Uvědomujeme si, Záhorie na kole: Zajímavé cyklistické trasy

Martin během jejich přípravy ve třetím týdnu mapoval cestu pro Budoucnost. Cyklisté z okolí bude jistě těšit na nové inšpiráciam.

Ve třetím týdnu v mé pokračující nedostatek času k dispozici pro trénink, tak jsme s partou kamarádů šel na dobrodružné dovolené v Bosně a Hercegovině.

Máme v plánu raftovať tří balkánských řek – Tara, Neretva a Una. Této skutečnosti jsem musel opět upravit tréninkový plán tak, že jsem, i když nerad, vynechal fitko a on byl jediný cyklus školení.

Měl jsem v plánu všechny čtyři školení, které jsem připravila Andrea, ale nakonec jsem stále jen tři.

V pondělí jsem měla kratší trénink základní vytrvalosti po rovině v podobě přibližně 50-ti kilometrového okruhu Záhorím. A to Malacky – Gajary – Velkých Levároch – Závodní – rekreační oblasti tomka – Studienka – Malacky. No a podle všeho to okruch, zase chvíli nebudu účastnit, protože tam jsou dost rozbité silnice. A asi se mi za pravdu, že dobrá cesta je po silnici cyklista na základě dobré přípravy a zejména dobrý pocit z jízdy.

Martin cyklo

Nicméně, v úterý a ve čtvrtek mám naplánované školení v jiném směru. Měl jsem v přidělování vlnité a mírně kopcovitý terén. Došlo mi, že jsem vyzkoušet trasu, kterou jsem si vzpomněl na kamaráda. To znamená, že směrem od Malacky, aby Studienku může proměnit vojenské oblasti, přes které vede asfaltová silnice až k santovi, který je součástí Lakšárskej Nová Ves. Ačkoli to by mělo být na cestě o dvojité použití slova smyslu, protože křižovatka tam, samozřejmě, nejsou označené, ale je to stojí za to. Úzká cesta velmi dobré kvality, kde je téměř živou duši, ani provoz – malý ráj pro cyklisty. Pro představu přikládám také foto tohoto oddílu. V úterý jsem šla z santa do Bílkových Humeniec, Borský Mikuláš, Lakšárskej Nová Ves, Studienky a zpět do Malacky. Byl to velmi pěkný okruh s delší sjezd z Bílkových na Borský a několik menších stoupání. Délka cca 60 km.

Martin cyklo 1

Silnice ve vojenské oblasti, aby mě to natolik, že ve čtvrtek jsem si to zopakoval. Takže bych neměla být stejná jako v úterý, obmenil jsem to udělal takto: Malacky – směr Studienka a přes vojenský prostor – Mikulášov – Lakšárska nová Ves – Borský Mikuláš – Bílkov Humence – Mikulášov a opět přes vojenský prostor v Malackách. Tato cesta měla více lezení, alespoň ostatní se mi zdálo, i když aplikace ukazuje téměř totožné číslo. Každopádně to bylo těžší, ale byl silný vítr. S tímto obnovení trasy cca 65 km.

Martin cyklo 2

Viz mapy tras a s profilem, pro lepší pochopení.

Martin mapa utorokTrasu, kterou jsem prošel v úterý

Martin mapa stredaCesta, kterou jsem absolvoval uprostřed

Během všech tréninků jsem použil nový měřič srdečního tepu a musím říct, že to je docela zajímavý zážitek dívat se na sebe, nebo vaše vlastní tělo, jak reaguje na zátěž. Každopádně, pro mě to pomáhá sledovat mnohem více přesný tréninkový plán, který mám.

Tak to byl v kostce můj třetí týden. Ve čtvrtém nás vysadil tím, jak jsem se zmínil dříve. Další vám dá vědět, jak byl na raftu.

Mimochodem, teplota nám minulý týden, pořádně stouply. Ešteže dopĺňam vitamíny z www.mojprotein.sk. Díky minerální vody Budiš mám zase postaráno o kvalitní pitný režim. Díky za tohle.

Napsat komentář