Zvyk, Který Vás Staví na Riziko pro Rozvod

GettyAndrew H. Walker

Vždy jsme se slyšet, že první rok manželství je nejtěžší a brát mladí často končí rozvodem poté, co jen pár let (nebo měsíců). A—upřímně řečeno—nějak vás vede myslet si, že pokud to přes 10 let značkou, jsi docela v pohodě. Což je pravděpodobně důvod, proč to bylo tak šokující, aby zjistili, o dva dvouciferné manželství rozpadá tento týden. Mark-Paul Gosselaar a jeho manželka 14 let říká, že to skončí. A jen pár dní předtím, Al a Tipper Gore oznámil, že jejich 40 (ano, čtyři-nula) rok manželství skončilo.

Je to těžké není cítit trochu otřesený. Jistě, zvykli jsme si na čtení o celebritách startér manželství kousání prach a žen v jejich časném 20s podání žádosti o rozvod. Ale 40 let?! Takže, jsme nikdy opravdu „bezpečný“?

Ne, říká, že manželství a rodinný terapeut Jenn Berman, PhD. A je ironií, že jedním z bodů, v manželství, kdy lidé jsou nejvíce náchylné k odloučení je jen, když začnou cítit, že jste dělal to přes hrb a jsou v pohodě. „To je, když přestanete poslouchat,“ říká Bermanová. „Ty si myslíš, že jo, Jo, slyšel jsem tento příběh před „nebo“ Fuj, já vím, že jsi skvělá ve své práci a začít zóny.“ Během prvních několika let po svatbě, tam je ještě pocit, že musíte pracovat na vztahu, vysvětluje. Ale jakmile jste hit sedm-rok značky, můžete být v pokušení, aby si na vavřínech, nebo dokonce líní se svým manželem.

Jak děsivé, jak to zní, je důležité si uvědomit, že oddělování se může stát každému, kdykoliv, vysvětluje Berman. Jen být vědomi, že bude udržet si od získání příliš apatický a lhostejný. A pokud máte pocit, že jste již v lazy-in-love trap, ona doporučuje proti grand gesta nebo velké změny, a místo toho, aby byl tento malý tweak: ujistěte se, že jste zcela zapojeni v každé konverzaci s manželem. To znamená, že nesledujete TELEVIZI, nečtete, ne posílání sms zpráv, a co je možná nejdůležitější, ne myslet na něco jiného. Poslech a interakci zní jako takový uveden ve vztahu, ale často jde ven z okna, po několika letech, vysvětluje Berman. Dobrou zprávou je, že je to snadné, aby se přeškolit se být dobrým posluchačem, a to by mohlo velmi dobře zachránit své manželství.

To Al a Tipper rozdělit děsit? Jste se starat o své rodiče, pokud jsou stále manželé? Myslíte si, že jste vinen z toho, že líný v lásce někdy? A tvůj přítel/manžel?

Foto s laskavým svolením Getty Images

Napsat komentář