Zbavit se bolesti v nohou, a to díky jednoduché cvikom!

Nosí nás celý život. A my na ně zapomenout. Obvykle začnete všímat pouze tehdy, když pocítime nepříjemné bolesti. Zdravý stav nohou je velmi důležité pro kvalitu života. Bohužel, stále více a více lidí trpí bolestmi nohou, které jsou strpčujú ležérní dní.

Leonardo da Vinci jednou řekl, že lidská noha je umělecké dílo, jsem stroj majstrovskej konstrukce. Dobré vědět, o čem mluví. Nohy jsou jedním z opěrné body pro správné držení těla. Pokud máte nohy deformované a pokud vás bolest, kterou cítím v oblasti páteře.

Příčiny bolesti nohou

Téměř všechny bolesti spojené s chodidlami, vznikají při jejich deformaci a neštandartnom tvar. Je mnoho důvodů, proč někdo má deformované nohy. Deformita může vzniknout z dědictví, na sobě nedostatečné a nevhodné obuvi, ale také obezita, vzhledem k tomu, nohy snášet nadměrnou zátěž.

Možné příčiny bolesti nohou:

  • genetická predispozice k
  • diabetes
  • obezita
  • špatnému prokrvení (často ve spojení s diabetem)
  • jiné nemoci
  • podpatky

Cvičení pro bolavé nohy

Bolievajú vás nohy, máte otlačené polštářky na nohou a oteklé prsty? Můžete si být jisti, že něco není v pořádku. Díky jednoduché cvikom, že můžete dělat dobře v domácím prostředí, uľavíte jeho bolest a opuchnutým nohy. Když preťažovaní chodidel můžete ovlivnit různé nemoci. Zjistit, jaký máte problém a protáhnout své nohy a chodidla!

Doporučené čtení: 7 tipů, jak vybrat běžecké boty

Aktivace tab nohy

Hák na nohy, bychom neměli podceňovat. Je primárním místem kontaktu se zemí a místem mnoha vstupů ovlivňujících pohyb dolní končetiny.

Cvičení 1: Bolest, polštářky na nohou mohou být minimalizovány pomocí následujících cvikom. Posaďte se na židli a střídavě opierajte na špičce a patě chodidla.

Pomoc jsem šlapal na molitanovej míček, špičkou nohy, zatímco pata je opretá na zemi a nezdvíha. Vrchol výkonu s celou silou.

Plantární fascie a ostruha kosti pätovej

Pokud trpíte bolesti přednoží, nejčastější příčinou je plantární fascitída, což znamená chronický zánět v oblasti plantárnej fascie. Jde o väzivový bar na spodine nohy, která spojuje pätovú kostí s klouby prstů nohy. Nepříjemná bolest může nastat, když nadměrné preťažovaní na stres. V průběhu času, vytváří malé trhliny příčné nebo podélné lokalizované ve směru vláken fascie, stejně jako v místě jeho úponu na pätovú kosti. Cítil ostrý, pichavej bolest a napětí v patě nebo v klenbě nohy není nic příjemného. Objevují se obvykle po prvních pár krocích po tom, co jsem se probudil. Bolest zemi hrozí vám pak, pokud, například, dlouhotrvající, opakovaně skákání na tvrdý, ani příliš měkký povrch, jste obézní, budete nosit, nebo nosit těžké předměty, ale v neposlední řadě, i pokud nosíte špatné boty.

Z běžného života se může člověk klesnout podobné onemocnění – vlečka pätovej kosti. Jde o výrastok, která je vytvořena na spodní nebo zadní straně paty. Na spodní straně pätovej kosti upínajú krátké svaly nohou a horní části trojhlavého svalu lýtka skončila Achilles šľachou. Zatížení např. při špatné chůzi může patě způsobit kostní výrastok, který je tvořen často na spodní části paty. To je podnět pätovej kosti, které se jinak nazývá kohútia výběžku. Nepříjemné pichavá bolest může překvapit obou žen a mužů. Ženy to obvykle způsobí tím, že nosí boty na vysokém podpatku, a u mužů může nastat, je-li aktivní športujú v nevhodné obuvi. Spouští tvorbu kostí a teenageři jsou také ploché nohy, obezita a nadváha.

Cvičení 2: Pomoc protahování lýtkových svalů. Nejlepší je, aby protáhnout svaly po dobu 15 sekund a opakujte 5 krát. To je také osvědčilo posouvání chodidla po tenisák, každý den po dobu nejméně jedné minuty na každou nohu. Očekávat, že velká úleva!

Další jednoduché cvičení

Cvičení 3: Postavte se rovně, dát si nohy dohromady, nebo mírně od sebe. Udržet pevné tělo a nohy rovně. Rozkývajte vlastní hmotnosti na přední a vydržet 10 sekund. Pak zvedněte paty a aby vydržel tak 10 sekund. Návrat do výchozí polohy a rozkývajte vlastní hmotnost zadní části těla, aby pevně držet a vydržet 10 sekund. Pak zvedněte prsty z nohy a držet je v takové pozici po dobu 10 sekund. Opakujte 3 až 5 krát.

Cvičení 4: sedící s napnutými stop stiskněte míč mezi členy.

Cvičení 5: vleže s nataženými toe krúžte nohy v kotníku.

Lýtkové svaly můžete trénovat téměř kdekoliv, klidně i při čekání na autobus. Zvedněte na špičce, vydržet po dobu tří sekund a pak se znovu dát na nohy. Ve stoje, zvedněte prsty na nohou. Obě cvičení opakujte desetkrát. Jsou také účinnou prevencí křečových žil.

Doporučené čtení: 6 cvičení na uvolnění zad v kanceláři

Jako stále minimalizovat bolest nohou?

Pokud chcete v budoucnosti vyhnout bolesti nohou, v první řadě, můžete získat pohodlné boty s měkkou stélkou nebo s ortopedicky tvarovanými vložkami. Místo, na které vás nepříjemné bolesti, můžete potřete mastí s obsahem nesteroidných antiflogistík, t.j. non-aktivní látky, které obdržíte v lékárně. Pokud neprokázaly žádný účinek, neostáva vám nic jiného, stačí navštívit ortopéda, který vám naordinuje správnou léčbu.

To, že ženy se zabránilo tvorbě spurs pätovej kosti, by se měly vzdát vysoké boty. Boty na vysokém podpatku není vhodná pro každodenní nošení. Neměli by zapomínat, že baleríny s nulovou opätkom také neprospievajú chodidlám. Množství zdravé podpatky, ve skutečnosti představuje 1,5 cm. Pokud máte možnost, vyzujte a naboso chodit na trávě nebo na skalách okruhliakoch.

Nezapomeňte na pravidelné cvičení a posilování svalů nohou, které budete nosit po celou dobu svého života. Nohy vám za to děkuji!

Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (Simon Howden), zdroj video: www.youtube.com

Napsat komentář