Jak cvičit efektivně a zhubnout – kardio nebo silový trénink?

Chcete zhubnout a obavy nad tím, zda jsou pro hubnutí důležité aerobní aktivity, nebo silový trénink? Poradíme vám, jak vybrat ten správný!

V souvislosti s chudnutím nejčastěji se setkáme s pojmem aerobní trénink, který není třeba speciálně představovat. Posilovna je známý jako kardio. Většina začínající sportovní nadšence ochotně platí, že celé školení odcvičí při konstantní intenzitě. Čas cvičení se stává jakousi rutinnou činnosti.

Co se děje s organismy chudnúceho během klasické aerobní aktivity? Na začátku cvičení je zhubnout, pak se metabolismus zpomalí, nebo člověk přestane hubnout. Metabolismus by měla být "de-frost" do hubnutí znovu, aby se efekt. Tento problém postihuje mnoho lidí, kteří navzdory pravidelné sportovní aktivity nejsou schopni zhubnout. Řešení je vytrvalostní intervalový trénink. Pokud se rozhodnete kombinovat s silovým tréninkem, jste na nejlepší způsob, jak získat ladné křivky a posílit zdraví. Nechte je představit!

Intervalový vytrvalostní trénink je lídrem v aerobní aktivity!

Intervalový trénink je forma aerobní aktivity, kde se střídají velmi intenzivní fáze s fází cvičení v nízké intenzitě.

Jaké jsou výhody intervalového tréninku? V první řadě je lídrem v spalování kalorií, budování vytrvalosti a posílení srdeční poruchy systému. Tento typ tréninku používají špičkoví sportovci pro zlepšení vytrvalosti. Ve srovnání s konvenční aerobní aktivity má jedinečnou výhodu – tělo spaluje tuky i po cvičení! Kromě toho, pro intervalovom tréninku s vědomím, že budete nikdy nudit. Je vhodný pro lidi, kteří nemají čas na dlouhé tréninky. I když to trvá podstatně kratší dobu, je vysoce efektivní.

Intervalový trénink je flexibilní, protože délka a rychlost fáze mohou být variabilně přizpůsobena požadavkům žadatele. Pro intervalový trénink můžete, v závislosti na zdravotním stavu si vybrat chůzi, běh nebo kolo. Po počátečním zahřívání a protahování následuje 30 sekund intenzivní fáze, která může být sprint. Pak následuje běh v mírném tempu po dobu 60 sekund. Pokud jste začátečník, dejte si alespoň 3 intervaly. Postupně přidávat intenzitu – přidejte počet intervalů, z nichž každý prodloužit o 30 procent (například 40 sekund sprint, 80 sekund poklus). Toto cvičení až třikrát týdně.

Silový trénink a hubnutí? To funguje?

Myslíte si, že silový trénink je pro hubnutí nevhodné? To není pravda, protože v posílení přijde na budování svalů. No a svaly jsou požieračom tuku! Efekt silového tréninku na váze obvykle příliš velký účinek, protože svaly jsou těžší než tuk. Výsledkem je, nicméně, vidět v zrcadle.

Počet spálených kalorií závisí na hmotnosti závaží a počtu opakování. Silový trénink urychluje metabolismus. Díky tomu se tělo spaluje více energie a to i když osoba je v klidu. Má řadu fyzické a psychické výhody.

Mnoho chudnúcich silový trénink nedoceněný. Pravdou je, že s věkem, jeho význam roste, protože svaly slábne a je nahrazena nezdravý tuk. Kromě spevňovania svaly vlivy cvičení s nebo bez závaží pozitivní na kosti, šlachy a väzivá.

Milé dámy, následující přehled je určen pro vás. Silový trénink snižuje hladiny estrogenu, a tím eliminuje riziko vzniku rakoviny prsu. Zmírňuje příznaky predmenštruačného syndrom.

Pokud to myslíte, ztráty na váze a jejich zdraví vážně, zahrnout do svého tréninkového plánu a silový trénink. Nezapomínejte na zdravou a vyváženou stravu, pitný režim a dobrou noc spát!

Napsat komentář