Velké Studie uvádí, Že Téměř Jeden z Deseti Žen Zjistí, Sex Bolestivé

StocksyGuille Faingold

Velký průzkum téměř 7000 žen ve velké BRITÁNII zjistil, že zažívá bolest při sexu, stav nazývaný dyspareunie, je neuvěřitelně běžné. Průzkum zjistil, že téměř jeden z 10 žen hlásí, že zažívá bolestivý sex, u žen ve věku 16-24 vykazování zejména vysoký výskyt bolestivé sex.

Průzkum, publikovaná v BJOG: An International Journal of Porodnictví a Gynekologie, zjistili, že bolestivé sex byl nejčastěji spojené s vaginální suchost během sexu, pocit úzkosti během sexu, a nedostatek radosti při sexu. Některé ženy zapojené v průzkumu uvedlo, že se cítím tak strach z bolesti, se vyhýbali sexu úplně.

Bolestivý sex není neobvyklé — podle statistik z American College of Gynekologů a Porodníků, 75 procent žen zkušenosti bolest při sexu, u nějakého bodu v jejich životech. Některé sexuální bolesti u žen může vést jednoduše z nedostatku maziva (POUŽIJTE LUBRIKANT), zatímco jiné typy bolesti — zejména přetrvávající bolest — může být příznakem vážnější zdravotní problém, jako vulvodynie.

Pokud jste zažívá bolest při sexu, si můžete přečíst Cosmo je rozpis toho, co je a co není normální, a měli byste také zvážit mluvit se svým gynekologem. Jako velká BRITÁNIE studie zjistila, že mnoho žen, kteří uvedli, že bolestivé sex nebyl, že jejich lékaři znát z rozpaků. Jako s jakýmkoliv typem fyzické bolesti, je důležité, aby se vaše gyno ve smyčce, když sex je příliš bolestivé pro vás těšit.

Napsat komentář