Posilujeme s kettlebellom

Cvičení s kettlebellom je stejně vhodný pro muže i ženy. Pokud chcete snížit procento tělesného tuku, vytvořit objemu svalové hmoty, zvýšení síly nebo zvýšit váš celkový svalové vytrvalosti, cvičení s kettlebellom je pro vás tou správnou volbou.

Kettlebell má speciální tvar, široký zábradlí, a dopředu těžiště. Jen dopředu těžiště od bodu rukojeť je z fyzického důvodu, aby způsobit vysoký účinek tohoto nástroje. Když cvičíte, můžete provozovat kettlebell neustále svou vahou proti síle ruky, při této hmotnosti není rovnoměrně rozložena, a proto je nutné v každé poloze používání antagonistov jako stabilizátory. To zlepšuje schopnost koordinace pohybu a zapojení ‚mnohosvalových" skupin zároveň.

"Při tréninku jsem se používat kettlebell výhradně v rámci cvičení, které se s kettlebell neoddělitelně spojeny, jako je kettlebell swing, turecký dostat nahoru, chytnout a jako S kettlebell chudneme, jsme se stali silnější, formujeme postavu, a zlepšit zmrazené pohybové vzory a mnoho dalších. Pokud bych si měl vybrat dva nejvíce důležité, najzmysluplnejšie, nejvíce komplexní, nejzdravější a obecně asi nejvíce potřebné cvičení po celém světě a ve vesmíru, jednoduše úple top cvičení, tak bych si vybral kettlebell swing a TGU (turkish get up). Samozřejmě, nejsem tak moudrý, že jsem na něco přišel sám jsem bez kalkulačky. Ale číst, poslouchat, dívat se na názory světových odborníků na silový a kondiční trénink, který fyzioterapeutů použití je časté v silových sportů a dostanete velmi podobnou odpověď," vypráví o svých zkušenostech Michal Lakatos, osobní trenér v Patriot Tělocvičně ve Vranově nad Topľou.

Doporučujeme, abyste si přečetli: TGU – Turkish Get Up Základní cvičení s kettlebellom Obtáčanie kettlebellu kolem těla

Zapojené svaly: ramenní svaly a střed těla

Rozkročte na šířku ramen. Uchopte kettlebell v pravé ruce a začít to obtáčať kolem těla zprava doleva bez pohybu boky. Po 10 opakování, změnit směr.

kettlebells 1

Double rukou bicepsový zdvih

Zapojené svaly: bicepsy

Kettlebell uchopte mezi dlaně a stiskněte je dohromady. Začít provádět bicepsový zdvih a v průběhu celého pohybu se dívat přímo před vámi. Udělat tři série 15 opakování.

Swing

Zapojené svaly: prakticky celá část zad a zadní části nohou.

Rutinní začít s kettlebellom v zvesených rukou mezi nohama, v mírném předklonu, ale s rovnou páteří. Pak to podhoďte krátkým pohybem mezi nohy za sebe a pak za podpory vzpriamenia nohou, prací boků a současným pohybem o napjaté ruce činka predpažte. Pak kettlebell kontrolovane z horní polohy opět nechte klesnout mezi nohy. Rutinní opakování ve třech sériích 15 opakování.

Príťahy

Zapojené svaly: záda, ramena

Uchopte kettlebell v jedné ruce a priťahujte směrem k pásu, aby vaše pokrčenými koleny a tělo předklonu. Záda musí být v rovnováze. Proveďte 15 opakování, 3 série s každou rukou.

Dřepy

Zapojené svaly: ramena, horní části paží, stehna

Proveďte dřepy s nohou přibližně na šířku ramen od sebe. V rukou, držte kettlebell. Squat, zkuste provést tak, že pata bude v průběhu celého dřepu ležící na zemi. Proveďte 3 série o 15 opakováních.

Ruský twist

Zapojené svaly: břišní svaly

Sedět na zadku a zvedněte nohy. Uchopte kettlebell v ruce. Lokty stiskněte proti jeho žeber a pomalu vystierajte, dokud jsou téměř ľahnete. Pak se začnou přehazovat kettlebell z jedné strany na druhou. Proveďte 3 série o 15 opakováních.

Větrný mlýn

Zapojené svaly: střed těla, paže

Jednou rukou si docela vystrite přes hlavu. Na druhou stranu začíná pomalu zohýbať trochu bokem, v pase po druhé kettlebell. Zatímco jeden kettlebell držel nad hlavou a druhá v zvesenej rukou, opakovaně vracajte do pozice, ve které jsou druhé kettlebel zdvíhali ze země. Tento postup opakujte, dokud se nedostanete na počet opakování na 10 a pak vyměňte ruce. Udělat tři série.

Doporučujeme čtení: Kettlebell renesance Zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář