Na kole po regionu Liptov. Tipy pro velké cesty

Prosím, ujistěte se, že máte nezapomenutelný výlet plný nových zážitků. Sedět na kole a prejazdite Liptov s našimi cyklotrasami.

Krásné Liptov

Liptov je jedním z nejkrásnějších regionů Slovenska. To přitahuje turisty díky horách, příroda, čerstvý vzduch a horké prameny. Množství lidí tam vracet a stále objevovat nové možnosti v tomto regionu. Nabízíme vám stále populárnejšiu cyklistiky, který přináší zcela jiný pohled na jeden z nejoblíbenějších regionů.

Bobrovec – Smrečany – Liptovský Mikuláš

Snadná cesta, dlouhá 20 km, je určena pro méně zkušené nebo začátečníky, kteří pro cyklistiku se rozhodl poprvé. Trasa kolem tří lůžek nabízí výhled na Tatry vás okouzlí místní příroda.

Mapa trasy

Začínáme na náměstí v Bobrovci. Vzhledem k tomu, že tento obvod je uzavřen, můžete začít od jakékoliv město. Z Bobrovca odbočit doleva a jít vedle zemědělského družstva do Trstené. Pro družstvo se napojíme na mírně rostoucí výletu. Když vyšliapeme nahoře, rozdělení se nám pěkný pohled na Bobrovec, na části Liptovská Mara a v pozadí můžeme vidět Nízké tatry a Chočské vrchy. Po přestávce, která je stanovena na kochanie názor, budeme pokračovat, dokud se nedostaneme na louku. Z ní můžeme vidět celou Západní Tatry a téměř celé panorama Nízkých Tater. Jsme dále, směrem na hory a asi po půl kilometru odbočte doprava na Smrečany. Během cesty jdeme kolem malého kostela a odbočte na první ulici vpravo. Budeme pokračovat v trochu rozbitou po asfaltové silnici do mírného kopce. Později se dostaneme k rozcestí a vlevo napojíme na cestě k vojenské formace a cintorínu Háj Nicovô. Tam si můžeme odpočinout a vychutnat si pohled na část města a na Liptovskou Maru. Za jednu z věcí, které jsou napojíme na polní cestičku a kromě ski-lift, dorazíme do lesa. Z lesa, to je pak jen na krátkou chvíli na předměstí Podbreziny, odkud budeme pokračovat podél řeky Smrečianka. První, po cyklochodníku, pak vyšliapaným pěšinou podél břehu řeky. Později na místě, kde Smrečianka vlévá do řeky Váh, budeme pokračovat podél řeky až k náměstí v Liptovský Mikuláš. Od tam jsme se vrátit do Bobrovca hlavní silnici. Vyrazíme ve směru části Ondrašová, kde za mostem, můžeme objížďka použít krátký poli roztáhnout, nebo obchádzkou přes Mútnik do Trstené, která také jsme se dostat do cíle.

Putujeme k Vlkolínca

Vlkolínec může být hrdý lidové architektury, která je najzachovalejšia na Slovensku. Můžete si udělat výlet po památkách trochu jinak: na kole. Trasy je 27 km, střední obtížnost.

Mapa trasy

Odjíždíme z města Ružomberok v osadě Jazierce. Odbočíme z asfaltové silnice a pokračovat po cykloznačke. Asi po kilometru se dostaneme do lesa, kde cesta začne stoupat. Dorazíme na Bukovinu, kde se můžeme podívat na pěkný výhled na hřebeny Nízkých Tater, Ďumbier a Chopok. Pak budeme pokračovat dál, tam, kde cesta stále strmější stoupá. Jsme se projít pod Grun, a následuje dlouhý šotolinový sjezd kromě chatové oblasti do jámy pod Vlkolíncom. Před vesnicí začal znovu na krátkou chvíli stoupat a po asi kilometru přicházíme k Vlkolínca. Jsme pryč na krátkou dobu odpočinout, občerstvit se v bufetu a vydejte se na prohlídku muzea. Když dobijeme energii a znovu vysadneme na kole, trasa i nadále stoupat. Budeme držet žluté značky a míříme do sedla pod Sidorovom. Tento úsek je velmi prudký, a možná budeme muset z kola a pozemků. Po více než půl kilometru "strmáku" dorazíme na sedlo. Odtud pak pokračovat mírný pokles přes Vlkolínske louky, a ještě jsme po žluté značky. Později značky odpojíme na asfaltové silnici a budeme držet v Ružomberku, která vede přes dlouhý asfalt z kopce přímo do města. Pokud si myslíte, že touto cestou rád, aby se náročnejšou, můžete ze sedla pustit žlutá značka singeltrackovým kopce, který tě hned do města Ružomberok. Ať už jste se rozhodly pro těžší nebo jednodušší varianta, po příjezdu do Ružomberku budeme sledovat cykloznačenie a cyklochodníky. Ti z nás přivede podél řeky Revúca zpět na začátek.

Z Liptovského Mikuláše do Kvačianska dolina

Kvačianska dolina je jedním z nejkrásnějších v této oblasti. Pokud již máte "vychodenú", nebo chcete změnit, zkuste pohled ze sedla jízdního kola. Trasa je poměrně náročná s ohledem na délka – 47,5 km, a spíše by si zkušenější cyklisty.

Mapa cesty

Začneme od města Liptovský Mikuláš. Kromě přehrady Liptovská Mara, přišli jsme na rozcestí v Liptovské Sielnice. Odbočte doprava na vesnice v Rumunsku se obrátit na Kvačany. Když jsme přes vesnici, ocitneme před vstupem do NPR Kvačianska dolina. Napojíme se na červenou turistickou značku a asi po 2,5 km dorazíme na místo Oblazy. Kromě obdivovania krásné přírody, můžete se také zastavit na prohlídku zrekonstruované vodní mlýny. Kromě Kvačianskom proud dorazí do vesnice Huty a na jeho dolním konci se napojíme na asfaltku. Na další křižovatce, po cca 3,5 km odbočit vpravo směrem k Liptovská na sielnica. Asi po 3 km jsme začali stoupat do sedla Pod Bílou skálu. Po klikaté cestě se dostaneme až do Podmeštrova, odkud budeme pokračovat přes Liptovské Matiašovce na křižovatce na Kvačany, kde se po stejné cestě jako na začátku návratu do města Liptovský Mikuláš.

Zdroj receptu: unsplash.com, Sébastien Marchand

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Na bicykli po šariši. aké cyklistické trasy ponúka?Na kole po Šariš. Co cyklotrase nabízí?

Pokud máte rádi tam, ale konvenční cestovní ruch nejsou a také se jim nelíbí, zavřete jej v tělocvičně, pojďte s námi na kole.

Spoznávame záhorie na bicykli – zaujímavé cyklistické trasyUvědomujeme si, Záhorie na kole: Zajímavé cyklistické trasy

Martin během jejich přípravy ve třetím týdnu mapoval cestu pro Budoucnost.

Tip na cyklistické trasy na liptove. dávajte však pozor na medvedeTip na cyklistických tras v regionu Liptov. Nicméně, dávejte pozor na medvědy

V pořadí další týden jsem konečně došel nový kolo, tak jsem okamžitě šel, aby i vyzkoušet.

Anketa To, co nejvíce chcete přečíst na našem portálu?

Články o cvičení a různé typy školení. Informace o dieta a zdravé hubnutí. Motivační tipy, příběhy lidí a fitness trenéři. Pozvánky na sportovní události.

Celkem hlasů: 189

Napsat komentář