Víte, jak běžet rychleji?

Začátky nejsou snadné. Většina běžců v tomto období běží pomalu, nebo se střídá běh s chůzí. Jak postupně budovat rychleji?

Oni vám dal šanci spustit? Pak se zabránilo fatální chyby, že mnoho spáchat. Přecení své schopnosti a stejně tak rychle, jako při zahájení, tak s ním do konce. Důvody jsou rozmanité. Odradia je zvláště nepříjemné, když běží, potíže s dýcháním, nevolnost nebo bolesti svalů. Z těchto důvodů, je to mnohem spoľahlivejšou způsob, jak začít běžet pomalu a postupně na sobě pracovat.

Jak běhat rychleji

Pro úplné začátečníky je důležité dobře vyvinuté tréninkového plánu. Díky tomu získají základní vytrvalost, vyhnout se přetrénování, a dále může být poskytnuta na zvýšení rychlosti. To, co pomáhá?

Dát šanci běžet do kopce

Běh do kopce je mnohem náročnější než běh po rovině. Představuje větší zátěž nejen pro svaly, ale i kardiovaskulární systém. Z tohoto důvodu je vhodné začlenit do svého tréninkového plánu alespoň jednou týdně. Při takovém běhu dávejte pozor na správné držení těla a udržet celou dobu stabilní tempo.

For speed the run mají vliv tekutin a potravin

Na to, takže můžete běžet rychleji a na delší dobu, musíte tělu dodávat dostatek vhodných tekutin a správné potraviny. Zajistit dostatečný pitný režim během celého dne. Nezapomeňte na doplňování tekutin před i po běhu (pokud se jedná o náročnější a delší běh, tak i v jeho průběhu).

Před během se zaměřují především na příjem komplexních sacharidů (celá zrna, ovesné vločky), které mají schopnost uvolňovat energii postupně. Pokud běh trvá déle než 60 minut energie vhodně aktualizovány při běhu. Například při závodech používáte energetické gely, sportovní nápoje atd.

Doporučené čtení: 6 potravin, které byste měli jíst, když jste venku a asi

Zkuste intervalový trénink

Intervalový trénink je určen především pro budování vytrvalosti. Princip spočívá ve střídání intenzivních a méně intenzivních intervalech. Jak to vypadá v praxi? Po počáteční rozohriatí a protahování běžec běží na zvolenou vzdálenost (např. na 200 metrů) a maximální pak 200 metrů v mírném tempu (džoging). V těchto kolech bude mít 5, nebo 6. Pokud jsou nevhodné pro měření vzdálenosti, měření trasy, můžete použít sloupy veřejného osvětlení, nebo se intervalový trénink na čas, ne vzdálenost. Zkuste je tabata trénink.

Doporučujeme, abyste si přečetli: Tabata trénink zajistí lepší úroveň fitness a physique

Chcete běžet rychle? Musíte také odpočívat!

Myslíte si, že pokud budete každý den běhat s vypätím všech sil, odrážejí tento pozitivní na rychlosti? Chyba! Dostatečný odpočinek je životně důležité, pokud chcete zlepšit. Tělo a unavené svaly potřebují dostatečný čas na zotavení.

Pozor na správné dýchání a techniku běhu

Dopad na rychlost běhu má také správné dýchání, protože tělo potřebuje dostatek kyslíku. Dopřejte si ho tak, že budete zhluboka dýchat. Neváhejte a nadychujte nos a ústa. Dávejte pozor na správné držení těla, když běží, a vyhnout se časté chyby, kterých se běžci v tomto směru a spáchání (tlačí ramena dopředu, sevření pěsti atd.).

Doporučujeme vám přečíst si: jste venku a asi? Nebojte se, vaše tělo špatné dýchání!

Napsat komentář