Vitamíny B nejsou žádná „béčka“!

Tento mix vitamínů by měl být lidský metabolismus jeden z nejlepších přátel.

Co jsou vitamíny skupiny B?

Co vlastně by měl být tento termín představuje? To je název všech vitamínů B, které jsou velmi důležité a nezbytné pro optimální zdraví lidského metabolismu. Tato skupina má dohromady 17 vitaminů, ale hlavně jsme slyšeli pouze o 8 až 10 z nich. I když jsou důležité pro všechny, jako nejdůležitější můžeme považovat vitaminy B1, B6 a B12.

Kde se skrývá?

Jsou nejen v potravinách, ale i jejich máte možnost najít v minerálke. Nevěříte? Přesně. Například minerální vody Budiš má následující důležité vitamíny obsažené přímo v jeho složení.

Kde jinde tedy hledat? Kromě minerální vody mají velmi bohaté zastoupení, zejména v droždí, avokádach, banánoch, slunečnice semienkach, červená řepa, špenát nebo batatoch, jogurtoch, tvaroh, plnotučnom mléko, jahňacine, hovädzine nebo mořské plody, jako je losos, tuňák nebo treska.

Co když nemáme dost?

Jejich nedostatek způsobuje různé zdravotní problémy. Z úplně banálnych věci, jako křehké nehty, velmi vážné zdravotní problémy, jako jsou různé alergie, neschopnost soustředění, špatnou paměť, nebo dokonce nebezpečí deprese. Tyto vitamíny proto rozhodně neradno podceňovat.

I přes skutečnost, že B vitaminy se nacházejí v běžně dostupných potravin, tak i množství lidí, kteří trpí jejich nedostatkem. To je spôsobné zejména s dnešní rychlou a často nezdravý způsob života a strava, kouření, chronický nedostatek pohybu, nebo v absolutní nedostatek pestré stravy.

Neboj, nepredávkujete je

Pokud máte obavy, že to vitamínovými doplňky skupiny B náhodou, jak se říká, "prepísknete", měli byste vědět, že se bát nemusíš. Tyto vitamíny jsou rozpustné ve vodě. To znamená, že tělo vezme jen tolik, kolik jejich potřeby a zbytek horka.

Nicméně, tam je jedna věc, kde byste měli zvýšit opatrnost. Pokud se jednou rozhodnete zahrnout do svého jídelníčku a B vitamíny ve formě doplňků stravy, uvědomte si, že příliš vitamin ze skupiny B mohou způsobit nedostatek dalších. Ujistěte se proto na pestrost svého jídelníčku, a pokud chcete, aby nutriční doplněk, takže jít celou cestu kolem komplex vitamínů B, ne jen jeden z nich.

Doporučujeme: minerální voda Budiš B-komplex

budis b komplexbudis b komplex

budis b komplex

Zdroj: PR

Zdroj foto: pixabay.com

Napsat komentář