Na kole po Šariš. Co cyklotrase nabízí?

Pokud máte rádi tam, ale konvenční cestovní ruch nejsou a také se jim nelíbí, zavřete jej v tělocvičně, pojďte s námi na kole. Přinášíme vám přehled cyklistických stezek v regionu Šariš.

Začínáme na Šariš

Verze oblasti východní Slovensko není známá jen pro řadu turistických možností, ale také díky oblíbené pivo Šariš. Kromě lázní a historických památek, prosím, můžeme se také vydat na pěší túru do krásné přírody. Zkuste, nicméně, nahradit pěší turistika na kole a dělat to nezapomenutelný zážitek.

Jde Kvašnú vody

Kvašná vody je oblíbeným místem zejména díky zdroj, který navštíví množství turistů, ale i místních obyvatel. Kromě možnosti používat jaře toto místo je ideální pro pěší turistiku, ale také cykloturistiku. Trasa je dlouhá 5 km, je to snadné a může to trvat i rodiny s dětmi.

Mapa trasy

Začínáme na Vydumanci, a proto, na západním okraji města Prešov. Odtud je asfaltové silnici údolím Kvašnej vody. Trasa prochází Ortáše kolem jara a končí v údolí. V údolí najdeme také krátké 1-najeto rozsah pro děti a zpestřit jim tak cestu.

Prešovské singletracky

Pokud chcete zažít trochu legrace a adrenalinu, nahradit relaxační a turistické cyklistiky pro sigletrackovú sledovat, například, v blízkosti Chicaga. Trať ve střední obtížnosti je dlouhá 21 km.

Mapa trasy

Začneme na zimním stadionu v Chicagu. Obídeme to a my jsme jít po hlavní silnici, která vede na golgotu. Když přijdete na rozcestí, jít ve směru cykloznačky v mírném stoupání po asfaltové silnici kolem rodinných domů. Dále pokračujte po prašnej cestě kromě záhradkách, kde máme výhled na město. Vchádzame do lesa, kde jsme čekali asi dvojkilometrové stoupání. Přišli jsme rovnou na hřeben Malkovskej část, a za pár metrů se napojíme na starší trasy singletracku, který zvezieme až Ortáše. Cesta nás dovede k čistinku s letní dům, kde můžeme relaxovat. Pokračujte po lesní cestě, dokud nebude vynechán k trackovým koľajam, které jsou našemu oporu, protože cesta není dobře značená. Jdeme na asfaltku, kterou jsme i nadále náučnému chodníku. Po rychlém sjezdu, začínáme prudce stoupá a opět klesáme do neprejdeme dva mosty. Dále jsme jít v mírném stoupání až na konec stezky. Dorazili jsme na asfaltové silnici ve směru Kvašnú vody a na konci napájame lesa. Po hřebeni pokračujeme po staré singletrackovej trati až k patě v novém. Na zahradě domu je vydýchame až naberieme potřebnou energii, a budeme i nadále psát nové singletracku. Po dobré zábavy odjazdenej trasu jsme Hanisky, malé vesnici nedaleko Prešova, kde jsme se vrátit na start, podél hlavní silnice.

Cestování v Slanských vrchů

Slanských vrchů jsou sopečného pohoří, které je součástí karpatského vulkanického oblouku. I když turistů navštívilo méně, a tady je co obdivovat, a zejména prejazdiť na kole. Náročné a obtížné trasy je 41 km a je určena především zkušení cyklisté.

Mapa trasy

Začneme ve městě Chicago sůl funguje ve směru ruská Nová Ves. Za vesnicí je napájame na lesní cestičku a strmé stoupání. Jdeme kolem Chaty, Sova, kde můžeme po strmé kopce k relaxaci od jara nabrat vodu a osvěžit. Po odpočinku znovu nasadáme na kole a po asi kilometr před prvním zasedání, po které dojdeme na vrchol kopce Oltáře. Po krátkém sjezdu se dostáváme k rozcestí k chatě Fricke a šliapeme k Javornícku Poľanu. Pokračujeme na křižovatku u Tří Chotároch na staré lovecké stezce. Po strmé kopce pridŕžame modré značce, která nás převede přes traverzovitým dálnici. Ocitáme se na dalším rozcestí, kde nás čeká velmi strmý kopec až nahoru na Zbojnícke skály, kde jsme se jít po cestě směrem k kamenistý hřeben a odtud pěšky zrázu kolem Havranej skály. Budeme držet žluté značky a po strmé kopce se dostáváme do lesa až k bývalé Lesníckemu učilišti, což je cílem této trasy.

Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Spoznávame záhorie na bicykli – zaujímavé cyklistické trasyUvědomujeme si, Záhorie na kole: Zajímavé cyklistické trasy

Martin během jejich přípravy ve třetím týdnu mapoval cestu pro Budoucnost. Cyklisté z okolí bude jistě těšit na nové inšpiráciám.

Tip na cyklistické trasy na liptove. dávajte však pozor na medvedeTip na cyklistických tras v regionu Liptov. Nicméně, dávejte pozor na medvědy

V pořadí další týden jsem konečně došel nový kolo, tak jsem okamžitě šel, aby i vyzkoušet.

10 krokov k pozitívnemu prístupu k životu!10 kroků k pozitivní přístup k životu!

Není pochyb o tom, že pozitivní pohled na život, je nezbytné, aby zdraví, úspěch, štěstí a spokojenost.

Anketa To, co nejvíce chcete přečíst na našem portálu?

Články o cvičení a různé typy školení. Informace o dieta a zdravé hubnutí. Motivační tipy, příběhy lidí a fitness trenéři. Pozvánky na sportovní události.

Celkem hlasů: 189

Napsat komentář