Proč si Hrát Těžké se Dostat Funguje

Prošla jsem si hroznou fáze od doby, kdy mi bylo osm a dokud mi nebylo 25. (Je pravda, že to byla dlouhá etapa.) Byl jsem opravdu na chlapy, kteří nebyli tak do mě.

Všechno to začalo s Čadem, mé druhé třídě kluka, který se rozhodl, že mě nenáviděl, když jsme vstoupili do třetí třídy. Jeden den na hřišti, zavolal na mě, kde on a jeho přátelé byli visí ven a já ohraničené konce, povznesený, že by se konečně na mě mluvil. Když jsem se dostal blízko k němu, on a jeho stoupenci, kopl do hromady mokrého listí se na mě. Ale, oh, jak jsem ještě omdlela.

Mnohem později, ve škole, jsem se odrazila od mého přítele z vysoké s napjatý kolegy spisovatele, který mi opakovaně řekl, že nechce vztah (obvykle, když jsme byli spolu v posteli) a nebyl velmi dobrý v návratu texty. Samozřejmě, že jsem byl posedlý s ním. A nešťastná zároveň.

I když tato informace může znít trochu hloupě (a, při pohledu zpět, úplně jsem byl) jsem prostě nemohl být přitahovány k kluci, kdo přišel na příliš silný. Bylo tam pár za ty léta, kdo by mi zavolat, napište mi a zeptejte se mě na skutečná data, a prostě mě to vyděsilo. Potřeboval jsem trochu záhadou.

Naštěstí, věda nyní dokazuje, že tyto pocity byly platné, alespoň částečně. Podle série čtyř studie zveřejněné v European Journal of Personality, ženy (a muži) jsou přitahovány k potenciální partnery, kteří hrát těžké se dostat. A co víc, zaměstnávání této oft-doporučuje seznamka strategie by mohla skutečně pomoci přilákat vysoce kvalitní partnera s maximální potenciál pro dlouhodobý závazek.

Klíčem je zde, což pro většinu mého života, jen jsem si nebyl příliš dobrý, je, že obě strany—jako ten chlap a dívka—měla by být trochu zdrženlivý, když se snaží přilákat partnera. Podle výzkumníků, ženy těžit z této strategie, protože to nám umožňuje testovat lidi trochu. Tak daleko, jako muž, by měl zobrazovat „střední dostupnost“, který vědci definují jako ne příliš snadné nebo příliš tvrdý-k-dostat, aby skutečně zachytit naše oko.

Po všechny ty roky, myslím, že jsem se konečně dozvěděl, jak to udělat tvrdý-k-dostat věci správně. Můj současný vztah začal, když jsem to hrál v pohodě na měsíce s klukem jsem opravdu kopal. Přemlouval mě, mimochodem, mi píše, aby pověsit ven, kupoval mi pití (a mých přátel nápoje), když jsme se potkali—ale nikdy přišel na příliš silný nebo vyloženě snažil se mě obrátit na svou přítelkyni. Tři a půl roku později, jsme zasnoubení—díky vědě, zdá se.

Napsat komentář