Nahrazuje cvičení ve virtuální realitě realita?

Současné moderní technologie umožní, tak, že jsme si zacvičili v pohodlí vašeho domova s pomocí virtuální trenér.

Časy, kdy jsme netrpělivě čekali na zprávy praxe v časopisech s popisem jednotlivých cvičení a nejčastější chyby, pomalu končí. Dokonce i dnes, ačkoli se s nimi můžeme setkat, ale mnohem více populární jsou videa na internetu a cvičení podle nejnovější úspěchy moderní technologie, které lze dobře procvičit své tělo stejně jako doma. To znamená, že jsme není vystaven pohledům ostatních a zároveň ušetříme za vstup nebo cestu do fitcentra nebo na skupinové cvičení. Nic však není dokonalé, a proto je nutné věnovat pozornost kvalitě nabízených možností. K čemu jsou?

Cvičení doma sám

První možnost je určena pro ty, kteří mají dostatečné znalosti a zkušenosti s cvičením. Pro tuto kategorii lidí není problém vybrat si optimální tréninkový plán na doma, vhodné cvikmi, který posílí celé tělo a kardiovaskulárního systému. Pokud patříte mezi ty, kteří nikdy necvičili a chcete trénovat doma tímto způsobem, doporučujeme, aby se zúčastnili několika školení lekce s zkušeného fitness trenéra. Vybere vám vhodné cvičení, vysvětlí a naučí vás správnou techniku a upozorní vás na chyby. Pak si můžete do svého tréninkového plánu přidat více cvičení a být inspirován například videa na internetu.

Školení v rámci videa

Na internetu je zdarma k dispozici množství videí, které vám umožní cvičit doma. V souvislosti s nimi je riziko, pokud jde o jejich kvalitu, protože je zveřejnit, aby někdo, například na kanál Youtube.com. Proto je vhodné spolehnout se na videa, která vyšla z dílen zkušených a veřejně známých trenérů nebo společnosti.

Dalším problémem může být nevhodný výběr cvičení, protože jako laici nemůžete správně posoudit aktuální stav vašeho těla (svalových dysbalancí, kloubní problémy, bolesti zad apod.). Proto se může stát, že můžete vybrané cvikmi v video nahrávky spíše ublížit, než pomoci. Nemluvě o správnou techniku cvičení. Pouze opravdu kvalitní videa bude podrobně popsán postup provádění cvičení a upozorní na časté chyby.

Na našem trhu, cvičení podle videa nabízí také Fitshaker.en. Stačí se přihlásit a vaše zadané vstupní informace systému nakombinuje vhodný tréninkový plán. "Videa na Fitshakri jsou ideální pro všechny, kteří rádi cvičí doma a nemají rádi ztrácet čas cestou do fitcentra. Stačí zapnout HRÁT, cvičit a poslouchat naše zeptal se instruktor. Protože všechna videa jsou sestaveny se zkušenými slovenskými instruktory, jeden chápe inštrukciám a může je sledovat. To je obrovský přínos ve srovnání se zahraniční videa z Youtube kanálu, kde se člověk na cvičení, i když vidí, ale ne vždy je na sto procent pochopil. Na Fishakeri máme velký výběr cviků z jógy, pilatesu, přes silový trénink cvičení, po taneční cvičení a cvičení pro těhotné ženy a matky. Každý den můžete zátěž jiné svalové skupiny, trénovat přesně to, co chcete, a dosáhnout skvělých výsledků. Celý Fitshaker je děláno srdcem," říká Lucia Švaral z Fitshaker.cs

"Makáme" s nejnovější výdobytkami moderních technologií

Stejně jako moderní technologie, aby výmluvy, proč nemůžeme hrát sport, tam jsou stále více obtížné. Máme zde několik možností. Ve virtuální realitě můžete trénovat s fitness aplikaci Runtastic. Cvičiaci, nicméně, musíte nasadit brýle. K dispozici má možnost vybrat si prostředí, ve kterém chce cvičit, a, samozřejmě, virtuální trenér, a kvantum cvičení.

Také si můžete praxi tím, že hraje na Xbox 360 – Nike + Kinect Training. Nabízí počáteční hodnocení cvičiaceho, výběru trenéra, který bude řídit a správné, aby zřízení programu pro měření a záznam a hodnotit pokrok.

Při cvičení doma, může také pomoci různé aplikace pro chytré telefony. Jedním z nich je Fitness Builder. Nabízí stovky cvičení ve formě videa a obrázky. Samozřejmostí je osobní virtuální trenér. Aplikace Nike Training Club, zase ocení hlavně ženy. To se nachází v počtu tréninkových plánů na formování a posilování všech svalových skupin. Pro více informací, podívejte se následující videa.

Fitness Builder

Nike Training Club

Zdroj: yotube.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

4 chyby, ktoré najčastejšie robíme pri cvičení doma4 chyby, které nejčastěji děláme cvičení doma

Začnete praxe plní elánu, ale během několika dnů, je vaše vášeň fuč?

Virtuálny sparingpartner... alebo motivujte sa onlineVirtuální sparingpartner… nebo motivujte online

A pro ty, kteří jsou skutečně připraveni k dosažení svého cíle, tam jsou virtuální komunity.

Bicyklovanie pri sviečkach ponúka drinu, aj relax pre myseľ. bude soulcycle hitom aj v európe?Jízda na kole při svíčkách nabízí dřiny a relaxaci. Bude SoulCycle hit?

Nápad se zrodil v hlavách dvou mladých Američaniek Julie Rýže a Elizabeth Cutler.

Napsat komentář