Proč je důležité udržovat jíst log?

Stravovací deník je užitečná pomoc, která vám pomůže jít správným způsobem pro štíhlou linii, zdraví a vitalitu.

6-měsíční transformace Evelyn začala pod vedením zkušeného trenéra Jaro Figuru z Těla Energy Club v Bratislavě. Jedna z prvních věcí, které jí dal úkol byl napsat stravování přihlásit. Jen pár dní v řadě si upřímně, viděl, co jedl to a vzal. Tato informace bude sloužit jako dobrý odrazový můstek pro budoucí zdravé výživy.

Papír neoklamete!

Pokud se snažíte zhubnout, je vhodné začít psát jíst log. Proč? "Většina z nás mají tendenci pamatovat si jen to dobré, co jsme jedli. Například, že na oběd jsme měli salát, ale že to bylo mu, steak, již nespomenieme. Nebo můžeme dát na večeři ryby, jen na rozdíl od skutečnosti, že to bylo vyprážaná. Když je napsané na papíře, mnozí klienti jsou překvapeni, co hloupost pojedli nebo jak málo, nebo moc jedli. Tak také se zdroji pro pitný režim. Pokud klient píše, co pije, často zjistili, že půl den nevypil nebo dcl vody," říká ze zkušenosti trenér.

Další plus bod správy vám vyvážená strava protokolu je, že je to dobrý zdroj informací pro trenéra nebo nutričního poradce. Většina zkušených odborníků na výživu se bude rozvíjet analýzu alespoň jeden den staré vyvážené stravy režimu. Díky tomu, můžete vidět, že problém nemusí být jen o množství přijatých kalorií, ale také v zemi zastoupena makro-živin, v výstředností stravování nebo nesprávné voda a hydratace dodává. Také na základě předchozí nezdravé stravovací návyky jednodušší vytvořit nový stravovací plán, protože vědí, jaký druh potravin, které dáváte přednost. "Snažím se jídlo z předchozího stravy klientům vhodně nakombinovať. Například, pokud vidím, že někdo nemá rád červené maso, takže jeho jídelníček jsem vyhrál na každý den 200 gramový hovězí steak. Jednoduše se snažím, aby odpichnúť od vkusu a preferencí klienta," dodal trenér.

Jak dlouho vést stravovací deník?

Podle trenéra je vhodné po dobu nejméně 7 dní, a to je důležité, aby strava "neprikrášľovať", tj. jíst jako dosud. Jakmile spotřebované jídlo můžete psát na papír nebo do telefonu. "Co je důležité, je čas, pak informace o tom, co jsme jedli a pili a kolik to bylo. Jídlo není třeba vážit, ale snažím se to odhadnout, jako například, 1 velké kuřecí stehno, dva malé kopečky bílé rýže a 3 dcl čisté vody. Je důležité, aby psát, stejně jako nápoje. Někdo může být docela dobré jídlo, ale když denně vypije 3 litry čerstvé příspěvky, je zřejmé, že tato energie je uložena ve formě tuku," říká Jaro Figura. Sedm dní je tedy dostatečný základ pro tvorbu nové zdravé stravy.

Hurá, máme novou dietu

Pokud se vám jídelníček byl sestaven profesionální, určitě ti to vysvětlí, v jaké formě můžete připravit pokrmy. "Co se týká úpravy jídla, vždy nejprve vysvětlit, a pak se klienti mohou snažit vykouzlit recepty. Je to také o fantazii. Když napíšu na večeři z jednoho vejce se zeleninou, to neznamená, že klient musí jíst vařené vejce s surové zeleniny. Vhodná je například omeleta," říká trenér. Tedy pokud je člověk dostatečně motivovaný, vy sami hledáte pro zdravé recepty jíst podle plánu, ale chutne.

"Dózičková" metoda pro zaneprázdněné

Častým problémem dnešních lidí je to, že celý den nic nejím a večer vybielia lednici. To se brání z metabolismu katastrofa a je samozřejmé, že obrovskou dávku energie nemůže tělo během noci proces, ale je uložen ve formě tukových polštářů. Řešením je systematické nákupy na týden dopředu a rozvíjet své jídlo do dózičiek alespoň jeden den předem. Zatímco ne nutně složité pokrmy. Přípravě jednoduchých receptů, které si můžete na krátkou dobu s minimálním úsilím a navíc jídlo bude chutné.

Zdroj foto: flickr.com

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Návod od trénera, ako začať s cvičením pri nadváheInstrukce od trenéra, jak začít s cvičením v nadváze

Máte nadváhu jako Evelyn, a vy si nejste jisti, které cviky jsou pro vás vhodné?

Tipy, ako získať kocky na bruchuTipy na to, jak si kostky na břiše

Myslím, že každý sní o dobře vyvinuté břišní svaly, a tzv. sixpacku.

Cítim sa fantasticky a baví ma to!Cítím se skvěle a užívám si to!

Říká Evelyn o fázi jeho života, během níž se pokusíte shodit 20 kilo.

Napsat komentář