Zeptejte Se Dr. Iris: Proč Je Sex Tak Bolestivé?

Potratila jsem před pěti měsíci, což bylo poprvé, kdy jsem byla těhotná. Mám obavy, že moje vagína není stejné. Sex je úžasný pocit, když jsme to po mezeře, ale sotva jsem cítit nic, pokud to děláme pravidelně. Je to normální?
Za prvé, já jsem tak líto vaší ztráty. Budu potřebovat nějaké další podrobnosti, na to opravdu odpověď na tuto otázku (a prosím, neváhejte a napište zase!), jako jak daleko jste byli, když jste potratila? Jste potřebovat D&C (chirurgická léčba pro potrat)? A jak dlouho mezer mezi sex mluvíš? Mezera pro některé lidi může znamenat pár dní, za dalších pár měsíců.

Mohu říci, že skutečnost, že sex se cítit úžasné, někdy je dobré znamení, a to znamení, že vaše vagina se vrátí do své pre-těhotenství státu nakonec. Do té doby, měli byste navštívit svého gynekologa na vyšetření. Ženy, které potratí, mají často sexuální příznaky spojené s depresí po těhotenství, ale to obvykle odezní po pěti měsících. Váš gynekolog, můžete zkontrolovat pro všechny fyzické problémy, a pomůže vám pohnout se z místa.

Začala jsem chodit s klukem a byl jsem krvácení pokaždé, když jsme měli sex. Sex jsem měla jen jednou před tímto partnerem, a to bylo více než před rokem. Nemyslím si, že je to zánět močáku, protože to nebude hořet, nebo bolí, když jsem čůrat. By se měl bát?
Pokud jste špinění (krvácení), pokaždé, když máte sex, měli byste jít na gynekologa. Souhlasím s tím, že to není UTI, jako, že nechtěl způsobit žádné krvácení po sexu, ale vypadá to, že máte vaginální nebo cervikální infekce. Mohlo by to být HPV (lidský papilomavirus) nebo BV (bakteriální) nebo kvasinkovou infekci. BV a kvasinkové infekce jsou snadno léčit, a, zatímco některé kmeny HPV mohou vést k rakovině děložního čípku, většina lidí zotavit ze to žádné další zdravotní problémy.

Za poslední rok jsem byl schopen mít sex, protože to je příliš bolestivé, když můj přítel dotkne mého hrdla. Pak asi před pěti měsíci jsem začal mít těžký, vodnatý, nažloutlý výtok na denní bázi. I byly testovány na pohlavní choroby, droždí, BV, a všechno negativní. Pap testy jsou velmi bolestivé a budu krvácet hodně během nich. Můj gynekolog nemůžu přijít na to, co je špatně a mám pocit, že se dává až na mě. Je to opravdu ovlivňuje můj vztah s mým přítelem. Jakékoliv myšlenky o tom, co může být děje?
Už jste někdy byli vyšetřeni na endometriózu? To je běžné onemocnění, při kterém tkáň, která normálně linky uvnitř dělohy roste mimo dělohu. To by dávalo smysl, pro všechny vaše příznaky, s výjimkou vypouštění. Výtok, který popisujete, je velmi nepříjemné pro mě. Obvykle, jediná věc, která způsobuje, že typ výboje je velmi vzácné vejcovodu rakoviny. Doporučil bych jít na další gynekologické specialista na druhý názor. Zeptejte se, pánevní ultrazvuk (který by mohl chytit rakovinu), test na mycoplasma a ureaplasma (některé vzácnější, ale ne vážné, infekce), a požádat o endometriózy. Hodně štěstí!

Dr. Iris Orbuch je ředitel Pokročilé Gynekologické Laparoskopie Center a co-ředitel gynekologické robotické chirurgie v Beth Israel Hospital v New York City.

Máte zdraví žen otázka pro Dr. Iris? Odeslat zde!

Napsat komentář