Start-spustit (7. část): Správné držení těla a polohu rukou při běhu

Zejména začínající běžci se při spuštění mnoho chyb. Nepodceňujte správnou techniku běhu, které mohou mít v budoucnosti nepříjemné následky. Jednou z hlavních chyb je poloha rukou při běhu.

Na co vše, co potřebujete, aby se chod hodinek? Je tam více. V první řadě je důležité důkladné warm-up svaly. "Určitě by to mělo být, než během zaplatit dobré rozcvičke, protože svaly nejsou-li rozcvičené a vyhřívaná, takže se nejčastěji vyskytuje bude nabitá až k prasknutí svalu. Jde o achilovku, lýtka, samozřejmě, vazy buď v koleni nebo kotníku. To znamená, že svaly, je nutné se před během zahřát a proklouznout," varuje trenér Marcel Matanin.

Pak tam jsou i další důležité skutečnosti, které byste si měli dát pozor zejména začínající běžci. To je životně důležité pro dobré držení těla, protože pokud člověk běží shrbený, a tak snižuje přívod krve do vnitřních orgánů a kyslíku do mozku a vytváří nepříjemnou únavu. Netřeba zapomenout na správné dýchání při běhu, oblečení a obuv, technika běhu, tedy polohu rukou a nohou, když bežaní atd., Pokud chcete správné dýchání, pitnom režimu, ať už oblečení a boty při běhu se dozvědět více, věnujte pozornost ČÁSTI, kde najdete mnoho cenných rad přímo od zkušených školitelů.

Držení těla při běhu

Stejně, jako je správné držení těla důležité při stání a sezení, je nutností, i když běží. Pokud můžete ovládat své zásady, nemusíte se starat o nepříjemné napětí a bolesti v bedrech či krční páteře, únava, a dokonce i další potenciální problémy vyplývající z nesprávné polohy těla při běhu. Zde jsou některé důležité zásady správného držení těla při běhu:

  • záda musí být vystretý
  • hlava příliš nepredkláňajte nebo nezakláňajte
  • nedívejte se při jízdě na nohou, protože to způsobuje zatížení páteře
  • čelisti a svaly tváře jsou uvolněné
  • pozor na ramena, která by měla být rovnoběžně se zemí a propuštěn (pokud nejsou, tělo zbytečně plytvá cenné energie)
  • ne tlačit lopatky k sobě

Další tipy na správnou techniku běhu, viz také v tomto videu:

Správná poloha rukou při běhu

Myslíte si, že běh je důležité zejména pohyb nohou? Jste na omylu. A ruce, nebo "práce" rukou ovlivňuje kvalitu a rychlost běhu. To znamená, že pokud chcete být opravdu dobrou kartu, musí vidět, že jsem na správné postavení horní končetiny. Správná poloha paže už vím: je důležité, aby byl uvolněný a rovnoběžný s vozovkou. Pokud jde o ruce, by měla být volná na těle a lokty v pravém úhlu. Pěsti nemusí být příliš dobře plést, ale není povolený.

Pokud nejste s správnou techniku techniku běhu rady, obraťte se na někoho, skúsenejšieho, například kvalifikovaného trenéra. Užitečné může být také severský běh. V nordic running je víc, je, že používají speciální hole, ve které se lokty pohybují přirozeně, dopředu – dozadu, ramena jsou uvolněná, trup je volně predklonený a skutečnost, že osoba drží hole je ve správné poloze a zápěstí a prsty na rukou. Tvůrci north run, proto doporučujeme, aby nordic running nejen pro ty, kteří potřebují zlepšit kondici, ale také pro všechny, kteří mají problém s technikou pro klasický běh.

Doporučujeme, abyste si přečetli: předsednictví není dost pro vás klasický běh? Vezměte nordic running je více! K běhu patří také správné oblečení. Co na to říci?

adidas1-séria článkov o behu

Běžecké tričko Supernova, běžecké legíny Supernova běžecké kraťasy Supernova Glide, cross country běžecké boty Supernova Glide

adidas2-séria článkov o behu

Běžecké tričko Supernova, běh podprsenka Supernova, kraťasy Aktiv, cross country běžecké boty adistar boost

adidas3-séria článkov o behu

Běží podprsenka Supernova, mikina Aktiv, běžecké 3/4 legíny adizero, běh tenisky Zvýšení Energie

Předchozí části bežeckého seriálu pro začátečníky

Jak začít běhat (1. díl): Proč si vybrat správný kurz?

Jak začít běžet, (2. část): Praktické rady a tipy pro začátečníky

Jak začít běhat (3. část): Naučte se při běhu správně dýchat

Jak začít běhat (4. část): Jídlo a pitný režim

Jak začít běhat (5. část): Oblečení, když běží

Jak začít běhat (6. část): Boty při běhu

Zdroj video: www.youtube.com Zdroj fotografií: adidas

Napsat komentář