Proč Ženy nemají Vědět, Kdy By měly Navštěvovat Gynekologa?

Universal Pictures

I když to není největší zábava, lékař jmenování, aby se, jít ke gynekologovi na pravidelné prohlídky, je super důležité pro vaše zdraví. Třmeny a prso-mačkání jsou nutné zlo, v zájmu zůstat zdravé a bez rakoviny jako žena. Ale víte, jak často byste měli být takže ty schůzky, které budou promítány z děložního čípku a rakoviny prsu, a víte, v jakém věku by měl začít dělat?

Nový průzkum, podle Plánované Rodičovství, prováděné s pomocí NORC na University of Chicago, zkontrolovat v vidět, kolik žen v usa opravdu vědí, o péči a zachování jejich reprodukčního zdraví. Jak průzkum zjistil, drtivá většina žen si myslí, že vědí, jak často by měl být promítán (73 procent uvedlo, že věděli, jak často by měli být vyšetřeni na rakovinu děložního čípku, a 84 procent uvedlo, že věděl, jak často by měly být promítány na rakovinu prsu) — ale jen velmi málo žen, ve skutečnosti znal správnou odpověď. Pouze 9 procent dotázaných žen o četnosti rakoviny děložního čípku projekce byly správné, a mírně vyšší 10 procent dotázaných žen o četnosti rakoviny prsu projekce odpověděl správně.

Nebo, jednoduše řečeno, je stark znalostní propast mezi tím, co si ženy myslí, že vědí, a to, co je věcně správné, pokud jde o jejich vlastní zdravotní péče.

Než se dostanete naštvaný, že se hanbit, to není říci, že ženy jsou hloupé. Ve skutečnosti, ženy jsou velmi inteligentní! Mají nedorozumění o tom, kdy navštívit gynekologa, je jen příznakem nebezpečné žít ve světě, kde péče o reprodukční zdraví přístup je běžně omezena, a kde dospívající dívky jsou uvedeny špatné informace o jejich vlastních těl ve veřejné škole. Tak v čem je problém? Proč nejsou ženy, ty odpovědi správně?

Jako Raegan McDonald-Mosley, hlavní lékařský důstojník Plánované Rodičovství, řekl Cosmopolitan.com existuje spousta „whys“ za výsledky průzkumu. Jeden problém je, že pokyny pro tyto projekce se někdy mění. „Myslím, že některé nejasnosti, mohou pocházet ze skutečnosti, že doporučení pro rakoviny prsu a děložního čípku projekce se změnily v průběhu času, jak jsme pokročili v našem chápání toho, jak projekce jsou nejvíce užitečné pro detekci potenciálních problémů,“ McDonlad-Mosley řekl. Dodala, že tam je také „nedostatek konsensu“ mezi hlavní skupiny, které vydání těchto doporučení (jako je American Cancer Society a American College Porodníků a Gynekologů). „Upřímně řečeno, je to matoucí,“ řekla.

Jeden z těch matoucí nová doporučení re: jak často by ženy měly mít roční pánevní zkoušky přišel nedávno, začátkem tohoto roku, z USA Preventivní Služby Task Force. Ale ACOG nechtěl aktualizovat své pokyny na každoroční ještě, a tam byla spousta počáteční zmatek nad tím, co část výroční gyno zkoušku (což, ano, je stále doporučuje) ženy by ve skutečnosti být schopen přeskočit. V psaní příběhu, zjistil jsem, že nevěděli, co vlastně pánevní části zkoušky z gynekologie navštivte byl — to je vše, jako McDonald-Mosley řekl, velmi matoucí.

Obecné nemastný washiness vážné vládní organizace stranou, tam jsou jiné faktory, které vstupují v když přijde na ženy, je nedostatek znalostí o jejich vlastní zdravotní péče. Jedním z velkých zjištění Plánovaného Rodičovství průzkumu je, jak moc se závod ovlivňuje frekvenci, na které ženy jsou promítány pravidelně děložního čípku a rakoviny prsu. U bílých žen dotazovaných, celých 81 procent uvedlo, že byli vyšetřeni na rakovinu děložního čípku v jejich životě. Ale to procento je mnohem nižší u černošské a Hispánské ženy, pouze 64 procent. Proč ten obrovský rozdíl?

