Stres a hubnutí na sebe vzájemně působí

Většina lidí zažívá stres každý den. Stres, nicméně, poměrně rozsáhle a také ovlivňuje lidské úsilí zhubnout.

Co je to stres

Spíše, jak jsme se vysvětlit vliv stresu na hubnutí, pojďme si promluvit, co vlastně stres je.

Je to zátěž, nebo tlaku, v důsledku čehož se cítíme unavení. Je to vlastně komplexní reakce lidského těla na měnící se podmínky okolí. Existuje v mnoha formách, jako je tvrdá práce, tvrdý trénink, zima, teplo, špatné mezilidské vztahy, špatné životní styl, kouření, nedostatek odpočinku, nedostatek spánku. To vše má dopad na naše každodenní životy a v konečném důsledku naše tělesné hmotnosti.

Stres lze rozdělit do dvou základních skupin – pozitivní a negativní. Pod pojmem pozitivní stres se odkazuje na jeden, ve kterém můžeme motivovat k lepší a vyšší výkon.

Ta negativní je ta horší verze, a způsobuje, že jsme podráždění, nevrlí, máme problémy se spaním, trávení, zvýšený krevní tlak a mnoho dalších nebezpečných zdravotních problémů.

Stres a rozchod na váze

Stres, kromě mnoha jiných důsledků obrovský dopad i na naši váhu. Pro některé to projevuje výraznou ztrátou hmotnosti, a další v pořadí kilami navíc. Zeptali jsme se proto trenéra životní styl a dobrodruh Dušan Plichtu, který nám poskytl stanovisko na téma stres a tělesné hmotnosti.

"Stres je pravděpodobně nejmocnějším faktorem, který nás ovlivňuje kvalitu života. Díky současný životní styl a forma fungování společnosti, máme v prostředí více než kdy předtím. Stres je nezbavíme, ale to, co můžeme udělat, je změnit naše reakce na stres. Ať už duševní práce s myslí a hlavu, nebo i fyziologicky, práce s zlepšení vašeho životního stylu. Problém je hlavně v tom, že mnoho z vás stres spôsobujeme vlastní životosprávou a zejména prehnanou nebo nesprávné stimulaci cukru, alkoholu, kofeinu a podobně. Například již jen chyby přiřazení nesprávné přípony sladká snídaně může přijít v pravidelné návaloch nadměrné hlad. A hlad je v současné době největší stresor, který pokud budeme spalovat tuk jako zdroj energie, bude vytvořit největší stres. Z toho vyplývá, že se zabýval hormonální regulace a správně vyživují mozek, zlepší váš životní styl kritická," říká Dušan.

Že jsme vám na správnou životosprávu trochu pomoci a doporučujeme náš nově zveřejněné zprávy Zdravý rýchlovky, kde najdete tipy pro zlepšení vašeho životního stylu, a to nejen z Dušan Plichtu, ale také z dalších odborníků v oblasti výživy. Tam je také mnoho receptů na oběd nebo večeři si můžete vařit na 30 minut.

zdravé rýchlovky

Zdroj foto: goodfon.su

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Vysokoproteínové diéty – zbraň na tuky, alebo hazard so zdravím?Vysokoproteínové diety zbraně, pro tuky, nebo hazard se zdravím?

Diety s vysokým obsahem bílkovin jsou stále populární, protože člověk poměrně snadno ztrácí váhu a netrpí hladem. Nicméně, jejich účinek je trvalý a jaké jsou dopady na zdraví?

Začiatkom veľkých životných zmien môže byť aj stravaNa začátku velké životní změny může být i strava

Život je o výběru – každý si může vybrat, jak přežít svůj život. A spokojnému a vyvážené, které nás spojuje s naší duší, může také vést strava, říká Henrieta Peškovičová.

Pšeno – zdravý zázrak z prírody?Jáhly – zdravé zázrak přírody

Je to levné, velmi zdravé a vhodné pro přípravu velkého množství jídla. Znovuobjavte proso!

Napsat komentář