TGU – Turkish Get Up

Turecký vztyk (TGU) byl jasný vítěz v posílení jádra těla. Také přispívá k mobilitě páteře, pro stabilizaci ramenního a podporu těla, správné pohybové vzory.

TGU není cvičení, ve kterém se bude určitý počet opakování, i když je nutné zvýšit progresi, a tedy hmotnost, ani váha není tak důležitá. Za prvé, budete muset začít s vlastní vahou. To je dobrá dynamickou rozcvičku před náročnější trénink. Velmi důležité je ovládání pohybu ve všech polohách z jednoho bodu do druhého. Teprve pak se může do rukou vzít zatížení (například, kettlebell, která i když na první pohled nemusí zdát, v této praxi, skutečně typické a nezbytné). Pak si vyberte menší hmotnost, lehnout si na záda a pojď na to!

Doporučujeme, abyste si přečetli: Plyometrické cvičení na posílení celého těla

"Osobně jsem se najít TGU je jedním ze základních pilířů mého tréninku a tréninku mých klientů. Dnes jsem, bohužel, velmi často svědky toho, že lidé sedící pracovat na počítačích, doma, když "telke," ať už z auta, přišel do fitness centra a opět budete jen sedět ve stejné pozici na stroji s cílem, který je tímto způsobem nemůže plně dosáhnout. Lidé potřebují obnovit vaše tělo přirozené pohybové vzory, trénovat tělo holisticky. Pokud fotbalový trenér trénovat své svěřence samostatně, v izolaci, jeden po druhém, a pak očekávat, že se od nich v zápase skvělá souhra, spolupráce, tým, duch, tak by měl vrátit řidičák. Přesně tímto způsobem funguje i naše tělo. Svaly by měly fungovat přirozeně, "spolupracovat" s ostatními. Tělo se musí pohybovat tak, jak je "dizajnované", aby se pohybuje. TGU je skvělé cvičení, které tento princip je naprosto plnění. To by měla být základní cvikom pro každého, od začátečníků cvičencov, přes profesionální sportovce, běžce, milovníky síly disciplín (povinnost), když úpolových sportů (povinnost), dokud dřívější radosti lidí, kteří hledají adekvátní způsob, jak udržet si silný a v kondici. TGU často používám, jako rozcvičku, ale také jako jeden z hlavních cvičení z tréninku. Naprosto doporučuji," vysvětluje Michal Lakatos (na obrázcích níže), osobní trenér na Patriot Tělocvičně ve Vranově nad Topľou.

Doporučené čtení: 15 minut intervalový trénink Jak správně provést TGU

To může být rozdělena do sedmi stupňů, přičemž ani jeden z výše uvedených kroků, které by neměly být brány na lehkou váhu. Některé kroky se mohou zdát snadné, ale i tak, to je důležité věnovat pozornost k nim.

První krok: Rotace a tisk

Vypadá to, že to bylo snadné, ale je nutné, aby se tento pohyb správně učit, že si to může snadno vázat další kroky.

Úrokové pozice na pravé straně. Kettlebell, nebo jednoručku držte v pravé ruce. Jedním pohybem narážka na záda a tlačit závaží do vzduchu. Držet ho tam stabilně a pevně. Vaše pravé koleno by mělo být ohnuté, pata blízko hýždí a špička by měla směřovat pryč od těla. Celé horní části těla byste měli tlačit do podlahy a lopatky by měly být spolu. Na levé straně si nechat dát na břiše.

TGU1TGU1aTGU1b

Druhý krok: Od tlaku na loket

To je důležité pro tisk zápatí pracovní skupinu, do podlahy, jako by jste se snažil zvednout pánev s podlahou. Ruku na silné straně by měl zůstat zapnutý, protože v této fázi nechcete nést tlak. Kontrolovaným pohybem přeneste váhu směrem od dělnické straně a zvedněte se na předloktí opačné ruky. Váš hrudník by měl zůstat.

TGU2

Třetí krok: Horní

Tento krok znamená, rovnání ruce nepracujúcej strany. Opět platí, mějte na paměti, že je nutné tlačit na paty obou nohou do země. Ujistěte se, že v horní pozici budete narovnaní. Nechcete prepnutej ruku naklánět do stran, protože to by vaše rameno může způsobit nepříjemnosti.

TGU3

Čtvrtý krok: Zvedněte pánev

Vytvořit vysoce panvový most, boky tlačit nahoru. Mezi dříku pracovní skupina a horní části hlavy by měla být přímka, která v dalším kroku, což umožňuje opačnou nohu, aby proklouznout pod tělem.

TGU4

Krok pět: Podsunutie koleno

Pokud jste čtvrtém kroku se podařilo provést správně, to by mělo být pod sebou dostatek místa, aby se tam vešly vaše opačnou nohou. To je asi nejtěžší krok pro každého. Jeho ovládání je, když vyžaduje velkou část flexibility v bocích a ramenou.

TGU5

Šestý krok: kľak

Nyní jednoduše probudíte se ze svého tři kontaktní body (ruce, kolena, nohy) do společného výpadovej pozici. Častou chybou je, že tlačí závaží, když zdvíhate tělo. Stejně jako u ostatních kroků, by měl být minimální pohyb předmětu ruce.

TGU6

Sedmý krok: Postavit

Postavte se tak, aby zapriete do země oběma nohama. Opět platí, nesnažte se váhu tisku ručně. Pokud se vám podaří dostat nahoru, se podařilo polovinu z praxe. Druhá polovina představuje schopnost dostat se do počáteční polohy (lehnout zase na zem).

TGU7

TGU je jedním z cvičení, které je pořád co zlepšovat. Pokud jde o sílu a TGU, takže muž je silný, pokud dokáže provádět cvičení s 50-lincoln procent jejich tělesné hmotnosti a ženy, pokud mohou provádět cvičení s 33-mi procent jejich tělesné hmotnosti. To vše s náležitou kontrolu pohybu a se základní kontrolou výše uvedených kroků. TGU doporučuji provádět tak často, jak budete dát, například, v dopoledních hodinách jako ideální start do nového dne, nebo jako rozcvičku před vaším klasické cvičení. Vaše tělo vám bude jistě odvďačí lepší výsledky vzdělávání, a v tomto případě také zdravější pohybový systém.

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (stockimages), Zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář