V 13-ers zvítězila nad obezitou. Dnes vypadá jako fitneska

Niki Vajdová měla odmala problémy s nadváhou. Její transformace je inspirací, nejen pro její vrstevníky, ale i pro všechny ty, kteří jsou pro změnu nevím, odhodlať.

"Čas, miluju jídlo a je to najnezdravšie věci. Snědl jsem všechno, co jsem ochutnal a nikdy jsem neměl výčitky svědomí. V mém nezdravý životní styl mě nezastavili, nebo zdravotní komplikace, se postupně začaly objevovat díky nadváhy a nezdravé potraviny," vysveľuje Niki. I když ona používala se s ní otec, od sedmi let trénovat, nikdy to nebylo dost pro sebe vydali všechny zbytečné kalorie, zhubnout tím to nebylo.

Impulsem byl odraz v vejce se slaninou

"Jsem opravdu začal můj problém se probudit, když mi bylo jedenáct. Zkoušela jsem diety a metody, jak zhubnout, ale nic nepomáhalo. Skutečný impuls něco změnit, nicméně, se objevil o dva roky později, když mi bylo třináct. Jednoho dne jsem se probudil na skutečnost, že nevím, dostat se z postele. Byl jsem velmi špatně, a krútila mé hlavě. V tom, že mi babička přinesla snídani do postele: pět vajec se slaninou. V té době jsem nad sebou, po myslet na chvíli. V hlavě mi byly spřádání problémy s hrozivými odpovědi: Pokud bych to chtěl pokračovat, jak to skončí? Jsem opravdu do konce života bude dělat radost pouze jídlo? Jaký věk je dožijem, když už ne jako trinásťročná mám vážné problémy? Rozhodně jsem se musel začít něco dělat," popisuje jeho život, zlé Niki.

Niki vajdová

Nikdo nevěřil, že bych mohl změnit

Niki tentokrát opravdu zatla zuby, se rozhodl změnit svůj život a dát si do max. To udělal hlavně pro sebe, tak, aby se cítil dobře a vyhnout zdravotním obtížím: "Kromě vážných zdravotních problémů, jako je vysoká hladina cholesterolu a krevní tlak, silné bušení srdce či nespavost, kterou jsem trpěla, rozhodla jsem se pro změnu ještě z jiného důvodu. Chtěl jsem všem, kteří mi nevěří, dokázat, že to opravdu může být. Abych řekl pravdu, změnit vzhled, v mém případě opravdu jako nedosažitelný cíl – již mnohokrát předtím, jsem se snažil snížit váhu a nikdy mi to nevyšlo. Proto nikdo nevěřil, že jsem vlastně podařilo, a že jsem se mohl podívat, jak jsem vypadat dnes."

Cips a sladkosti byly na denním pořádku

Začátky Niki úzké přátelství, byly opravdu náročné. "Mou obvyklou snídani, jakmile se skládala z nezdravé jídlo, které bylo velké množství. Často jsem během dne jedávala sladkého, na oběd, zhltla alespoň tři řízky, a k tomu si dali ještě dezert. Neměl jsem žádný problém to jíst jídlo čipsami a k večeři si dát klobásku. Pokud jsem chtěl něco změnit, musel jsem začít úplně znovu a změnit téměř ve všem," dodává jeho bývalý board Niki.

Niki vajdová

Začal měnit

"Samozřejmě, nepresedlala jsem se slaninou na zelí. Za prvé, jsem se omezit chléb, později sladkosti. Používala jsem pravidelně behávať a po několika hodinách jsem cvičila v místnosti podle hudby. Z fastfoodov nebo těžkých mastných jídel, co jsem přešel na ekologické a zdravé jídlo, od slazené nápoje obrátit na čisté pramenitú vody. Na večeři už jsem dostal pět rezňov, ale když jsem měl hlad, spíše jsem si vybral zeleniny, které jsem, paradoxně, nemohl ve svých dvanácti letech není ani stát," popisuje její změna Niki.

Pět vajec a slaniny na snídani nahradit ovesné vločky

Teď Nikin dieta vypadá úplně jinak: "Ráno jedávam většinou ovesné vločky nebo rýžové koláčky s ním se sýrem a hydinovou šunka, ale také vaječné bílky, jogurt nebo tvaroh. Na svačinu si dám jogurt, nebo když budu trénovat ovoce, zejména banány. K obědu si můžete pochutnávam nejčastěji na rýži nebo brambory s vařeným masem a zeleninou. Během olovrantu, který je často po tréninku, jedávam tvaroh a na večeři obmedzujem sacharidů. Spíše, raději na bázi bílkovin potravin, jako je kuřecí salát."

Cvičit a vytrvat, je zásadní pro úspěch

Po čtyřech letech úsilí vypadá jako Niki v paříži: "Trénink mám rozdělený tak, že všechny díly měli dost času na regeneraci. Já cvičím celé tělo pětkrát týdně, někdy i o víkendech. Pro mě je to absolutní relaxace. Není nic lepšího, než být propuštěn v tělocvičně – jen mě proti sobě. Pořád na sobě budu vytrvale pracovat, tak, že jsem se ve své kůži cítili dobře. Ve stejné době, chci lidem ukázat, čeho lze dosáhnout, když člověk věří, a když se mu chce. Moje motivace je mě o samotě a touha po ukončení školy začít se soutěží. Nechci sklouznout do starých kolejí. Stálo mě to hodně síly, dřina, slzy a trpělivost, až jsem se dopracovala tam, kde jsem."

Lidé, kteří si přečetli tento článek, a obává se také o:

Fitnesska denisa lipovská: prešľapy a neúspechy na ceste za lepším životným štýlom sú normálne, ale netreba sa nechať demotivovaťFitnesska Denisa Lipovská: Překážky na cestě za lepší životní styl jsou společné

Nechť žádný člověk stanoví cíl, je důležité, z celého srdce věřit, že se splní.

Heidi a chris powell: spoločne plnia ľuďom sny o štíhlej postaveHeidi Powell: Společně s manželem Chrisem plní lidem sny o štíhlé postavě

Heidi Powell je žena, fitness trenér Chris Powell, známý z relace Extrémní proměny: Druhá šance na život.

Ivana zhodila viac ako 20 kíl, aj keď jej okolie príliš neveriloIvan zhodila více než 20 liber, i když jeho okolí moc neverilo

S venkovní pre-zahájena v létě roku 2014. Měl jen 86 kilogramů. Dnes to má asi 22 kilo méně.

Anketa To, co nejvíce chcete přečíst na našem portálu?

Články o cvičení a různé typy školení. Informace o dieta a zdravé hubnutí. Motivační tipy, příběhy lidí a fitness trenéři. Pozvánky na sportovní události.

Celkem hlasů: 189

Napsat komentář