Top 8 Způsobů, Jak Mladé Ženy, Těžit Z Obamacare

Jste slyšeli lidé hádají o Obamacare (oficiálně známý jako Cenově dostupné Péči Act nebo ACA) měsíce… ale možná jste naladěni na to všechno, protože je to všechno tak matoucí a ani nevíš, jak—nebo zda vůbec—to vás ovlivňuje. Ale od roku 2014, zákon bude vyžadovat, většina lidí koupit pojištění nebo riziko, že platí $95 v pořádku, takže teď je čas věnovat pozornost. A faktem je, můžete zjistit, že existuje spousta výhod, budete moci využít výhod, které jste nemohli dříve. Zde je stručný seznam toho, co je skvělé o ACA, a to zejména pro mladé ženy:

1. Můžete zůstat na vaší rodičů zdravotní politiky až do 26. Dříve, většina pojišťoven nedovolil mladých dospělých nad 21 let, aby zůstali na svých rodičů politiky. Více než 3 miliony mladých dospělých získali pokrytí, jelikož toto ustanovení vstoupila v platnost v roce 2010. Vaši rodiče budou účtovány stejné sazby jako když jste byli mladší. Můžeš být zahrnuty do jejich soukromí, i když jste vdaná, ale pokrytí se nevztahuje na svého manžela.

2. Máte nárok na bezplatné preventivní péče, včetně kontroly porodnosti. Od roku 2012, téměř 30 milionů žen mít užitek z volného preventivních služeb, včetně prohlídky, projekce pro diabetes a HIV, antikoncepce a plánování rodiny poradenství. Zákon vyžaduje, aby plány pokrývají všechny FDA-schválené metody antikoncepce, aniž co platí. To zahrnuje pilulky, Kroužek, Náplast, injekční aplikace (Výstřel), implantáty, nitroděložní tělíska (Iud), a sterilizační postupy. Plány musí zahrnovat bez sdílení nákladů všemi značka antikoncepce bez generické ekvivalenty, nebo tam, kde generický ekvivalent je zdravotně nevhodné pro ženu. Také, některé náboženské zaměstnavatelů jsou osvobozeny od antikoncepce požadavek.

3. Ty mohou být způsobilé pro vládu slevy na pojištění. Od 1. října, nový on-line výměn zdravotního pojištění bude žít v každém státě, prodej pokrytí, které nabudou účinnosti 1. ledna 2014. Výměny vám umožní porovnat ceny a výhody najít pojištění plán, který si můžete dovolit, které vyhovuje vašim potřebám; pokud máte stále pocit, že si to nemůžeš dovolit, můžete zjistit, zda máte nárok na federální dani na základě vašich příjmů. Čím nižší příjem, tím vyšší slevy na dani. Můžete získat slevu, v době registrací. Najít informace o vašem stavu výměny.

4. Budeš mít mateřskou pokrytí, bez ohledu na to, co. Možná to nevíš, ale jen o 12 procent zdravotních plánů prodávány na jednotlivé trh v současné době patří pokrytí pro mateřské dovolené, podle Judy Waxman Ženy je Národní Centrum Zákon. Ale od příštího roku, všechny osobní zdravotní plány, bude muset obsahovat 10 základní přínosy pro zdraví, včetně péče o matku a dítě, stejně jako hospitalizace, léky, služby v oblasti duševního zdraví a preventivní služby.

5. Nemůžeš být účtováno více, než chlap. Ve většině států, pojišťovny jsou v současné době umožněno účtovat více ženy než muže pro jednotlivé pokrytí. Podle Národní Ženské Law Center, ve 30 procentech případů, nekuřáci žen, byli obviněni z více než muži, kteří kouřili. Genderové hodnocení bude postavena mimo zákon od příštího roku.

6. Nemůžeš být odmítnuto za to, že „pre-existující stav.“ Dnes, pojišťovny mohou odmítnout zdravotní pojištění, pokud máte chronické onemocnění, jako je astma nebo diabetes (v takovém případě jste za zdravotní riziko); v případě, že vás přijmout bez ohledu na tyto podmínky, mohou stále účtovat více za pokrytí. Ale od příštího roku to bude nezákonné pro ně, aby vás potrestat tímto způsobem; zdravotní pojistné se může lišit v závislosti na třech faktorech: věk, kde žijete, a to, zda jste kuřák.

7. Pokud jste jednotlivec, který dělá za 16 000 dolarů za rok, můžete mít nárok na Medicaid. Medicaid je stát-federální zdravotní pojištění program pro chudé, a to je být rozšířen zákonem, aby ty, jejichž roční příjem je pod federální úrovni chudoby. Nicméně, protože Nejvyšší Soud rozhodl, že expanze je volitelné pro členské státy, pouze asi polovina z nich se účastní. Podívejte se na tuto infografiku a zjistěte, zda váš je jedním z nich.

8. Pokud jste kojící matka, může čerpat při práci pohodlněji. Od roku 2011, zákon vyžaduje zaměstnavatele poskytnout „doby přiměřené přestávky“ a soukromé místo, (není koupelna), pro vás k čerpání mateřského mléka v průběhu pracovního dne. Zákon také vyžaduje zdravotní plány na pokrytí nákladů na kojení zařízení a kojení poradenství bez copay. Jedna poznámka na závěr: ne všichni budou vidět okamžité pokrytí změn; mnozí z vás, kteří si své pojištění prostřednictvím své práci, jsou v „grandfathered“ plány, které jsou osvobozeny od některých pravidel. Zeptejte se vaší společnosti zdravotní výhody správce, pokud je to případ pro vás.

Oprava: Tento příspěvek byl aktualizován, aby určit, které formy antikoncepce Obamacare bude týkat, aniž co platí.

Phil Galewitz je senior dopisovatel pro Kaiser Health News, redakčně nezávislý program Henry J. Kaiser Family Foundation, nezisková, nonpartisan oblasti zdravotní politiky, výzkum a komunikaci organizace. To není spjata s firmou Kaiser Permanente.

Napsat komentář