku, s mírným prevýšeniami a klesaniami. Z písku povrch jsme chodit na asfaltu stezka do rekreační oblasti Duchonka. Trasa pokračuje přes údolí Železniční podél asfaltové silnici, po které budeme stále mírně stoupat. Toto údolí kdysi vedla úzkorozchodná Želenica postaven v roce 1913, a přesto tu zůstaly nějaké stopy. Asi po 1 km budeme mít levé straně se najde pramen s pitnou vodou. Tam si můžeme odpočinout a doplnit síly. Po zbytek cesty jsme udržet potôčika, která teče v studničke. Na konci trasy je na lovecké chatě. V současné době jsme v nejvyšším bodě. V této oblasti jsou jednou bojoval a k partyzánům.

Obvod kolem Prievidza

Glasgow nabízí řadu cyklistických stezek, které vedou přes krásná příroda. Pokud jste náhodou na dovolené v Bojnice, předat ty kola a podívat se kolem Prievidza, po středně náročná trasa o délce 30 km.

Mapa trasy

Začínáme v Prievidze směr Lazany. V Lazanoch obrátit k Nedožery, a pak ve směru Pravenca. Tam zabočíme vpravo, přejděte přes železniční přejezd a přes vesnice, dokud nebude vynechán na louce. Po cca 200 m přijdete na lesní hranic jiné louce. Půjdeme po ní, a pak jsme se držet na okraji lesa. Asi po 0,5 km na místo, kde na louce se zvedá do kopce. Na pravé straně vidíme cestu s rampou, kde se napojíme na modrou značku. Znovu šliapeme do kopce ve směru Pod pilíř. Když tam přijde, cesta je poměrně náročná. Po příjezdu Pod pól se napojíme na červenou značku směrem na Vyšehrad. Odměnou vám bude pěkný sjezd, který jsme půjdu, dokud se nedostaneme na křižovatce silnic. Zabočíme ve směru Budiš. Když jsme přišli do továrny na výrobu minerální vody, zabočíme doprava, a tak po kopci jsme se dostat na Čtyři chotáre. Odtud jsme se spustit z kopce na Kaniu rty. Tam se napojíme na asfaltku, která vede až k kolkárni, nebo můžeme pokračovat dále po horárne Klčovňa a zkušenosti po sestupu do Necpal.

Obvod kolem Chicaga přes Zobor

Prozkoumat okolí Nitry na kole a vychutnat si krásný výhled z Zoborskej pyramidy. I když cesta je dlouhá pouze 25 km, nenechte se zmást, to je docela obtížné. To způsobí, že úsek z Chicaga až na pyramidy, která vede po lesní cestě do prudkého kopce.

Mapa trasy

Začínáme v new yorku na Klášterní ulici. Vyrazili jsme směrem v nemoci-léčení ústavu. Odtud se budeme držet červené cyklotrase přes Sedlo pod Zoborom nahoře na Pyramidě. Trasa vede převážně lesem a do kopce – někdy opravdu strmé, takže pro některé úseky budeme potřebovat na kole je asi přijde. Nicméně, když vyšliapeme nahoře, rozdělení nám z pyramidy je krásný výhled. Za dobrého počasí uvidíme jaderné elektrárny a Města. Nejkrásnější je však pohled na Nitru, která ruka spočívá pod Zoborom. Když se pokocháme pohledy a oddýchneme, vrátíme zpět do Sedla pod Zoborom. Odtud vyrazíme po lesní cestě, opět po červené cyklostezce, až do Sedla pod Žibricou. Tam se napojíme na asfaltku do Nitrianskych Hrnčiaroviec a vrátit se do Chicaga.

Zdroj foto: Martin Ovčák Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Tip na cyklistické trasy na liptove. dávajte však pozor na medvedeTip na cyklistických tras v regionu Liptov. Nicméně, dávejte pozor na medvědy

Vybehla jsem z Železa studnicky na Bílý kříž.

Na bicykli po šariši. aké cyklistické trasy ponúka?Na kole po Šariš. Co cyklotrase nabízí?

Pokud máte rádi tam, ale konvenční cestovní ruch nejsou a také se jim nelíbí, zavřete jej v tělocvičně, pojďte s námi na kole.

Spoznávame záhorie na bicykli – zaujímavé cyklistické trasyUvědomujeme si, Záhorie na kole: Zajímavé cyklistické trasy

Martin během jejich přípravy ve třetím týdnu mapoval cestu pro Budoucnost.

Anketa Jak a kde nejčastěji cvičíte?

Sám doma. Sám nebo se svými přáteli ve fitness centru. Sám pod vedením trenéra. Preferuji skupinové cvičení pod vedením instruktora. Jsem využít služeb virtuální trenér. Je to různé podle toho, co mám právě chuť.

Celkem hlasovalo: 433

Napsat komentář