Zjevení: to nejlepší ovoce pro zdravý životní styl!

Jistě vás šokuje, že toto ovoce nemá s ovocem nic! To je "super ovoce". To, co jsem říkal ? Tento článek řekne víc, a na konci přidáme pro vás několik chutných receptů!

Pravděpodobně jste již toto ovoce ochutnal. Můžeme jej přidat do salátů, na tousty, nebo dokonce v burrita. Možná se teď ptáte: "Co se ovoce dává do burrita?" Tento vynikající ovoce, které mluvím, je avokádo!

Avokádo je často nepochopen ovoce. Lidé ho mají tendenci mylně vyhnout pro svůj vysoký obsah tuku. Pokud to patří vám, děláte velkou chybu! Avokádo je zahrnuje kompletní balíček živin, a může dokonce hrát důležitou roli v udržování hmotnosti a snižuje riziko některých onemocnění. Koho pak zajímá, kolik tuku obsahuje? Tuk je dobré, pokud to je druh tuku, který obsahuje avokádo.

Doporučujeme, abyste si přečetli: Avokádo je prospěšné pro všechny bez rozdílu

Nebojte se tuku!

Průměrná avokádo (cca 201 g obsahuje 322 kalorií a 29 gramů tuku – to znamená, že 81 procent kalorií pochází z tuku. Ale my nemluvíme o nasycené tuky: tyto jsou dobrý druh tuku – mononenasycené mastné kyseliny (Mufa).

Je známo, že Mufa snižují hladinu cholesterolu, ale co je ještě důležitější, kromě snížení špatného cholesterolu v těle nechcete (LDL), také zvyšuje zdravý cholesterol, prospěšné pro naše tělo (HDL). Tento způsob, jak snížit špatný a zvýšení dobrý cholesterol, je mnohem více účinná v boji proti onemocnění srdce, stejně jako snížení LDL!

Kromě toho mononenasycené mastné kyseliny může napomáhat spalování tuku a udržení čisté svalové hmoty během hubnutí!

Doporučujeme vám přečíst: Důležité omega-3 mastných kyselin. Proč naše tělo potřebuje? All-in-one!

Ty už víš, že nemusíš mít strach z velkého avokáda. Asi se ptáte, který je stále ještě výjimečné? Kromě toho, že prospívá zdraví, je vynikajícím zdrojem bílkovin. Obsahuje, ve skutečnosti, na rozdíl od jiných druhů ovoce, všech 9 esenciálních aminokyselin! Pro nás, kulturisty a příznivce sportu je tedy avokádo nepopsatelně vysoce kvalitní ovoce! To znamená, že avokádo může poskytnout všechny živiny, které naše svaly potřebují.

Jeden avokádo také obsahuje až 13g problematice vlákno – to je více vlákniny než v 1 ½ šálku ovesné vločky! A co je ještě lepší je, že obsahuje nerozpustné a rozpustné vlákniny! Jistě víte, že rozpustné vlákniny významně přispívá k tráviacemu traktu. Nerozpustné, v řadě, váže vodu, zvyšuje objem a drží vás na jídlo o něco déle. To vám zaručí delší pocit sytosti, který především během diety, budete jistě ocení! Kromě toho, že snižuje hladinu cholesterolu. Ano, další složky z avokáda, která bojuje proti onemocnění srdce!

Doporučujeme, abyste si přečetli: Ideální strava pro sportovce Chránit vaše tělo!

Je těžké uvěřit, že to je v avokáde stále něco, co nám pomáhá žít zdravě. Ale ještě něco se přece jen najde. Další z mnoha výjimečných vlastností avokádo je, že obsahuje 3 důležité antioxidanty, které naše tělo chrání vitaminy C, E a beta-karoten (provitamín vitamínu A). Všechny významné role těchto vitaminů možná, nebo ne, je třeba mít na paměti. Kromě prevence proti mnoha nemocem, dokonce mají obrovský význam v boji proti stárnutí!

Co říci na závěr ? Možná pár tipů, jak, aby příprava jídla s tímto skvělým ovoce. Pokud jste ještě nikdy nezkoušeli, nemusíte se bát. Avokádo se hodí téměř ke všemu! Přidáno do slaným, sladké, stejně jako korenistým potraviny – je neuvěřitelně flexibilní!

Čerstvé ovoce salát

Všechny ingredience smíchejte dohromady:

 • 1 pytel / konzerva tuňáka
 • ¼ Avokáda pokrájaného na kusy
 • ½ Apple pokrájaného na kusy
 • 2 stonky zeleru, v kusech, v kusech
 • ½ Polévkové lžíce majonézy
 • trochu limetkovej džus

Výrazné ovoce, proteinový koktejl

Všechny ingredience smíchejte v mixéru – Výsledkem je perfektní!

 • 35 g banán
 • 18 g avokáda
 • 200 g pasterizovaných vaječných bílé
 • 5 g přírodní arašídové máslo
 • 1 balení sladidel

Řada dalších chutných a zdravých receptů z avokáda lze nalézt v sekci Recepty.

Autor: Kristen Adamson, Zdroj: www.muscleandstrength.com Překlad: Mário Heleš Zdroj foto: www.freedigitalphotos.net (phasinphoto) Autor článku FitnessFitness muscle

Výhradní dovozce a distributor značek Allmax Nutrition, MuscleMeds, MHP, MyProtein, Hypertrofie Nutr, Duše Projektu ve SLOVENSKÉ republice a ČESKÉ republice. Jsme profesionální tým s pobočkami na Slovensku a české republice. Naše produkty jsou doplňky stravy pro sportovce: proteiny, spalovače, kreatin, nitridy; NE, anabolické formule, aminokyseliny. http://fitnessmuscle.sk Další články od autora

Napsat komentář