Přijďte si zvyknout!

Běhání je v současné době stále více populární. Ve městě a v přírodě se můžeme setkat běžce na každém kroku. Dobrých důvodů, proč běhat, je hodně. Běh je stejně jako chůze, pro člověka zcela přirozený pohyb. To je ideální, když chcete zhubnout, zlepšit kondici, nebo se jen odreagovat na čerstvém vzduchu.

7 důvodů, proč si jít zaběhat:

  • budete spálit kalorie
  • běhání je pro každého
  • spustit jste kdekoliv
  • běh není drahé
  • snižuje stres
  • získáte ztracenou energii
  • budete mít příležitost seznámit se s ostatními bežcami

Jak na to

Běh tě milovat v každém věku. Nicméně, to je důležité, že to uděláte hned na začátku neprehnali. Odborník na běh pro začátečníky a manažer japonské značky špičkové bežeckej boty Mizuno Jiří Čepura radí: "První tři měsíce, můžete věnovat obyčejné chůzi, která bude postupně přecházet do kombinace běhu a chůze." Cílem je, aby se 45 minut bez křeče a v plynulým tempem, a to alespoň třikrát týdně. Později, je důležité, aby běžet pomaleji, který bude mít vaše tepová frekvence v optimální frekvenci (hodnoty kolem 130). To umožní, aby tělo spalovat větší množství hořáku.

Kvalitní obuv je základ

V okamžiku, kdy se dostanete do bežeckej formy, musíte si zakoupit vhodné běžecké boty. Japonské značky Mizuno, které patří ke světové špičce, rozlišuje běžecké boty podle typu nášľapu, terén, po kterém jste mimo a kolem, a hmotnosti běžce. V nabídce má také modely speciálně vyvinuté pro ženy. "Nejlepší způsob, jak zjistit, co tenisky jsou pro vás správné, je, aby se profesionální diagnostiku – například na přístroji Mizuno Precision Fit," doporučuje Jiří Čepura.

Lehké klasické Mizuno Wave Rider 17 pro 145 Euro

Pro běh s nevídanou lehkostí

Nový model Mizuno Wave Rider 17 chlubí inovované medzipodošvou, která je nyní díky nové technologii U4iC lehčí o neuvěřitelných 30 %!

Mizuno1

Zdroj: PR

Napsat komentář