Přivítejte podzim v adrenalin bike paths

Nudia vy jako zkušený cyklista na pomalé procházky v přírodě? Přivítejte podzim adrenalínovo a dát své kolo opravdu těžké.

Karpatské adrenalin

Malé Karpaty vědět, které potěší i ty nejnáročnější cyklisty, kteří touží po adrenalíne. V trnavský kraj čeká na vás trasa dlouhá 45 km, které jdou v průměru za 2,5 hodiny. Trasa se skládá z 90 % v terénu a 10 % asfalt.

Mapa trasy

Začínáme od Červeného mostu směrem na Železnou studničke. Asi po 3 km asfaltu rýchlodráhy odbočujeme do lesa, kde nás čeká 1,5 km kľukatého stoupání. Přišli jsme pod Hrubou Drieňovec, kde se napojíme na žlutou značku. Následuje mírné zúžení a po něm jsme přišli na lesní cesty, na kterých budeme jezdit v striedajúcom tempo z kopce – do kopce. Dostáváme se na Malý Slavín, kde si můžeme odpočinout. Existují altány, krby, dokonce i malé fotbalové hřiště. Zbytek bude určitě potřeba, protože nás čeká 3 km dlouhé stoupání s převýšením 170 metrů na Svaté hoře. Cesta k němu vede přes pás jehličnatého lesa. Následuje opět úsek s trvalý pokles a svahu s překážkami v podobě kamenů a kořenů. Po něm jsme přišli na krátké, ale strmé asfaltové kopce. Když ho zdoláme, ocitneme pod Bílým křížem ve výši 505 metrů nad mořem. Naše cesta teď vede na Pezinskej Babe. Lesní cestičku prochází malý proud a pomalu jsme se projít přes paseky a pár jehličnaté pasáže, kde se setkáváme s překážkami. V mírné stoupá postupně, budeme mít Kozu zpět. Na křižovatce pod Kozou zpět, vracíme se obkľukou směrem na Bílý kříž. Napájame na sestupnou trasu po zelené znamení k Košarisko. Přibližně 5 km dlouhá a je plná překážek v podobě kořenů a kamenů. Po sestupu se dostáváme k brodu přes Stupavský potok. Tady se napojíme na modrou značku a to nás přivádí k chatkovej oblasti Košarisko. Napájame na červenou značku. Dostaneme na asfaltu Karpatské cestu a před námi kopec. Výstup na Bílý kříž zdolávame 3 km dlouhý úsek s přibližně 230 m dlouhé průčelí. Bílý kříž je napájame na řadu Zelené Kolo k Kráľova chovatelské stanice. Jdeme do kopce, odbočíme vpravo na lesní cestu, napájame na modrou značku a pokračujeme na Malý Slavín. Opět nás čeká náročný sjezd, který vede k rozcestí U Slivu. Odtud budeme pokračovat po asfaltové rýchlodráhe. Jen po první jezero je odpájame na naučné stezce, která vede podél Rohatky, a budeme i nadále stoupat, dokud nebude vynechán, aby bufetom přes cvičnou louku k Chatě. Stoupání až k vysílači, kde opět napájame na Zelené Kolo obvodu a červenou značkou je ostrý, 2 km dlouhý sjezd zpět k červenému mostu. Při jízdě po druhé louce se odpojíme od červené značky a pokračovat po lesní cestě dolů do Partizánsku louce.

Bike park Bachledova

Park se skládá z pěti downhillských tras různé obtížnosti. Snadné Rodina sledovat, s vlnami a klopenkami, které přechází do nového oddílu Přirozené, ľahé rekreační ježdění. Zkušenější cyklisté mohou pustit do Freeride trati, která vede přes lúčny i lesní terén s kořeny a strmšími částí. Rychle, jak je to možné, ale zároveň nejnáročnější jsou dva line AIR DH. Obsahují více obtížných úseků a překážek určena především pro zkušené jezdce. Novinkou letošního léta je pumptraková dráha na vrchol, který je určen pro zkušené jezdce, kteří se mohou dobře bavit. Pro začátečníky, podle pořadí, je vynikající cvičení. Zeměpisné mapy a videa z jednotlivých tras lze zobrazit na stránce bike park.

