Trénink cyklistů v tělocvičně

Silový trénink přináší cyklisty několik výhod.

Sportovní praxe ukázala, že trénink v posilovně může být přínosem pro každý druh sportu. Výjimkou není ani cyklistika. Pokud sledujete, co se děje, a příprava profesionální cyklistické týmy, takže víte, že zimní měsíce jsou vždy silovej trénink v posilovně. Správný trénink skutečně zvyšuje maximální sílu, rychlost a výbušnost. Získané svalové hmoty tvoří také lepší podporu pro kostru a chrání vnitřní orgány.

Každý sport je charakterizován určité motorické stereotypy, které se v průběhu času způsobí, že sval dysbalancie a nesprávné držení těla. Tyto skutečnosti mohou mít vliv nejen sportovní výkon, ale často přinášejí bolest nebo jiné zdravotní problémy. Jízda na kole je dobrým příkladem sport, ve kterém chybí obecné zatížení na svaly.

Cyklista několik hodin denně sedět (kromě občasné jízdy ze sedla) v pozici, která nadměrně zatěžující pro páteř, má neustále predpažené horní končetiny a navíc, ani cyklický pohyb kolenního kloubu není proveden v plném rozsahu. Když šliapaní není kompletní vystretiu, nebo pokrčeniu v kolenním kloubu. Práce kvadricepsov převažuje nad prací hamstringov.

Jako důsledek těchto stereotypů je zkrácení prsních svalů, nadměrná hrudní kyfóza, zkrácení svalů dolních končetin. Svalové dysbalancie jsou v podobě silnější dno a pixelace horní části těla, a také mezi skupiny svalů působící na stejném kloubu. Nerovnováha mezi přední a zadní skupiny stehenních svalů, může být příčinou peripetií s kolenem. Svalové dysbalancie jsou tak často důsledkem zranění, a jen silový trénink, doplněná strečink, může být způsob, jak se tomuto problému vyhnout. Kromě zdravotních výhod, které přináší silné a pružné svaly celého těla a také pozitiva v podobě vyšší úrovně výkonnosti.

Cílem cyklistů je vybudovat velkou a vyrysovaných svaly, ale hlavně funkčnost a rovnováhu mezi svalovou partiami. Cyklista může používat činky vybudovat dostatečnou sílu nohou, které ho v průběhu sezóny pomůže v špurtoch, nástupoch nebo v krátkých a strmých stoupání. Stejně důležité je pro něj, aby rovnováhu mezi vnější vrstvou svalů a vnitřní vrstvou. Silné svaly trupu a hlubokého stabilizačního systému tvoří vynikající podporu pro svaly stehen, kdy šliapaní na kole. Ztratit zbytečné a neekonomické pohyby těla, čímž se zvyšuje výkon cyklisty.

Fáze školení, aby cyklista v posilovně

Posilovací trénink probíhá v několika fázích. V první řadě musíme vědět, že trénink cyklista v průběhu roku neustále mění. Vzhledem k závodní kalendář, a místní klimatické podmínky můžeme rozdělit období přípravy:

  • přípravné období (listopad, prosinec)
  • predpretekové období (leden, únor)
  • vykoupil závodní období (od března do října)
  • přechodné období (3-6 týdnů po pretekovom období)

Rozdělení je orientační, může se lišit v závislosti na úrovni výkonnosti a ambicí sportovce. Jako cyklista z nějakého důvodu (např. zranění) začíná příprava v dubnu, a důležitý závod je v září, období je v měsících od května do pohybu. Pro vytvoření posilňovacieho plán, je důležité, že hlavní důraz pro trénink v posilovně je umístěn na začátku tréninkového období. Pokud není žádná speciální příprava na kole tak dominantní jako v jiných vzdělávacích období.

Adaptační fáze

První 3-4 týdny tréninku v posilovně jsou adaptačnou fáze. Toto období slouží připravit svaly a šlachy na větší zátěž a učení správné techniky cvičení. Cyklista cviči s nízkými váhami a počet opakování se pohybuje od 12-20, počet sérii 3-4. Každá skupina plní cyklista jedna rutina. Během školení by mělo být precvičené celé tělo.

Objem období

Po tomto období následuje objem (dočasného) období. Počty opakování jsou snížena na 8-12 a hmotnost závaží je vyšší. Každý trénink může být precvičené celé tělo, pokud cyklista chodí do posilovny pravidelně a svědomitě, trénink může být rozdělen na dva dny (jeden den na horní část těla, druhý den nižší, že hodně). Objem období trvá přibližně 1 měsíc a je předchází období budování maximální síly.

Budování maximální síly

Zde cyklista využívá vysokou hmotnost činky a počet opakování v každé sérii padá na 4-8. Školení budou zaměřena především na výstavbu maximální síly dolních končetin. Doplnit to bude cvičení na horní část těla, jako je vytáhnout se na hrazdě (príťahy horní kladky), bench press, veslování, príťahy činky v předklonu, tlak na ramena, cvičení pro břišní svaly atd., Absolutní začátečníci v posilovně této fázi projít nemusí. Je možné, že jejich tělo na tak vysoké zatížení ještě nebudou připraveni. V tomto případě, prodlužují hlasitosti, fáze a další rok musí být zahrnuty také fáze budování maximální síly. Během tréninkového období je vhodné, aby cyklista zúčastnil tělocvičně 2-4 krát týdně. Jak poroste objem speciální trénink na kole, sníží počet cvičení v posilovně. Během všech období, by měla být provedena cvičení obvykle složité, proto viackĺbové s činkami nebo s vlastní tělo. Stroje budou použity v menší míře.

Doba udržení energie

Další období odborné přípravy by měl být cyklista, aby se zúčastnili vyhlašuje společnost fitcentrum 1-krát týdně. V pretekovom období nebo týdnů s velmi vysokým zatížením na kole trénink v posilovně zcela chybí. Toto období přípravy je používán pro udržení síly a kompenzovat jednostranné zatížení. Školení se vyznačuje nízkou hmotností a vyšším počtem opakování. Gro trénink by se měl skládat ze cvičení s vlastním tělem, kde se to zapojuje svaly hlubokého stabilizačního systému.

Důležitost strečinku

Během všech období, je důležité protahování. Odolné a pružné tělo je zárukou, že síly svalů bude využita naplno. Ztuhlé svaly a napětí v oblasti páteře, ramen a ramenního kloubu, protože na dlouhé jízdy nepohodlí a může mít nepříznivý vliv na výkon. Krátké hamstringy pracují v šliapaní síly proti pracovní kvadricepsom. Pravidelné výkon strečink pomůže eliminovat tyto problémy. Nejúčinnější je strečovať po tréninku (ať už posilňovacom nebo na kole). Důraz by měl být kladen na nejvíce kondenzované a v průběhu vzdělávání, poskytovat hodně.

V každém tréninku je nutné doplnit tekutiny. Minerální voda BUDIŠ se bude starat o správné doplnění potřebných minerálů.

Doporučujeme vám, abyste přečtěte si: Jak zhubnout bicyklovaním? Autor článku jakub.slavkovskyJames Slavkovský

Jsem absolventem Fakulty tělesné výchovy a sportu se zkušenostmi v soutěžním sportu. V mládežnických kategoriích to byl tenis. Později silovém trojboji, které se mi podařilo získat titul šampion Slovenska. Zkušenosti ve světě fitness sbírám již 13 let. V současné době jsem také vytrvalostnému trénink v cyklistice. http://www.fitnesstrend.sk Další články od autora

Napsat komentář