Nevýhody rychlých diet

Co najšialenejšiu dietu jste již ve svém životě držet? Vsadím se, že jste vyzkoušeli alespoň jeden (a možná, jestli, nebo nepripadala tak šílený).

Já sám jsem věděl, že jsem prošel pubertou dny, když jsem řekl, že nebudu celý den nic k jídlu a tak bude jistě schudnem. Chyba, chyba, velká chyba.

Měl jsem hlad jako vlk. Ještě víc než vlk, ale hrdinně jsem se snažil to vydržet. A na druhý den jsem snědla a co jsem si náhradní den předtím.

Ptal jsem se sám sebe, zda to dává smysl. Ne, ne.

Ve světě existuje najčudnejšie typy diet (vygúglila jsem si je), jako například: ranní banánová dieta, vatová stravy, stravy mýdlo, alkoholová dieta, vzduch, strava, cigaretová dieta (také jsem zůstal překvapen), sendvič, strava, a mnoho dalších. Pokud jste neslyšeli o nich (což je dobře), takže jste možná slyšeli o Atkinsonovej dieta, dieta podle krevních skupin, Dukanovej diety, dělené stravy, 90-denní stravy a im v podobné…

Myslíte si však, že OPRAVDU funguje?

Já osobně jsem nikdy neslyšel, že někdo zhubl jen tím, že držela drastické diety (ať už by byl jakýkoliv zázrak)…

Proč je to tak a jak to udělat lstivý, já vám řeknu níže.

Rychlost strava způsobuje hlad

Diety, které jsou omezeny v tom, že jíte jen něco, a něco, co by mělo být výslovně zakázáno, je šílenství. Co se může stát? Budete mít hlad a tělo nedostane dostatečné množství energie, kterou potřebuje pro své fungování.

  • Řešení: Pozorovat, že budete alespoň 3x denně (nebo 5x denně), jíst pravidelně. Je to opravdu snadné. Žádné kouzlo :).

Pokud nestíhate vařit nebo zapomněli (což já naprosto chápu, pokud nejste zvyklí), tak jsem rychlé řešení. Zkuste krabičkovú stravy. Tato dieta se bude starat o to, tak, že máte jídlo v pravidelných intervalech, a nebylo třeba nic starat.

Rychle dieta nebude vám dostatek výživy

Pokud jdete na nějakou konkrétní dietu, tak to má svá pravidla. Ale vaše tělo nepotřebuje vědět, jaká pravidla mi nějakou vymyslel dietu. To potřebuje výživu, to se mu prostě musí dát. Tam jsou žádné výmluvy. Pokud tělo potřebuje zeleninu, ovoce, vlákninu, maso, tak je to nějaké "zázračné" diety-nemůžete popřít.

Raději se spoléhají na odborníky a nutriční poradci, kteří klienti vědí, připravit jídelníček na míru. A to nejen v krátkodobém horizontu. Ale naopak, s dlouhodobými výsledky, které vydrží. Plus mají také zdravotní výhody.

Rychlost stravy poblázni vaše tělo

Pak se pokusíte jednu dietu za druhou a diví se, že nic nezabírá. No, já nečudujem. Vaše tělo je v takové experimenty musí zbláznit. Pokud schopná mluvit, tak by kričalo pro pomoc! Víš, že to zbytečně děláte starosti? A vaše tělo také (ale to je ve skutečnosti nedobrovolné).

Dostat se do pohody s krabičkovou dietu, která se bude starat o to, tak, že budete mít stálý přísun toho, co vaše tělo vyžaduje. Ulahoďte ho. Udělejte s ním dohodu. Začít být přáteli a dopřejte mu vše nejlepší, co si zasloužíte. Tento vztah bude trvat věčně, a uvidíte, jak vám to bude vyplácet :).

Rychle dieta nebude vám požadovaný výsledek

Žádné rychlé diety, nebude vám trvalé výsledky. Tečka. Není o čem bavit.

Pokud chcete mít krásnou postavu, krásnou pleť, silné vlasy a nehty, zdravé tělo, dostatek energie a vlastně vše v rovnováze – vsaďte na jistotu.

Pokud chcete, aby konečně jednou provždy skoncovat s trápením a najednou, existuje jednoduché řešení. Jen, pokud budete jíst 5 krát denně. Pravidelně zdravé a chutné jídlo (to je můj princip), tak nemáte co řešit. Kila půjdou dolů, usadí vás hmotnosti, budete mít zdravou kůži, spoustu energie a mnohem více sebevědomí. A budete vypadat fantasticky. Garantuji.

V tomto se můžete obrátit na e-jídelníčku a přesvědčte se sami pro sebe, jak snadno a bezbolestně získáte trvalé výsledky. Budete na sebe hrdý. A hlad určitě neostanete.

Zdroj foto: unsplash.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Signály, že vášmu telu chýba horčíkZnámky toho, že vaše tělo postrádá hořčík

Věděli jste, že nedostatek hořčíku může být nejen strava jednotvárna, nedostatečná konzumace sladkostí, ale nadměrný příjem vápníku?

Je cvikla základom chudnutia a detoxikácie?Je cvikla základě hubnutí a detoxikaci?

Chcete rychleji zhubnout, mít krásné vlasy a dokonce i detoxikovat své tělo?

3 omyly, ktorých sa dopúšťame pri chudnutí3 chyby, které se dopustil v hubnutí

Nikdo není chytrý, a proto by ani zdravá strava nemusí být pro nás "zvíře kazajkou".

Autor článku janka@chytrackova.skJanka Chytráčková

Mám rád chutné jídlo. Tečka. Je to láska na celý život a nestydím se za to 🙂 Jsem Ambasádorka nadace Jamie Oliver na Slovensku. Byl jsem organizování celosvětové oslavy zdravé a chutné jídlo k Food revolution day. A můžete mě vidět i na Gurmánské feste, které jsem otevřená na Hlavním pódiu. Jsem přesvědčen, že díky zdravé stravování a cvičení může být každá žena krásná a sebevědomá. Klikněte na mé stránce a zjistěte, jak vám mohu pomoci s budování vaší osobní značky. Že se vám tato show byla vynikající. Protože si zasloužíte. http://www.jankachytrackova.sk Další články od autora

Napsat komentář