Stojka. Atraktivní pozice pro všechny

"Stojka je krížovkou na hlavu. Pohyby a dovednosti, které jsou náročnější na koordinaci, tak dostane převzít nejen tělo, ale i hlava."

Zájemci o kurzy sloupky s Petra Růžičky je stále více. Sám vlaky stojící na rukou pod vedením Yuvala Ayalona, jeden z nejlepších na světě handbalancerov na světě. Proč se rozhodli učit lidi, jen stojku? A proč je to prospěšné pro zdraví? Zeptali jsme se přímo jeho.

Tam je pro muže, ideální pohyb?

V posledním období, i když s různými druhy cvičení roztrhl pytel. Je těžké vybrat ten, který je pro organismus nejvíce prospěšné a navíc muž, kterého jsem vnitřně naplňuje. Proto, mnoho lidí tuto situaci vyřešit tak, že cvičení kombinovat nebo od každého z nich vybral ty, které jsou považovány za najprínosnejšie. Více a více to je funkce vzdělávání, která je založena na pohyby v každodenním životě. "Člověk odpradávna chodili, byli tlačil, házel těžké předměty, šplhal a plazil se. Tanec kolem ohně, bojovali. Někdy dojdou hodně, někdy méně, nebo vůbec. Hýbal každý den, a já jsem výlet po vodě byl někdy boj o život. Lidské tělo je univerzální nástroj, a to není dost, aby ho spustit pouze, nebo pouze vzpírání," říká Petr Růžička.

Petr sport miluje. Má certifikáty z několika cvičení. On, například, další zájem byl v judo, karate, jógy, crossfitu jsem. Co se při práci s klienty považovány za důležité? "Snažím se učit, nebo někdy spíše donuceni, začít nejen pohyb, ale také přemýšlet. Jak, proč, proč ano, co je správné, co mi chybí, co já nemám dost, jak to udělat správně, co je vlastně správné. Všechny věci, které má smysl se učit, bude trvat dlouhou dobu," říká lektor.

stojka petr ruzicka

Stojka je něco jiného

Stojící na hlavě má mnoho fyzické a psychické výhody. Posiluje celé tělo, pomáhá lépe se soustředit, aby se odreagovat po náročném dni a přináší do života více klidu. Upside-down pozici, a tak stojka jsou velmi ceněné, například v józe. "Tekutiny v těle začne proudit opačným směrem, srdce pumpovat krev jinak, než je obvyklé, nohy odkrvia a název v pořadí prekrví. Do pozice sloupky je zapojené celé tělo. Ve stejné době, musíte se plně soustředit a nevenovať pozornost na vnější podněty, a nemůže ani přemýšlet o tom, co funguje a co bude k večeři," říká o postavení na hlavu Petra. "Pro mě osobně, je stojka forma meditace. Zjistil jsem, že nemůžu být naštvaný, když se mi to nepodaří, aby tak učinily. Můj učitel sloupky, Yuval Ayalon, řekl mi pak říká, že jsem dech, usmál se a zkusil to znovu, protože i na mě nic nezbylo," říká. Rada Petrovho učitel je tak univerzální, že to může být velmi aplikovat do každodenního života. Pokud můžete překonat negativní emoce, netrpělivost nebo selhání při sloupky, pravděpodobnost je skvělé, že to může zvládnout v reálném životě řešit problémy, a váš život bude hezčí a šťastnější.

Stojka je vynikající postavení i k posílení zápěstí. Pokud je tato oblast je pevná, v případě pádu na zľadovatenom chodníku nebo na sjezdovku sníží pravděpodobnost zranění.

Jak začít?

Musí být člověk fyzicky zdatný, aby stojku zvládl? "Na seminářích, které jsem měl různé lidi. Děti, mladé, starší i staré. Jednou přišel kluk, který měl jednu ruku a dal do toho všechno. Když člověk chce, tak, jak je našel," říká ze zkušeností Petra. Sám začal s stojkou více než před rokem, a nedávno oslavil štyridsiatku. Je příkladem skutečnosti, že je nikdy příliš pozdě. "Začátky byly těžké, a naučil jsem se velkou pokorou. Za tři měsíce tréninku (5x týdně na hodinu) jsem byl schopen stát na hlavě po dobu 30 sekund bez masky a 11 měsíců mi trvalo, než jsem byla 60 sekund," vzpomíná. Postupně se natáhl, aby lidé, včetně těch, kteří cvičení jógy, a zeptal se, jak se naučit stojku. A tak se rozhodl pořádat semináře, kde se lidé naučí stát na hlavě.

Jak zvládnout stojku? Peter je recept zní docela snadné: "V první řadě jste příliš bojí být vzhůru nohama. Pak se musí držet na ruce, takže musíte mít v nich sílu. No, a pak jsou to hodiny a hodiny práce ke zdi, na které se naučíte stojku ,najít, protože tam už je, jen vy o tom nevíte."

Doporučujeme, abyste si přečetli: Šplh po laně rozvíjí vytrvalost a celkovou sílu

Napsat komentář