Raftovanie na divoké řeky je někdy více, než trénink ve fitness centru

Jak jsem již avizoval v minulém blogu, čtvrtý týden jsem strávil v Bosně a Hercegovině pro dobrodružnou dovolenou spolu s raftovaním na balkánské řeky a spolupráci se zemí.

To pro mě znamenalo, že ve čtvrtém týdnu jsem neabsolvoval ani jeden z tréninků v mém plánu. Na druhou stranu, já jsem z tempa nevypadol, protože rafting na balkánské řeky není zcela zdarma.

V pátek jsme v odpoledních hodinách vyrazili z Bratislavy přes Maďarsko ve směru do Chorvatska a odtud k hranicím Bosny a Hercegoviny. Ráno jsme již raňajkovali do Bosny na vodopády Kravica, v blízkosti města Ijubuški a obdivoval krásu přírody. Pokračovali jsme přes Mostar, kde jsme naobedovali, podívali jsme se do města a pokračovali jsme k řece Tara. Řeka Tara je hraniční řekou mezi Bosnou a Hercegovinou a černou horou.

V neděli nás čeká na konečný rafting. První jízda byla opatrnejšia, tak jako na seznámení, ale během druhého jsme použili divoké vodě. Tara je opravdu krásné divoké vody, která nemá mnoho přímých úseků k relaxaci. Dvě jízdy za den v nás bohatě jsme. Ráno budeme pro velký úspěch tohoto úseku, opakovat, a na oživení shodneme se na závod s posádkou "Sparťanov", který byl s námi. Musím se přiznat, že i když jsme dali všechno, "Sparťané" byl silnější. Ale to nakonec nebylo. Hlavní je, že jsme si všichni užili krásu řeky a přírody v jeho okolí. Naše jízda na řece ukončil most, který má výšku 14 metrů a může to skočit přímo do studené vody Tary. Na konci, před odjezdem z Tary, budeme ještě zaskákali a pokračoval ve směru na Boracko jezero. Po cestě jsme navštívili hlavní město Sarajevo, jsme udělali krátké turné spolu s relaxaci v běžné vodovodní potrubí.

Martin cyklo sarajevoSarajevo

Po dvou dnech únavného rafting už jsem cítil, svalovicu na ruce, záda a břicho, takže jsem mohl použít přípravky od Allga San. Správnou techniku pádlování podílí mnoho svalů centra těla. Ale od té doby jsem nebyl jediný, unavení, jsme se dohodli, že příští den budeme odpočívat a strávit v pohodlí kempu, občerstvení a Boracko jezero.

Další den jsme měli na řece Neretva, který byl klidnější než původní Tara, ale na konci jsou místa, kde voda byla opravdu divoká. Neretva protéká krásným skalnatým kaňomom, a tak jsme si na klidnější místa, schopnosti a vychutnat si výhled na přírodní scenérie. Ke konci rafting jsme byly krátké bouře, a tak jsme se, na oplátku, "zamakali", že jsme byli spíše "suché".

Martin cyklo neretvaŘeka Neretva

Po rafting na řeky Neretve jsme z Boračka jezera přestěhovala do národního parku na řece Una, v blízkosti města Bihač, kde jsme čekali poslední, rafting na naší expedici. Večer předtím, než jsme se byli podívat vodopády, pod kterými začala naše jízda. Musím říct, že padá na mě udělal obrovský dojem. Představte si, že pod nimi nalodíme a zbytek řeky už jedeme na raftu, mi naskakovali zimomriavky. A zřejmě jsem nebyl jediný.

Martin cyklo unaŘeka Una

Ráno jsme si pobalili všechny věci, zviezli vozy do cíle a nakrájíme na vodě. Vodopády demonstroval svou sílu v přesně stejným způsobem, jako večerní na první pohled. Proto jsme všechny soustředěný a mít dostatek napětí. Konečně, i když menší obavy, jsme především díky naší instruktor zvládl jsem to a domů si odnášame hodně zkušeností, ale také o vodácký zážitek.

O tom bych v kostce shrnuje naše "Expedice Balkán". Takové nebo podobné akce doporučuji jako aktivní formu odpočinku. Psychicky si odpočinout od každodenních povinností, ale fyzicky může tato forma stále udržovat v kondici.

Touto cestou bych chtěl ještě poděkovat všem zúčastněným, ale hlavně kluci z raftovanie.sk, kteří se po našem nezapomenutelný program a především bezpečný rafting.

Příští týden jsem trenér Andrea disky naloženo víc, tak pozor na to, jak můj trénink jde.

Martin blog rafting 1Martin blog rafting 2Martin blog rafting 3Martin blog rafting 48 fotek >> Skrýt Martin blog rafting 1Martin blog rafting 2Martin blog rafting 3Martin blog rafting 4Martin blog rafting 5Martin blog rafting 6Martin blog rafting 7Martin blog rafting 8

Napsat komentář