Neľútostný verdikt: Američanky jsou tučné, protože pár upratujú!

Vědci z Jižní Karolíně zjistili, že snížení energetických výdajů Američaniek v domácnosti může být spojeno s nárůstem počtu obézních žen. Přesně to, co odborníci zjistili? Kromě zajímavých informací uvádíme také stručný přehled o počtu kalorií, které můžete na individuální práci v domácnosti spálit.

Teprve nedávno byly zveřejněny výsledky vědců z Arnold School of Public Health v Jižní Karolíně, který se zaměřil na srovnání míry aktivity žen v domácnosti (ve věku od 19 do 64 let) od roku 1965 až do současnosti. Ze studie vyplývá, že v roce 1965, který ženy věnují domácí práci (vareniu, utieraniu prach, peníze atd.) v průměru 25,7 hodin týdně. Péče o děti, výzkumníci v úvahu nebrat. Jaká je bilance, platné pro rok 2010? Američanky strávit v práci v domácnosti pouze 13,3 hodin týdně a mají o 22 liber více! Ze studie vyplývá, že menší chuť k jídlu Američaniek uklízet nebo vařit, mohou být odpovědné za vyšší výskyt obezity.

Nadešel čas pro vás, aby domácí práce miluju!

Ruku na srdce, máte rady na domácí práce? Asi by se našlo pár žen, které by odpověděl kladně. Ale může to být stojí za to, jeho hrůzou při práci v domácnosti přehodnotit (nebo alespoň snížit), alespoň v případě, že se snažíte snížit váhu. Stejně jako domácí práce patří do kategorie fyzické aktivity, které můžete spalovat kalorie (a tvar některé části těla)!

Dost bylo teorie, jak to vypadá v praxi?

Pro ilustraci, zde je počet kalorií, které spálil v 55 kg ženy, každou půl hodinu, provádění konkrétní domácí práce:

  • Mytí oken (nebo auto) spálíte 150 kalorií, zatímco ve stejnou dobu precvičíte svaly na rukou a ramena.
  • Běžné čištění (stírání prachu, postielanie postele, odstraňování odpadků) bere kredit za pomocí 125 kcal. A posiluje nejen svaly na rukou, ale také břicha.
  • Dokonce i mytí nádobí není pro vrácení (máme na mysli mytí stoje, následné stírání a odstraňování). Výdej energie za 30 minut je 115 kcal. Zároveň je mytí nádobí považovány za metody duševní hygieny.
  • Vyplnit automatické pračky a pověšení (zvesenie) prádlo, které vám pomohou spalovat 115 kalorií.
  • Mytí podlahy na kolenou, drhnutí vany nebo koupelny představuje výdej energie až 190 kalorií!
  • Půl hodiny vysavač, který vám pomůže spálit až 175 kcal.
  • Také vaření a přípravu plnohodnotného jídla výdej energie se zvyšuje – budete spalovat 125 kalorií.
  • Pro někoho nenávidené žehlicí pomůže spálit 115 kalorií.

Vařit a čištění stojí za to…

Stále máte pocit, že služebná vám osobně nic nemá? Pravda, však, je, že výdej energie během nějaké domácí práce může klidně porovnávat s cvičením aerobicu ve střední intenzity. Na základě této skutečnosti, můžeme vidět, že vaření a úklid je nejen nutné, ale také fyzicky prospěšné.

Napsat komentář