„Víme, že mnoho lidí barvy v této zemi nepoměrně větší zkušenosti překážek pravidelné zdravotní péče a čelí větší překážky v přístupu k službám v oblasti zdravotní péče, než bílých lidí,“ McDonald-Mosley řekl. „Protože z těchto překážek, aby pravidelná preventivní péče, Latinas a Africké Americké ženy, například, mají vyšší děložního čípku sazby a jsou více pravděpodobné, že zemřou na nemoci.“ Jak průzkum ukazuje, má to reálné dopady na to, proč ženy barva řečeno, Plánované Rodičovství nebyly promítány. Je to v podstatě obrovské, nikdy-konec cyklu systémové rasismu, který udržuje ženy z vyšetřovny. Když se zeptal, proč nebyli s pravidelným děložního čípku projekce, černé a Hispánské ženy v nepoměrně větší míře odpověděli, že měli strach, buď samotné zkoušky nebo výsledky testu. Zatímco pouze 14 procent bílých žen řekl, že se báli výsledků zkoušek, a to, co je drží od toho, aby být vysílán, 40 procent černých žen a 38 procent Hispánské ženy řekl to samé — že je to plně triple procento bílých žen. A to dává smysl, i když to dává smysl v hrozném způsobem: ženy, které jsou více nemocní a umírající na rakovinu děložního hrdla (protože mají zkušenosti větší překážky je promítán) jsou ti, kteří uvádějí, že strach z výsledků testů, a jsou proto méně pravděpodobné, že být testovány.

Samozřejmě existují i jiné překážky, jako náklady na řízení a vzdálenost žena má řídit, aby se dostali na kliniku pro postup — dvě věci, které ovlivňují ženy barva (kteří mají tendenci být placeny méně nebo práci s menší pružností). Ale opět, je to hlubší než to. „Také si myslím, že dopady na nekonzistentní doporučení mohou být různé pro barevné ženy, kteří již mají vyšší nedůvěru ve zdravotnický systém,“ McDonald-Mosley řekl. „Tato země má historii experimentování a marginalizace komunit barvy, což znamená, že tyto komunity mají vyšší úroveň nedůvěra v systém zdravotní péče, zejména pokud jde o sexuální a reprodukční zdravotní péče.“

Co mohou ženy udělat, aby pomohla ostatním ženám? Vědět, jak často byste měli být vyšetřeni, je to začátek, stejně jako mluvit o tom, děložního hrdla a screeningu rakoviny prsu s jinými ženami. Ujistěte se, že vaši přátelé vědí, správné odpovědi — jako Plánované Rodičovství průzkum zjistil, že to není něco, co velmi mnoho žen diskutují. „Doufáme, že více lidí bude mluvit se svými blízkými — matky, sourozenci, tety, bratranci a sestřenice, partnery a přátele — o je důležité, aby se screening rakoviny prsu a děložního čípku, o chytání potenciální problémy co nejdříve,“ McDonald-Mosley řekl. „Jeden způsob, jak začít, je prostě se zeptat, kdy naposledy měli check-up, a pokud nebudou v pro promítání, se zeptat, co je jim předcházet. Ano, úzkost kolem jít k lékaři, je skutečné a nedůvěry ve zdravotnický systém je v reálném doufám, že můžeme pomoci našim blízkým prostřednictvím které úzkost tím, že mluví o tom, jak důležité je, aby chytit zdravotní problémy, než se stanou vážně.“

A jen aby bylo jasno, tak budete vědět, v budoucnu, správnou odpověď na to, jak často žena by měli být vyšetřeni na rakovinu děložního čípku je každé tři roky, pokud jste ve věku mezi 21 a 29. Pokud jste 30 až 64 let, aktuální doporučení je každé tři až pět let. Pro rakovinu prsu, měli byste začít s kontrolami v intervalu jednoho až tří let (v závislosti na rodinné zdravotní historie) ve věku 21 — 40 let věku, můžete začít přidávat v mamografie.

Napsat komentář