Snadné strečingové cvičení pro záda a krční páteř

Strečink je forma cvičení, které vede k cielenému protahuje svaly až k hranici místo, které zlepší pružnost a svalový tonus.

Strečink před tréninkem

Před cvičení je nejlepší provádět strečink dynamický. Jde o postupné a hlavně kontrolovaná rychlost zoomu nebo rozsah pohybu (krúženie ramena nebo horní poloviny těla na hranici rozsahu pohybu, a tak dále). Před tréninkem je tento typ velmi vhodný, protože to je vaše krevní svalů, a tím zlepšuje sportovní výkon.

Strečink po cvičení

Statický strečink se nejlépe provádí po cvičení, protože to pomáhá svalom lepší regeneraci a snižuje riziko zranění a bolest den po tréninku.

Statický strečink na krční páteř

Tento typ protahování se provádí tak, že jsi mírný tah na strečovanú část těla a v místě minimální bolest, zastavit bolest a vydržíte 15 až 20 sekund.

Cvičení číslo 1: Luk hlavu

Levou rukou uchopit nad pravé ucho a priťahujte hlavu na levém rameni. Pak použijte druhou rukou a udělat to na druhou stranu.

strečing krčná chrbticaZdroj: cvicte.cs

Cvičení číslo 2: předklon hlavy

Ve stoje, nebo vsedě, kontaktujte zbraní v oblasti horní části hlavy. Pak utáhněte hlavu na hrudi a pak se vraťte do výchozí polohy. Ramena tlačit dolů.

strečing krčná chrbticaZdroj: cvicte.cs

Statický strečink na zadní Cvičení číslo 3

V pozici sed jednu nohu skrčte pod sebe, druhé skrčenú nohu. Trup vytočte do strany, lokty tlačit z vnější oblasti kolena.

strečing chrbticaZdroj: cvicte.cs

Cvičení číslo 4

Postavte se mírně rozkročmo a ruce uchopit z vnitřní strany stehen. Vtiahnite břišní svaly a vyhrbte záda.

strečing chrbticaZdroj: cvicte.cs

Cvičení číslo 5

Paže najít podporu na zeď na šířku ramen. Rameno nemění svou polohu. Trupu, pohyb do vpřed, ohýbání, prsa, tlačit k zemi, tak centrální část zadní části mírný průhyb.

strečing chrbticaZdroj: cvicte.cs

Cvičení číslo 6

Ve stoje, zvedněte ruce nad hlavu s jednou rukou, uchopte zápěstí a ukloňte se doleva. V této poloze zotrvajte a rutinu opakujte na druhé straně.

strečing chrbticaZdroj: cvicte.cs

Jedinou nevýhodou statického strečinku je, že snižuje krátkodobý silový potenciál, a proto, to je nejlepší přidat na konec tréninku. Tento typ protahování je, když zklidňuje nervový systém, což způsobuje slabší kontrakce svalů a zpomaluje jejich reakce.

Strečingové cvičení, které predvádzala instruktor Lea Grančič byly střílet v prostorách Fitness a wellness v Bratislavě – TĚLO Energií Klubu. Můžete si najít více informací na www.body.sk.

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Jednoduché strečingové cviky na chrbát a krčnú chrbticuCvičení na záda a posílení zádových svalů

Bolieva zpátky? Zřejmě bys měla začít posilovat zádové svaly.

Tréning na doma na zadok a stehnáTrénink doma na hýždích a stehnech

Pokud chcete mít pěkný zadek a stehna, to může být dosaženo, a to i bez návštěvy posilovny.

Ako si vypracovať štíhle stehnáJak si vytvořit štíhlá stehna?

Chcete vyvinut a štíhlé nohy? Vadí trasúce stehen? Musíte opravdu opřít.

Napsat komentář