Zeptejte Se Dr. Iris: Já Mám Opravdu Špatné Křeče Celý Měsíc

Měl jsem opravdu špatné, menstruační křeče, protože jsem byl teenager. Za posledních několik měsíců, mám křeče byly počínaje téměř 10 dní před menzes. Sex bolí. Můj gynekolog mi dal antikoncepci, které zpočátku pomohly, ale teď moje bolest je čím dál horší. Pomoc! Co mám dělat?
To zní, jako jste vy, může mít endometrióza. To je, když buňky ze sliznice dělohy roste mimo dělohu. Typické příznaky patří bolestivé menstruace, bolestivý sex, křeče, kdykoliv během měsíce, bolesti zad, zácpa, pánevní a břišní bolesti. Deset procent žen má endometriózu, u nějakého bodu v jejich životě, ale ne všechny z nich mají tyto symptomy. Endometrióza může být diagnostikována pomocí ultrazvuku, ale měli byste se zeptat svého gynekologa, aby mít jeden, aby vyloučil jakékoli ovariální cysty. Pak ona bude pravděpodobně doporučí laparoskopii (ambulantní chirurgie, ve kterém jsou-li vložit malý fotoaparát přes pupík) k diagnostice endometriózy. Pokud máte endometriózu, ujistěte se, že váš doktor „spotřební daně“ endometrióza (vyřízne ztracená děložní buňky). To se nevrátí v oblastech, kde to byl vystřižen, ale nové oblasti endometriózy se může vyvinout v budoucnosti, takže pokračovat v antikoncepci, aby se zabránilo to, je to stále dobrý nápad. Pacienti s endometriózou obecně lépe na 24-den pilulku nebo kontinuální antikoncepční pilulky, oproti typickým 21 den pilulku.

Jsem byl diagnostikován s endometriózou a jsem na tom lépe po laparoskopické excize. Poslední dobou mám bolesti po sexu, někdy trvající několik hodin. Byl jsem opravdu nafouklé taky. Pořád si myslím, mám infekcí močových cest, protože musím na záchod, ale měla jsem testy a doktor říká, že moje kultura je negativní, takže nemám UTI. Co se děje?
Měli byste vidět svého lékaře požádat o intersticiální cystitida. To je v podstatě endometrióza je zlé dvojče. Příznaky dvě se mohou překrývat a až do 80 až 90 procent žen s endometriózou jsou vlastně obě. Léčba není chirurgická za to, že budete jen potřebovat dietu, nižší obsah kyselin (citrusové plody) a draslíku (sycené nápoje). (Ic-network.com má spoustu skvělé informace o tom, úpravou stravy za to.) Také zeptejte se svého gynekologa, jestli by mohly mít svalové dysfunkce v oblasti pánve. Pacienti s endometriózou a/nebo intersticiální cystitida často mají bolesti z příliš těsné svalů pánevního dna a ona může doporučit cvičení protáhnout.

Dr. Iris Orbuch je ředitel Pokročilé Gynekologické Laparoskopie Center a co-ředitel gynekologické robotické chirurgie v Beth Israel Hospital v New York City.

Máte zdraví žen otázka pro Dr. Iris? Odeslat zde!

Napsat komentář