První trénink byl opravdu hrozný a těžký!

Evelyn již měli několik tréninků v řadě. Neposunulo, je to jen fyzicky, ale také osobnost. Nicméně, pro úplné začátky bohu – za to velmi těžké.

Evelyn píše

Vím, co je těžké a náročné, jak zhubnout. Celý život si starosti s dietami, scedíme je a s cvičení, které nefungují, protože jsou na tom špatně a nemáte v tréninku pro všechny disciplíny. Nyní, díky trenér Jarovi Figurovi z Těla Energii Klub, dostal jsem příležitost splnit si svůj sen – zhubnout, být zdravý a cítit se dobře. První trénink byl však velmi obtížné. Absolutně nic jsem nezvládala odcvičiť. Cítila jsem se hrozně. Nejen fyzicky, ale také psychicky. Každé cvičení jsem dělal značné problémy. Mýlil jsem se, myslel jsem, že odpadnem, celý jsem sfialovela. Na druhý den jsem měl hroznou svalovka. I když jsem s ním nechtěla seknúť a vzdát se. Byl jsem rozhodnut pokračovat a zlepšovat se. Ani vy, ani to takže se nemusíte vzdát! Vím, jak těžké to je první trénink. Některé to může i demotivovat. Zejména, pocit neschopnosti, který cítíš, protože nemůžete odcvičiť. Mají také svalové bolesti na druhý den ví, že člověk opravdu rock. Nejste v tom ale sami. Takový problém na začátku. Také jsem se.

Teď to je lepší

I když teď zadýcham a hodně věcí je náročné, to není tak špatné jako na začátku. Vždy, když na sebe naštvaný, že něco nezvládam, trenér Jaro mi podporu. Poslední trénink jsem byla na konci se silami. Jaro jsem řekl, že jsem nečudovala, že nevládzem. My po tom všem, co několikrát těžší než na začátku. Pak jsem si uvědomil, že je to pravda. Sedm týdnů zpátky bych z hodiny nic nebylo, protože jsem neměl dostatečnou výdrž nebo sílu. To byl pro mě obrovským nakopnutím a motivace.

Jsem připraven jít dál

Obtížnost cvičení-vždy zvyšuje, ale vůbec nechci odradit, naopak. Po každém tréninku jsem zde, který jsem si nesmírně užil. Možná si myslíte, že jsem blázen – proč mě, se těší na bolest? Pro mě, nicméně, je svalovka znamení, že jsem opravdu něco udělala. Tak moc chci, aby se vaše tělo dobře, že jsem jen dobrý pocit ze cvičení není dost. Potřebuju vědět, že jsem opravdu udělal dost – a já vám pomůže jen svalovka. Zatím jsem si vzpomenout na jeho první svalovicu. Bylo to strašné, ale, naštěstí, mě nedemotivovala.

Jsem rád, že jsem se dostala do takové fáze, že praxe doslova potřebuji. A to nejen fyzicky, kdy tělo samo o sobě se diví, pohyb, protože je trénovaný, ale také psychicky. Cvičení je potřeba pro dobrý pocit, pro radost z pohybu a pro relaxaci. Chci být zdravá a cítit se dobře.

Měla jsem začít dříve

Teď, když vím, že dobrý pocit z toho, pravidelné cvičení a hlavně, když vidím výsledky, je mi líto, že jsem nezačal dříve. Mnoho lidí by řekla, a co se tělesné výchovy ve škole, tam nás stále ještě vést ke sportu?! Tělesné výchovy, nicméně, pro mě bylo utrpení a trauma. Jediná věc, vzal jsem si z toho vzal, byl pocit, že cvičení je nepříjemné dřiny. Nelíbilo se mi tělo. Na tyto hodiny jednoduše chybí individuální přístup. Ne každý je vybaven ideální přírodní predispozíciami a talent, aby se to s lehkostí, vylezl na lano nebo skákali přes kozu. Pro někoho to je mnohem obtížnější. Když jsme tolerantní k tomu, že někdo má predispozice pro matematiku nebo hudbu, proč nechceme pochopit, že někdo potřebuje jiný přístup ke sportu? To není o tom, že bych jen sportovat nechtěla. Je to spíš o tom, že každá lekce byla pro mě potvrzení toho, že jsem nemohl sportovat a nikdy mi to nebude fungovat. Teď, když jsem ukázal, že sport je dřina, ale musíme se přizpůsobit tak, že jsme udělali radost, jsem velmi šťastný.

Napsat komentář