Tip na cyklistických tras v regionu Liptov. Nicméně, dávejte pozor na medvědy

V pořadí další týden jsem konečně došel nový kolo, tak jsem okamžitě šel, aby i vyzkoušet.

Vybehla jsem z Železa studnicky na Bílý kříž. Zjistil jsem, že motorka je naprosto super a nemohl porovnat s mou starou, zejména při jízdě do kopce.

Skoro celý týden jsem opět strávil v regionu Liptov, co jsem chtěl používat především na jízdu na kole v terénu. Po rovině můžu jezdit v Bratislavě. Od doby, co jsem nechtěl trepať z Bratislavy nové kolo, požičala jsem si od sester. Jeden z těchto dnů, jsem vzal cestou, což považuji jako jeden z mých oblíbených, protože to je také něco více napíšu. Trasu Ružomberok – Biely Potok – Vlkolinec – Vlkolínske louky – Malinô Brdo – Hrabovo – Ružomberok. Ve Vlkolínci byl jsem už asi milionkrát, ale pořád tam desku zpět a také výhled na okolní hory, je k nezaplacení. Ačkoli se jedná o kratší, ale velmi pěkné a na část docela náročná cesta, hlavně kvůli stoupání do kopce. Foukal docela silný a chladný vítr, co trochu omezené. Má kolem 16 km. Cesta vedla od centra města po Bílý Potok, kde odbočíte na Vlkolínec, odtud jde po asfaltové cestě, ale stále do kopce a hlavně pod Vlkolíncom je na vrcholu. Docela fuška to je z Vlkolínca na Malinô Brdo, část cesty je připraven, a to je poměrně skalnaté a strmé. Od M. Brda vede velké množství cest také díky bike park. Já osobně nemám odvahu na takovou cestu, ale ta je docela ucházející, i pro obyčejného člověka, který nechce, aby se dolámať. Vybral jsem si sjezdovku, která vede až k Hrabovo. A Hrabovo, v pořadí, k centrum města.

Lucia cyklo vlkolínecVlkolínec Lucia cyklo mapaStezka Ružomberok – Vlkolínec

Druhý den jsem byla na trochu delší trasu, což je přibližně 36 km. Vybrala jsem si, s jejich rodiči, vyznávačmi na kole. Na cestě tam bylo mnoho lesních jahod, takže nám cesta trvala o něco déle. To šlo od zimní stadion v Ružomberku přes Bílý Potok Podsuchú až do Liptovské Osady, která je relativně plochý terén, takže to není nic náročné. Z Liptovské Osady jsme odbočili na náročnější část cesty (několik kilometrů stále do kopce a v důsledku těžby je silnice v dost špatném stavu, ale na horském kole to nezáleží) Škutovky, odtud jsme po lesní cestě dát na asfaltku, která vede od Smrekovice a zveřejnit jej na Podsuchú. Z Podsuchej znovu po stejné trase až do města Ružomberok.

Lucia cyklo škutovkyŠkutovky Lucia cyklo mapa škutovkyStezka Ružomberok – Škutovky

Obě cesty jsem si vybral a mapy, kde jsou uvedeny přibližné trasy, kudy jsem šel.

A ještě jedna poznámka. Pokud chcete jet na kole po regionu Liptov, jeden musí dávat pozor na medvědy. Je zvýšena jejich pohyb a to zejména na méně frekventovaných silnicích, například na Škutovkách, kde mnoho lidí nechodí.

Mimochodem ještě zmíním, že jsem začala brát také Syrovátkové bílkoviny. Dávám po každém sportovním výkonu (po bicyklovaní nebo i po cvičení ve fitness centru), tak uvidíme, jak to bude fungovat.

Napsat komentář