Martinské hole – Hrebeňoka od Strečna

Adrenalínová trasu dlouhou 36 km, má průměrnou délku dokončení šesti hodin. Kromě adrenalinu je mimořádně náročné, a to je opravdu pouze zkušení cyklisté. Trasa se skládá z 95 % offroad a 5 % asfaltu. Na trase jsou ostré, a tiahle stoupání a dlouhé, často velmi náročné sjezdy.

Mapa trasy

Začneme v obci strečno pod hradem na parkovišti. Napojíme se cykloznačku a začal stoupat. V průběhu času se asfaltový povrch změní na zpevněné lesní cestě, která spadá pod Rakytie. Po výjezdu z nás mají výhled na meandr Váh a Strečno hrad. Stoupání je stále intenzivnější. Dorazíme na sedlo Javorina, kde si můžeme odpočinout. Zbytek je napájame na červenou značku a opět velmi rychle vyšplhat nahoru. Na Saračníkoch se změnou značky na zelenou, která nás vede spevnenou postupujte po lesní cestě až na Malé Kop. Tam odbočujeme vpravo. Traverz po neznačenej silnici nás dovede na rozcestí, kde se napojíme na cykloznačku. Že nás zavede až na asfaltku na Martinské hole, kde si můžeme odpočinout v obci. Pak nás čekal náročný výstup na Krížavu, že ukončujeme příjezdu na lúčnatý hřeben. Zpět se vrátíme kolem vysílače po červené značce. To nás dovede zpět na sedlo Javorina. Během tohoto úseku, který vede sedadla, očekáváme náročné sjezdy, které si rozhodně vychutnává každý zkušený cyklista. Jsou kamenité cesty s kořenem překážky v tvrdé a strmé sjezdy. Některá místa, nicméně mohou mít i zkušený cyklista. Ze sedla Javorina pokračovat po modré značce, a ještě jednou, máme strmé a náročné sjezdy, které jsou plné překážek. Napojíme na cestu, která vede vrstevnicovým singletrackom na sedla pod Kojšovou, kde budeme následovat přísné žluté značky směřující do Strečna. To je jen na krátkou procházku do začátku, na parkoviště pod hradem.

Zdroj foto: flickr.com Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Na bicykli po gemeri. aké cyklotrasy ponúka?Na kole po Gemer. Co cyklistika může nabídnout?

Vysadnite na kolo a objevte krásy regionu Gemer s cyklotrasami, které jsme pro vás připravili.

Na bicykli po liptove. tipy na skvelé trasyNa kole po regionu Liptov. Tipy pro velké cesty

Prosím, ujistěte se, že máte nezapomenutelný výlet plný nových zážitků. Sedět na kole a prejazdite Liptov s našimi cyklotrasami.

Na bicykli po šariši. aké cyklistické trasy ponúka?Na kole po Šariš. Co cyklotrase nabízí?

Pokud máte rádi tam, ale konvenční cestovní ruch nejsou a také se jim nelíbí, zavřete jej v tělocvičně, pojďte s námi na kole.

Anketa Proč cvičíte pravidelně?

Chci se zbavit přebytečných kilogramů. Mám vyformovanú charakter. Sport mi pomáhá ventilovat. Chci volný čas trávit užitečně.

Celkem hlasů: 295

Autor článku BiankaBianka Foodblogerka

Přes moje recepty Vám chci ukázat, že můžete vařit rychle a zároveň také chutne. Neodsuzujte mäsíčko nebo sladké. Podle mě máme jíst všechno, ale s mírou. I když někdy to prostě nemá… http://www.foodblogerka.sk Další články od autora

Napsat komentář