Více a více lidí trpí nedostatkem vitamínu D

Světem se šíří nová epidemie a začíná starat více lidí. Na první poslech to nezní tak děsivě, ale faktem zůstává, že naše tělo vitamin D potřebuje jako sůl.

Lidé začnou trpět akutním nedostatkem vitaminu D. i Když neměl by to být takový problém, pokud by strávil více času na přírodním slunci. Denně alespoň 30 minut mimo čtyři stěny a máte potřebné "Déčka".

Proč je vitamín D tak důležitý? Má nezastupitelnou roli v regulaci hladiny fosforu a vápníku v těle. Bez tohoto vitamínu, to by nebylo možné udržovat zdravé kosti. Nicméně, toto není jediná funkce "Déčka". Nevěříte?

Déčko – hormon, nebo vitamínu?

Mnozí odborníci považují Déčko více jako hormon než vitamin. Pro hormon je myšlenka, protože tělo může produkovat své vlastní podstaty, s pomocí slunečního světla (ultrafialového) záření. Produkce Déčka v těle závisí na věku, barvě kůže, sezóna, čas expozice, slunečnímu záření a mnoha dalších faktorech. Obecné doporučení je, že získat potřebné dávky vitamínu D je dostatečný pobyt na slunci po dobu 10 až 15 minut dvakrát týdně.

Vitamin je Déčko voláno tak, protože to se nachází v některých potravinách. Vitamin D patří sardinky, losos, makrela, vejce, mléko a treščia jater. Ve formě provitamínu je zastoupena v ďatliach, kakao, rajčinách nebo kokose. Vitamin D přidávané výrobci do některých potravin. Například, mléko, džusy, máslo nebo obiloviny. Nemají jít špatně, pokud Déčko nazvete vitamin. Pokud jste pozdáva alternativa, že to je hormon, je to také v pořádku.

Funkce vitamínu D

Význam vitamínu D nemůže být zpochybněna. Bez něj naše tělo nefunguje, jak by mělo. Výzkumy objasnit mnoho záhad na vitamin D. nicméně, to je v současné době mnoho informací ve fázi šetření a z části vitamin D je stále zahalen rouškou tajemství.

Vitamin D patří k vitamínů rozpustných v tucích a je důležitý, protože:

  • plní úkoly spojené s tím, že absorbuje a metabolismu vápníku a fosforu, které jsou nezbytné pro zdraví kostí
  • má vliv na správné fungování imunitního systému
  • velká část odborníků se domnívá, že to je prevence diabetu, infekčních chorob, autismu, schizofrenie, astma, onkologická onemocnění a špatnou náladu
  • rozvíjející informace o pozitivní vliv na hubnutí a udržení přiměřené hmotnosti
  • nedostatek vitamínu způsobuje krivicu, deformace kostí, podrážděnost, problémy se zuby a svalová slabost

Je možné predávkovať je vitamin D?

Vitamin D je považován za relativně bezpečný vitamin. Dostatečné množství k zajištění dostatečné expozice na slunci a spotřeba vybraných potravin. Tam jsou také případy předávkování, které se projevuje nechutenstvom, zvracaním, zácpa, ospalosťou, bolesti hlavy, deprese a celková slabost.

Vitamin D je složen z několika forem

Vědci, a to díky velké množství výzkumu zjistili, že vitamin D, také nazývaný kalciferol, se vyskytuje v několika formách. Postupně zjistila, vitamíny D1, D2, D3, D4 a D5. Jako nejdůležitější pro fungování lidského organismu jsou považovány za vitaminy D2 a D3, které jsou téměř stejně účinné.

Správnou životosprávou a vhodnou pobytu na slunci, aby zajistily, že tělo má dostatek vitaminu D. Není nutné, doplnit ji s doplňky výživy.

Napsat komentář