Zacvičte si s námi jógu cvičení pro záda!

Co říkáte na "nový sportovní top" v podobě cvičení jógy určené pro oblast zad? Neváhejte a přidejte se k nám!

Jóga je zde pro lidstvo stovky let. Mnozí jsou přesvědčeni o jeho pozitivní účinky na vlastní kůži. Jóga má několik výhod. To vám pomůže zpevnit celé vaše tělo, nepotřebujete žádné vybavení a můžete platit kdykoliv uznáte za vhodné. Nepodceňujte krátkodobé bolesti zad, protože se mohou v průběhu času přeložit do dlouhodobé bolesti.

COBRA – BHUJANGASANA

Cobra je jedním z nejznámějších cvičení pro páteř. Toto cvičení můžete dokonale protáhnout svaly zad a posiluje oblasti paží. Lehněte si na břicho, nohy jsou spolu. Ruce jsou ohnuté v loktech do těla tak, že spodní část dlaně jsou na podložce pod prsnými svaly. Název je tváří na podložce. Dýchat hluboce a zvedněte hlavu a hrudník tak vysoko, jak je to možné. V pozici, aby vydržely, bedra jsou pevně na podložce. Mějte na paměti, pravidelné dýchání.

Pokud chcete dokonale trénovat svaly zad, v nejvyšší pozici, zvedněte ruce nad podložku tak, že prsty směřují vzhůru. Druhá varianta cvičení je charakteristické tím, zvedání celého trupu, zatímco váha celého těla spočívá na vystretých ruce (opierate dlaně na podložce).

MOST PŘEDSTAVÍ – NASTAVENÍ BANDHASANA

Cvičení slouží k získání celkové flexibility, posílení dolní části zad a břišní svaly. To se provádí v leže na zádech. Ruce jsou v těle a slouží tělu jako podporu. Nohy jsou ohnuty v kolenou a chodidlami na podložce. Několikrát se hluboce nadechněte se a zvedněte pánev a trup do nejvyšší možné výšky. Postupujte pomalu a plynule, obratel po obratli. Ramena, lokty a oblast předloktí jsou celou dobu na podložce a spočívá na nich váhu těla. Zhluboka se nadechněte několikrát a pak se vraťte do výchozí polohy.

PODPOROVANÉ RAMENO STAND – SALAMBA SARVANGASANA

Cvičení přispívá k podpoře funkce štítné žlázy, posiluje svaly břicha a slouží k protažení horní části zad. Kromě toho, že zlepšuje krevní oběh a je vhodný i jako relaxační prostředek. Lehněte si na záda, ruce a nohy jsou volně ležet v těle. Dlaně jsou na podložce, kolena pokrčte tak, aby chodidla jsou na podložce. Pomalu zvedněte nohy a oblasti stranách podložky, koleno je přesunut směrem k obličeji. I nadále hladce, dokud se nedostaneme do pozice, kdy se nohy a trup ve vzpřímené poloze, natažené směrem ke stropu.

Hlava a krk jsou v prodloužení s páteří, lokty jsou na zemi. Ramena jsou pevně na podložce. Vydržet tak dlouho, jak je to možné, a dát nohy za hlavu tak, aby se špičky nohou dotknou podložky za hlavou. Můžete pomoci tak, že si podopriete boky s rukama nebo použijte zeď jako podpora. Pak se vraťte do polohy, kdy nohy a trup prodloužen směrem ke stropu. Opakujte několikrát.

CAT STRETCH

Dal na všech čtyřech, ruce jsou rozšířeny svisle pod rukou a mezi prsty, aby se vytvořila mezera. Uvolněte hlavu a oči na podlahu. Zhluboka se dech, na zádech je kulatý a vytáhněte bradu k hrudníku. Vydechněte a vytáhnout hlavu vzhůru, páteř se skládá z opačného oblouku, takže je sklopit.

Zdroj video: www.youtube.com

Inspirována jinou cvikmi!

Připravili jsme pro vás další články, ve kterých můžete najít účinné cvičení na různých částech těla. S těmito cvikmi rozhodně precvičíte celé vaše tělo, a budete mít výsledky, co si přejete.

 • Cvičení pro abs – získat silnou abs
 • Chcete vyvinuté břicho? Dělat cvičení, správné cvičení!
 • Cvičení pro zadek
 • Cvičení na záda a posílení zádových svalů
 • Pilates cvičení pro páteř
 • Pilates cvičení na ramena přinést flash úlevu od bolesti
 • Cvičení pro pevné hýždě – 6 fitness cvičení
 • Cvičení na lýtka
 • Cvičení pro stehna se Zumbou
 • Cvičení pro těhotné
 • Kromě toho – Zdravé recepty

Napsat komentář