Pravidelné cyklistické tréninky mě zbavit bolesti kolen

Léto je v plném proudu. Počasí je ideální pro školení strávil na kole. To je pravděpodobně důvod, proč jsem absolutně nemůže jít do fitcentra. Všechnu svou energii a čas jsem strávil tréninkem na silnici.

Na kole plán z obou Andrey, se mi daří držet téměř 100 %. Ze své tréninkové tempo mě na chvíli odstavila pouze nemoc. Asi každému se již někdy stalo, že během těchto horkých dnech prechladol. Důvodem může být, klimatizace, studený nápoj, tzv. "ofúknutie" spoteného zpět a podobně. To se podařilo i mě. Nachlazení mě, vyjmutí ze školení pro celé dva týdny. To se zdálo jako neuvěřitelně dlouhá doba, a když jsem se cítil lépe, když jsem jel na kole. Vydržel jsem to opravdu zregeneroval a po dvoutýdenní přestávce, začal jsem lehce trénovat. Pomalu jsem se dostal do "formy" a pak na konci týdne po nemoci jsem šla na závody.

Martin bača blog

Můj první závod

S přítelem jsme se zúčastnili "časovky Ivana Červenku do Zošku až ke hvězdám". To bylo o 7,3 km dlouhý závod, kde se měří čas každé pretekárovi samostatně. Trasa vedla z Modre Harmonii v okolí hotelu Zochova chata na hvezdárni přes Modrou. Kdo ví, asi už víte však, že téměř celá trasa vedla do kopce. Průměrný sklon trati byl 4,3% a maximální stoupání 9,1 procenta. Během závodu jsem cítila, že moje výkonnost je ovlivněna nemocí a výpadek z tréninku tempo. Moje trápení Karpatských horách, je dost dobře vidět i na fotkách ze závodu. S konečným časem 20:56 a celkové umístění 30. místo v kategorii mužů mezi 19 a 39 let, určitě nemůžu být spokojený. Ale protože to byl můj první závod, účast v nich beru jako pozitivní zkušenost a příště budu dělat všechno pro to, takže jsem skončila lépe.

S pravidelným pre to jde snadněji

Ze závodů jsem a musím říct, že se dívám na sebe, výsledky spravedlivé vzdělávání. Do kopce mi to jde mnohem jednodušší, v letadle, a to i při vysokých rychlostech mě srdeční frekvence nepřekročí druhé zóně. Toto jsou všechno znaky, že se můj stav zlepšuje. Další pozitivní věc, kterou jsem si na sobě všiml, pokrývá kolena. Minulý rok, když jsem teprve začal s cyklistikou, jsem absolvoval v průběhu září a října, třikrát na procházku a vždy na druhý den jsem byl velmi boleli kolena. Bolest z času uplynulo, ale věděl jsem, že něco není úplně v pořádku. Tento víkend jsem dokončil dlouhou túru v Západních Tatrách a čuduj světě, kolena během celého 20 km trasu z horské turistiky. Bolest nepřišla, ani na druhý den. Atributy to k celkovému zpevnění svalů dolních končetin a tím zpevnění kolenního kloubu. Doufám, že to bude dlouhodobá záležitost, a že moje kolena nebude alespoň určitou dobu bolet. Vlastně proto jsem začal s bicyklovaním.

Martin bača blog

Nový stravovací návyk. Žádný problém

Co se týká la carte, tak, že se mi podaří držet mé spokojenosti. Mohu říci, že se mi podařilo vybudovat návyk na takové desce. A vůbec to nebylo tak těžké, jak se mi zdálo na začátku. Samozřejmě, jsou dny, kdy mám jíst páté přes deváté. Zvláště, když během víkendu jsem se účastním akcí, jako jsou narozeniny, oslava či grilovačka. Ale jsme jen lidé a vše dobré, i když nezdravé, ale nebudeme recitovat navždy. Dodržování zdravé výživy, v kombinaci s intenzivní trénink, musí být podepsána také hmotnost. Od začátku tréninku, jsem zhubla asi 5 kg, a mám pocit, že to pořád ještě nezastavilo a ještě mě tak tenké. Osobně bych byl rád, když jsem si přibral na svalové hmotě, ale na kole dosáhnout o obtížné. Takže to jdu dohnat, když se nebude dát jezdit.

Úplnou samozřejmostí v těchto horkých dnech pro mě bylo také pitný režim od Budišu. Mírně chlazené minerální vody s citronem je v současné době hitem.

Tolik můj tréninkový proces v posledním období. Uvidíme, jak budu dělat další…

Martin blogMartin blogMartin blogMartin blog7 fotek >> Skrýt Martin blogMartin blogMartin blogMartin blogMartin blogMartin blogMartin blog

Napsat komentář